Konfiguracja Disney+ i Apple TV+ (napisy)

LukeSky

Member
Bez reklam
Do tej pory używałem przystawki Apple TV i tam każda apka miała swoje parametry. Teraz mam TV Sony z Android TV i kompletnie nie ogarniam standardu w jakim zrobiona jest obsługa i konfiguracja napisów. Jeśli apka ma swoje to jest super - działa, ale jak nie ma to co wtedy? Może ktoś pomoże, rozwiązał ten problem? Dodam że nie chodzi o włączenie napisów ale ich konfiguracje jak: wielkość fonta, kolor, tło pod fontami itp. Temat jest taki:

1. Disney+
Postępując zgodnie z wytycznymi na stronach wsparcia nie mam nigdzie opcji ustawień napisów. Mogę wybrać audio i napisy ale nie mogę ich skonfigurować. Ustawienia jakie poczynię logując się z przeglądarki nie wpływają na to co robi sama apka. Mogę nadpisać te ustawienia tymi z TV w sekcji accessibility ale to generuje problemy w innych apkach np.: apple tv+

2. Apple TV+
Tutaj można ustawić, ale jak ustawiam j.w. w D+ to tracę dostęp do wersji napisów PL i dostępne są tylko PL dla niesłyszących ?
 

marchello999

New member
Niestety nie mam tak wspanialego sprzetu, jak Sony. Jednak nasówa mi sie jedno pytanie. Masz zaktualizowane wszystkie opcje w TV. Nie tylko oprogramowanie TV. jeszcze Google Play. potem konkretnie warto sprawdzic wszystki aplikacje, To nie musi byc aplikacja Apple. Sa jeszcze aplikacje Google ktore stanowia, podlorze pod aplikacje programowe. A tak sorry. Pisze bo urok androida, znaczy google jest taki ze czasmi trzeba cos wykonac recznie
 

marchello999

New member
Tu spróbuj pobawić się z ustawieniami na zdjeciach
20230921_113424.jpg
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Jestem chyba na to za głupi, ale w ustawieniach TV nie ma nigdzie nic innego niż aktualizacja oprogramowania układowego i moim zdaniem to jest cały Android bo niby co miało by się tam jeszcze aktualizować osobno? Aplikacje się aktualizują same. W tych ustawieniach ATV+ nie ma ustawień wyglądu tych napisów a o to mi chodzi. Póki co najbardziej boli mnie Disney, nie lubię napisów z tłem i nie wiem jak to wyłączyć :(
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
  • Telewizor smart
  1. Podczas oglądania wideo w Disney+ wybierz przycisk Dźwięk i napisy w prawym górnym rogu odtwarzacza wideo
  2. Wybierz Styl napisów
    • Na tym ekranie możesz dostosować wygląd napisów na swoim urządzeniu. Wprowadzone zmiany zostaną automatycznie zapisane
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jestem chyba na to za głupi, ale w ustawieniach TV nie ma nigdzie nic innego niż aktualizacja oprogramowania układowego i moim zdaniem to jest cały Android bo niby co miało by się tam jeszcze aktualizować osobno?

W ustawieniach Androida :

Ustawienia urządzenia->ułatwienia dostępu->napisy->wyswietlanie (i wtedy sa dostepne opcje ich ustawień)

btw. Jeśli chcesz mieć pełną swobodę ustawień napisów dla Disney+ i mozliwośc dodania napisów do produkcji które ich nie posiadają to zainstaluj sobie wtyczkę do Kodi.Chodzi bezproblemowo w dodatku umozliwia podawanie sygnału w natywnej czestotliwości.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
@mat74 ale właśnie jak robisz to w ułatwieniach dostępu to wtedy w ATV+ aplikacja przechodzi w tryb napisów dla niesłyszących bo z założenia ułatwienie dostępu dotyczy właśnie tego. Ja pytam o to jak mogę ustawić napisy dla D+ i ATV+ bez używania tych wbudowanych w Android.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dla Disney+ inaczej tego nie zrobisz.
Dla ATV+ - wchodzisz na glownej stronie w ustawienia :
-język- polski
-automatyczne napisy - wylaczone
-język napisów- polski
Dostępność-> napisy->napisy(w tym dla niesłyszących) -wyłaczone
Styl->edytuj style i tu ustawiasz sobie dowolnie .
Jedne ustawienia ,czyli dla D+ w androidzie w żaden sposób nie kolidują z podanym wyżej sposobem ustawien w ATV+
 
Do góry