Kto podpowie w wyborze TV -55 cali do 3000 zł ?

grizli

New member
Cześć.
Znajoma poprosiła mnie o pomoc w wyborze TV, tak jak w temacie 55 cali i do 3000zł. To nie jest maniaczka super jakości ani wodotrysków. Oglądanie programów z cyklu National Geographic, Discovery, czasami jakiś film. Lubi za to dobrej (i dobrze) muzyki, dlatego prosiła o dobry dźwięk. Wiadomość, że w przypadku tego budżetu = nic poza standardem, czyli bida aż do piszczy.
Należy dodać jeszcze jakiś soundbar w miarę przyzwoity, aby to grało. Poza tym, proste, przejrzyste MENU, łatwa obsługa TV. Pokój nie jest nasłoneczniony, okna wychodzą na północny zachód. TV będzie wisiał na ścianie w odległości około 4m od kanapy.
Ja mam philipsa 65pus7600, który rzekomo miał w testach, recenzjech bardzo dobry dźwięk.... nie, dla mnie to nie jest nawet średni dźwięk. syfiasty Samsung 42 cale z krzywym ekranem ma 100% lepszy(przynajmniej bas). No ale Samsungów ani LG ogólnie nie toleruję. .
Przeglądałem już nieco ofertę na dziś w zakresie kilku firm i znalazłem takie pozycje..
PANASONIC TX-55LX650E 55
PHILIPS
55PUS8118 55"
HISENSE 55A7KQ 55"
TCL mnie nie wzywa niestety a także ten Hisense, jest egzotyczny i nie bardzo ufam tym markom.
Może jakieś inne propozycje?
 
Cześć.
Znajoma poprosiła mnie o pomoc w wyborze TV, tak jak w temacie 55 cali i do 3000zł. To nie jest maniaczka super jakości ani wodotrysków. Oglądanie programów z cyklu National Geographic, Discovery, czasami jakiś film. Lubi za to dobrej (i dobrze) muzyki, dlatego prosiła o dobry dźwięk. Wiadomość, że w przypadku tego budżetu = nic poza standardem, czyli bida aż do piszczy.
Należy dodać jeszcze jakiś soundbar w miarę przyzwoity, aby to grało. Poza tym, proste, przejrzyste MENU, łatwa obsługa TV. Pokój nie jest nasłoneczniony, okna wychodzą na północny zachód. TV będzie wisiał na ścianie w odległości około 4m od kanapy.
Ja mam philipsa 65pus7600, który rzekomo miał w testach, recenzjech bardzo dobry dźwięk.... nie, dla mnie to nie jest nawet średni dźwięk. syfiasty Samsung 42 cale z krzywym ekranem ma 100% lepszy(przynajmniej bas). No ale Samsungów ani LG ogólnie nie toleruję. .
Przeglądałem już nieco ofertę na dziś w zakresie kilku firm i znalazłem takie pozycje..
PANASONIC TX-55LX650E 55
PHILIPS
55PUS8118 55"
HISENSE 55A7KQ 55"
TCL mnie nie wzywa niestety a także ten Hisense, jest egzotyczny i nie bardzo ufam tym markom.
Może jakieś inne propozycje?
W ogóle nie wybieraj telewizorów budżetowych. Modelu 8118 lepiej nie brać. Normalne philipsy zaczynają się od 8518 (the one)
 

grizli

New member
Dzięki za sugestie i pomoc. Jak sprawdziłem ta niewielka dopłata to minimum 700zł a 3000 jest nieprzekraczalne.
Tu gdzie mieszkam nie mam niestety wielkiego wyboru aby pooglądać na żywo, praktycznie Euro małe i media expert, to wszystko.
Przyjdzie poszukać coś od 8115 wtedy. PHILIPS 58PUS8517 jest w ME za 3200, poszukamy i coś znajdziemy;).
Poza nawiasem, mam od Kikiego w sumie 7 telewizorów kupionych w tym 3 Philipsy. Najstarsza jest Toshiba 37 calowa-100Hz i Philips 42 cale (oba już zabytki ponad 11 lat) ale wszystkie działają do dziś bez problemów..to cieszy. Reszta też około 6 lat ma a ostatni z ubiegłego roku też philips 55ka . Serio, najbardziej ufam Philpsowi, taki sentyment
 
Do góry