Konwersja pliku avi XVID do x264

Waha

New member
Witam,

mam problem z konwersją pliku avi (video enkodowane w XVID) do standardu h264. Z jakiegoś powodu po kowersji, przy próbie odtworzenia pliku wyskakuje mi komunikat, że format jest nieobsługiwany.
Do konwersji używam programu VirtualDub i kodeka x264vfw. Próbowałem różnych ustawień enkodera ale niestety efekt końcowy był zawsze taki sam.
Czy któś już może walczył z tym problemem i jakich narzędzi używacie do tego typu konwersji?
 

beamer

Banned
Po co w ogóle taka konwersja??? Kolejny wątek bez sensu, w stylu "Mój telewizor nie wykrywa PS3" albo "Mój czajnik elektryczny nie wykrywa gniazdka elektrycznego". :???:
 

Waha

New member
@ drosophilia

nie bardzo rozumiem co miałbym osiągnąć w ten sposób. Mam XVIDa HD o bardzo wysokim bitrate do którego chcę "whardsubować" (jak to ładnie napisać po naszemu?) napisy i zredukować bitrate żeby streaming po wifi był możliwy. H264 wydaje się tutaj naturalnym wyborem.

@ robcio

spróbuję na pewno, dzięki

@ beamer

skoro dla Ciebie kompresja do H264 jest równie prosta jak podłączanie czajnika do gniazdka to zapewne jesteś miszczem który zna na wyrywki całe ISO/IEC 14496 a part 10 to w ogóle ma w małym paluszku. Nie daj się prosić miszczu podziel się swoją ogromną wiedzą, jak powinienem skonfigurować enkoder x264 żeby PS3 to łyknął.

@ Masta_J

yep, 1280 x 544 średni bitrate 6,7Mb w dynamicznych scenach skacze dobrze ponad 10Mb co powoduje mocne przycięcia przy stremingu WIFI a że jak juz pisałem i tak muszę "whardsubować" napisy, więc aż się prosi o konwersje do H264.

Zastanawiałem, się nad konwersją avi -> mkv a potem mkv2vob ale to jak jazda z Gdańsk do Gdyni przez Warszawę i wolałbym tego nie robić.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Spróbuj zmienić kontener na mkv, operacja taka nie powinna trwać dłużej niż przekopiowanie samego materiału.
Pytanie w czym masz zakodowane jeszcze audio, ale nie powinno być z tym problemu.

Pozdrawiam,
 

Waha

New member
Potwierdzam, konwersja avi XVID -> H264 mkv -> ts działa i choć jest to rozwiązanie trochę okrężne to faktycznie muxowanie mkv to ts jest dosc szybkie.

Podejrzewam ,że przyczyna moich problemów jest taka, że PS3 nie supportuje H264 przy odtwarzaniu video z kontenera avi. Na razie nie mam czasu sie dalej bawic ale jak tylko będę miał chwilę sprawdzę to.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Waha napisał:
(...)Podejrzewam ,że przyczyna moich problemów jest taka, że PS3 nie supportuje H264 przy odtwarzaniu video z kontenera avi. (...)
Potwierdzam.
Ale to w końcu początkowe AVI było w h264 czy XviD?

Pozdrawiam,
 

Waha

New member
Początkowe AVI było w XVID i działało ok potem robiłem konwersje do h264 ( kontener w dalszym ciągu był avi) i to już działać nie chciało mimo moich kombinacji z enkoderem.
Wniosek jest taki, że enkoder był jak najbardziej OK, tylko dla poprawnego odtwarzania H264 na PS3 kontener musi być TS.
No, cóż nie wiem dlaczego Sony wprowadza takie sztuczne ograniczenia ale trudno trzeba będzie z tym żyć.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale zdajesz sobie sprawę, że nie bardzo jest sens wykonywać takie zabiegi?
Na jakości nie zyskasz, tylko stracisz.
Jeszcze rozumiem gdyby materiał źródłowy nie działał z PS3 :)

Pozdrawiam,
 

Waha

New member
Masta_J napisał:
Ale zdajesz sobie sprawę, że nie bardzo jest sens wykonywać takie zabiegi?

Nie wiem, być może niejasno napisałem. Sens tego zabiegu jest taki, że zredukuję znacznie (o jakieś 30%) bitrate streamu przy nieznacznej (dla mnie osobiście niezauważalnej) różnicy w jakości.


Masta_J napisał:
Na jakości nie zyskasz, tylko stracisz.
Oczywiście.

Masta_J napisał:
Jeszcze rozumiem gdyby materiał źródłowy nie działał z PS3 :)
No więc, właśnie on działa słabo, przy streamingu potrafi się przyciąć nawet przy połączeniu kablowym o WiFi nie wspominając.


Pozdrawiam
 

beamer

Banned
Ciekawe. Czemu przy kablu też tnie? Nie powinno. Transkodujesz w locie czy tylko streamujesz? Może tnie dlatego, ze komputer nie wyrabia z transkodowaniem w locie, a nie dlatego że bitrate za duży?

Nadal nie bardzo rozumiem, po co akurat taka konwersja.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś musisz mieć z siecią w takim razie bo nie spotkałem jeszcze materiału 720p, który by przycinał na 100 mbit/s.
Owszem na WiFi przycięcia są a jak są to WiFi od razu odpada.
Widziałem natomiast materiały 1080p tnące po 100 mbit/s i to nawet często.

Pozdrawiam,
 
Do góry