ktore 46'' godne polecenia

kubamaj

New member
witam.

Chodzi mi o to jaki tv led wybrac 46''
moja specyfikacja:
1. Odległość od ekranu: 4-5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna na wschod, parter, są rolety
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: LED,
5. jaki masz obecnie telewizor: ''zadnego''
6. jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć konsola: filmy i programy hd 70% filmy z komputera ,dvd 30% i może od czasu do czasu gra pod konsolę
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 70% w dzień 30%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: swiatlo musi byc bo szkoda oczu. moze pomysle o podwietlenie ledami od tylu
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry - wyrazisty
10. matryca błyszcząca czy matowa: raczej mat
11. preferowana wielkość telewizora: 46-47''
12. preferowana marka: brak
14. jakie urządzenia będą podłączone: z czasem x box kinetic jak sie zdecyduje. komputer, chcialbym te glosniki od kompa podpiac
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: , 90% PC (rozkład ten się zmieni jak TV będzie podłączone do sieci WIFI)
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi : tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : myślę, że tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : TAK?? przezyje jak nie
22. ma mieć 3D:
23. ma mieć slot na karty SD:
24. ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: , PC, dysk usb, bedzie UPC wiec moze jakos sie to podlaczy
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy i analogowy
27. ile programów HD: 4
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: wieczorami najczesciej kolo 5-6
28. ma stać czy wisieć: wisiec na ruchomym wieszaku
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 2
33. Jaka klasa cenowa: maks. 4400 max
jak bedzie 3d to zeby okulary byly w zestawie.
Ten model mnie zainteresowal : 46Le 830 Sharp ale moze jest jego tanszy odpowiednik ?
 

ranczo

New member
Bez reklam
"1. Odległość od ekranu: 4-5m" - to zdecydowanie za mało 46".
Ja mam 46" z 3m i chcę wymienić na większy.
 

kubamaj

New member
hehe niezle. mi taki starczy. zwlaszcza ze poprzedni wlasciciele mieszkania mieli w tym miejscu 32'' takie zwykle ale plaskie i bylo widac good.
pokoj jest kwadratem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb przy 90% grania Sharp będzie extra bo ma mały input lag :
004_P1250313.JPG

Opóźnienie sięga 40 ms

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 

ranczo

New member
Bez reklam
do niedawna też mi wystarczał, ale kupiłem głośniki do kina (5.0) dźwięk "rozlał" się po pokoju a jednocześnie obraz się skurczył ;)
 

kubamaj

New member
"1. Odległość od ekranu: 4-5m" - to zdecydowanie za mało 46".
Ja mam 46" z 3m i chcę wymienić na większy.
Jadac do pracy wymyslilem ze jak teraz zamiast kupowa wiekszy to siadaj 2 metry od tivika ;P


Wlasnie wrocilem z Euro Rtv Agd i porownywalem tv a dokladnie Samsunga UE46D6500 i wlasnie tego Sharpa LC-46LE830E. Obraz bardziej mi sie podobal w Sharpie. Niestety w zestawie daja jedna pare okularow, ale za to dowiedzialem sie ze do Samsunga w sklad zestawu wchodza 3 PARY okularow!!! co wczesniej o tym nie wiedzialem. a byla tam przedstawicielka Samsunga i powiedziala ze w sklepie gina okulary i nie sa dawane do zestawu :/ porazka.

Bad piksele na obu TV sie rowniez znalazly ale nie dowiedzialem sie jak dluga sa na wystawie.
Z ciekawosci zaczalem sie targowac i kierownik powiedzial ze nie zejdzie nic z ceny TV jedyne co to moga cos pokombinowac z przedluzona gwarancja.
 

kini0

New member
Bez reklam
LG 47 LW570s. Input Lag max. 20ms przy odpowiednich ustawieniach i 3D które nie sypie piachem po oczach ;)
 

lukwlkp

New member
Który TV ma tak do końca wszystko co piszą marketingowcy z firm produkują-cych TV. Dla oczu zwykłego śmiertelnika, są to praktycznie niewidoczne różnice, jeżeli TV są z tej samej półki.
Dlatego nie demonizujmy tych wszystkich szczegółów, no może poza 3D, gdzie trzeba uważać na wzrok i sprawy neurologiczne szczególnie u dzieci. Tak ,że czy to pasywne czy aktywne, to dalej tylko gadżet reklamowy, tak jak jakiś częściowy internet w tych TV.
 

kubamaj

New member
Wybor padl na 46Le 830 Sharp nawet u siebie w miescie znalazlem sklepik w ktorym sprzedaja go taniej o 600zl niz w EURO rtv agd i ta roznica starczy na 2 pary okularow i jeszcze zostanie :)
 

kubamaj

New member
witam. wczoraj mialem okazje ogladac avarata full hd na sharpie u siebie i powiem Wam ze mega jest super Lepiej niz w kinie. Obraz miodzio a jeszczenie bawilem sie zbytnio ustawieniami. Polecam. mam nadzieje ze wkrotce wpadnie troche $$$ i bede mogl sobie zakupic okularki do nich zeby zobaczyc jak 3d sie prezentuje.
 
Do góry