Konfiguracja systemu audio

lipikar

New member
Cześć,

prosiłbym o małą pomoc. Robię format systemu i chciałbym w końcu porządnie skonfigurować laptopa do współpracy z "kinem domowy". Lapka (Lenovo Y580) łącze HDMI z telewizorem (Philips 47PFL6007) i dalej telewizor przez optyka z tunerem (Cambridge Audio Azur 351R). Dotychczas miałem misz-masz z sterownikami. Przy odtwarzaniu filmów z dźwiękiem przestrzennym konieczna była zmiana ustawień.
Podpowiedzcie mi jak to zrobić od 0. Tzn. czy w laptopie z kartą coś trzeba ustawiać, jakie sterowniki do lapka, jaki odtwarzacz. Tak żeby system był samowystarczalny.
 
Ostatnia edycja:

lipikar

New member
Mnie to lotto. Podłącze jak chcecie. Teraz mam jak napisałem - hdmi z lapka do tv i później z tv optyk do camridga. Po prostu wygodniej mi tak.
Pytanie czy tak da radę zrobić, żeby przy filmach 2.0 leciało 2.0 a przy 5.1 leciało 5.1
 

lipikar

New member
W tv nic nie zmieniam. Na lapku znaznaczam jedną opcję w ffdshow audio i śmiga. Ale teraz chciałbym zrobić tak żeby samo z siebie działało wg ścieżki dźwiękowej pliku. Zastanawiam się nad taką kombinacją Setup guide for MPC-HC + madVR | Coalgirls lub potplayerem Dźwięk DTS jakie kodeki - Forum komputerowe Komputer Świat . Ale wolałem tutaj zapytać, może ma ktoś pewne i sprawdzone rozwiązanie. Chodzi mi o to co z czym i przez co połączyć i jakie sterowniki i jaki odtwarzacz zastosować.
 

Rafal7

Banned
Dziwi mnie to że piszesz że masz na kinie 5.1 gdzie dźwięk idzie do tv po HDMI a z tv po optyku do ampli i mas 5.1, jeszcze nie spotkałem się z tym by to działało.
 

lipikar

New member
Zrobiłem format. Podłączyłem lapka do amplitunera przez hdmi i dalej amplituner przez ptyczny do tv. Nie instalowałem jeszcze kodeków do filmów, ale zauważyłem dziwną przypadłość. Przy przewijaniu odtwarzania na youtube jest chwila ciszy - tak jakby odświeżało się wejście na amplitunerze. Idzie to jakoś zlikwidować?
 
Do góry