Która plazma

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz potrzeby ?
jakie warunki w mieszkaniu ?
co będzie podłączone ?
 

edek103

Member
tez prosze o pomoc

Kiki...dzien dobry..ja tez prosze cie o pomoc..Obecnie używam starą plazme LG (sprzed 5 lat)..nie napisze za ile kupiłem...:):):)

Chce kupic nowy 50 calowy telewizor na pare lat. Czy Pioneer 50/60 jest rzeczywiscie wart swojej ceny? Czy to rzeczywiscie niezaprzeczlany król TV?

Ogladam głownie filmy DVD, oraz TV z dekodera HD n-ki.
wMam to podłaczone do kiluletniej Yamachy v569 z kolumnami B&W.

Myslałem rownierz o Pansonicu serii G15 lub nawet zwyklym S10.

Na jaki polecałbys zmienic amplituner zeby poprawic jakosc programow SD na wyjsciu HDMI z dekodera n-ki? Czy sa jakies dekodery u krych ta funkcja rzeczywiscie działa , bo nie wierze w nia w dekoderach za 2000 zł.

pozdrawiam i licze na twoja opinie

Edek
 

zwirek71

New member
Plazma będzie podłączona do Cyfry+ sygnał SD.
Pomieszczenie z roletami okiennymi.
Problem w tym która plazma jest lepsza LG42PQ6000 czy PANASONIC42X10.
 

zwirek71

New member
Może mały teścik LG42PQ6000 kontra PANASONIC42X10 ,
ceny zbliżone.
Za LG przemawia przednia szyba na całym ekranie (co fajnie wygląda)
i fabryczna kalibracja obrazu ISF.
Za PANASONIC-iem prestiż firmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zwirek71 -
wybrał bym Panasonica i nie tylko z uwagi na prestiż ale z uwagi na jakość !!

============================
edek103 -
czy Pioneer wart swojej ceny.
Mam kontakt z wieloma użytkownikami plazm Pioneera. I nie znam niezadowolonego . A Ci którzy są zachwyceni - twierdzą że każdy grosz wydany to prawdziwa radość.
Jeśli masz wątpliwości kłania się prezentacja w domu. Ale o wynik i tak jestem spokojny :D
 

digital21

New member
Porównójąc plazmę podłączoną w media markt pod te samo żródło LG ma dużo lepszy obraz,Panasonic wydaje się dość mdły i beż życia,też mam dylemat:)
 

zwirek71

New member
digital21
Może dlatego Panasonic ma mydlany obraz bo nie jest dobrze skalibrowany obraz. LG ma dobre ustawienia fabryczne obrazu.
Przeprowadzając testy KIKI powinien podawać ustawienia po kalibracji obrazu.
Jeżeli ktoś ma parametry ustawienia obrazu po kalibracji do Panasonica TX42X10 to proszę o podanie.
Będę bardzo wdzięczny:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie widziałem mdłego obrazu w Panasonicu :Di nie widzę .
Sprawdź poprostu ustawienia w menu na sklepie. Bo tam każdy kręci jak moze. A włączenie OPC powoduje znaczne pogorszenie jakości.
 

zwirek71

New member
Na konkurencyjnym forum przy testach TV są podawane ustawienia obrazu po kalibracji.Niestety nie był jeszcze testowany Panasonic.
KIKI nie rozumiem odpowiedzi sprawdż parametry , co to ma wspólnego z profesjonalną kalibracją.
Potrzebuje konkretne dane o ustawieniach kontrastu , koloru itp.
 

edek103

Member
No i kupiłem

Kiki...kuplem wczorja popoludniu pioneera 50/90......dzisiaj konfigurej n-ke....
Kupilem za 7999, wieszak pasowal od poprzendiej plazmy....

A wrazenia....:):) no coż....na razie ogladamy progamy z cyfry albo DVD pa zwykłym scarcie....i po porstu super....ten scaler w Tv musi byc niezlej jakości...

Oczywiscie programy naziemne są słabe ale i tak porównywalne z porzprzednia plazma LG z 2004 roku....

Jelsi chodzi i Pioniera to rzeczywiscie czern i glebia obrazu...jest niesamowita i nie do porownania z zadnym telewizorem hipermarketowym....
CHoc prawda jest taka ze do obrazu sie czlowiek po paru godiznach przyzwyczaja..i nie ma to takiego znaczenia...

Kiki..w sklepia powiedzieli ze serwis przyjedza i za 1000 zł kalibruje telewizor....( a tyle nie wydam bo to absurd)

Na czym polega kalibracja? Czy potrzebujemy jakis sprzet czy dobre oko i doswiadczenie wystarczy? Czy taka kalibracje warto zmowic i moze sa inne firmy niz serwisy firmowe...

Czy tez wystarczy od kogos otrzymac ustawienia?

Czy mozesz przyblizyc ten temat....:):)

I innym radze....kupcie po porstu TV odpowiedniej wielkosci za taka cena na jaka was stac....i i tak bedziecie zadowoleni..bo bedzie lepszy obraz niz poprzednio.....bo to troche przeinetelektualizowanie problemu.....:):):)

pozdrawiam ...i porsze cie Kiki napisz cos o kalibracji..mieszkam we wroclawiu. gm2003@interia.pl
 

zwirek71

New member
Fajna oferta

Mam opłacony abonament na rok. Myślałem że na tym forum uzyskam potrzebne informacje.Jednak się pomyliłem,kupiłem PANASONIC TX42X10Yplazma (Chrzanów sklep AVANS 2650pln za gotówkę).
Myślałem że na tym forum uzyskam np.informacje o profesjonalnych ustawieniach obrazu po kalibracji , ale chyba się pomyliłem.
A propozycje za odpłatne podanie parametrów kalibracji obrazu , uważam za niestosowne.
Bylem zdani że to forum ma pomagać nie jeszcze zarabiać na NAS.
Z poważaniem zwirek71.
 
Do góry