konwersja dts na ac3

aikon02

New member
Witam wszystkich i prosze o pomoc.

Mam nastepujacy problem : moj komputer jest polaczony przez kabel cyfrowy coaxial ze wzmacniaczem philips fr 960 kiedy ogladam film w ac3 wszystko jest ok ale kiedy mam plik w dts zaczyna sie padaczka.Po sprawdzeniu okazuje sie ze moj staruszek philips nie przyjmuje dts.Wiec jedyne rozwiazanie to konwersja dts na ac3 i tu wlasnie jestem beznadziejny.Prosze wiec o pomoc w zrozumieniu jak i czym konwertowac .Pozdrawiam
 

Gee

New member
Chodzi ci o filmy MKV? Osobiście stosuję kombinację MKVextractGUI + MeGUI i zamieniam DTS, DTSHD itp. na AC3 (5.1) z bitrate 640. Przerobiłem kilkadziesiesiąt jak nie setkę filmów i mój WD 1-szej generacji zawsze to odtwarzał.
 

aikon02

New member
dys na ac3

Dzieki sciagnalem programy o ktorych mowisz ale nie wiem co z nimi zrobic, prosze pomoz mi tlumaczac w sposob prosty jak dokonac tej konwersji. Pozdrawiam
 

Gee

New member
1. MKVextractGUI

Wczytujesz film mkv Input, czekasz ok. 15 sekund (aby się wczytał) i zaznaczasz ptaszkiem Track Audio (zazwyczaj jest drugi). Klikasz Extract i odczekujesz ok. 2-3 minut. Powstanie ci plik DTS w tym samym miejscu gdzie twój film.

2.MeGui - po automatycznej aktualizacji i zainstalowaniu wszystkich kodeków musisz skonfigurować audio. Możesz zostawić tak jak jest ale ja wolę sobie poustawiać. Czyli przy Encoder Settings klikasz na config. Wyskoczy nowe okno, rozwijasz małą zakładkę i zmieniasz w Aften Options na 640. Dobrze te ustawienia zapisać na nowo, czyli klikasz na New i zapisujesz sobie pod jakąś nazwą np. AC3 640.
Potem wracasz do głównego okna Megui w zakładce Audio Input wskazujesz na twój plik audio DTS i klikasz na Enqueue.
Na samej górze masz trzy zakładki: Input, Queue, Log. Wybierasz teraz Queue i masz zadanie konwersji DTS na AC3 (job). Zaznaczasz, klikasz start i tu czekasz trochę dłużej, ok 5-8 min. Przez jakiś czas niby nic nie będzie się przerabiać. Ale cierpliwości, program analizuje plik audio a potem zmienia na AC3.
Po przekonwertowaniu będziesz musiał znowu zlepić te pliki: klikasz na Tools -> Muxer -> MKV Muxer. Zaznacz plik video (tak, pierwotny MKV), w audio1 przekonwertowany dźwięk AC3 i klikasz na Queue. Znowu przechodzisz do okna zadań w zakładkach Queue, widzisz nowe zadanie łączenia plików, klikasz start i za minutę masz MKV z AC3 przestrzennym i bitrate 640, czyli najlepszym z możliwych. Nowy plik MKV będzie miał tylko jedną ścieżkę dźwiękową, tą z AC3.

Liczę na dobry browar :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry