Końcówka mocy - zmiana dźwięku?

rabit

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się czy końcówka mocy zmieni mi dźwięk z mojego X-4100W? Chodzi mi o to, czy dźwięk się zmieni (np. podłączenie końcówki Onkyo, NAD-a)? Denon gra świetnie górą i średnicą, ale dół mógłby być głębszy (wiem co moje głośniki potrafią). Więc teraz pytanie zasadnicze: końcówka mocy, czy może jednak pre-out do wejścia, np. CD we wzmacniaczu? Dodam że bardzo zastanawiam się nad NAD-em (dzięki WITT) :), tylko nie wiem czy po podłączeniu do MAIN IN zmieni się dźwięk na "NAD-owski"? :)
Trochę namieszałem, ale mam nadzieję że jest to do strawienia :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zapewne po podłączeniu końcówki mocy dźwięk się zmieni ,takie podłączenie świetnie się sprawdza w purystycznych rozwiązaniach z maksymalnie skróconą ścieżką sygnału .Potrzeba jedynie CD ze zmiennym poziomem wyjściowym (np. regulowanym na za pomocą pilota) wtedy kompakt podłącza się bezpośrednio do końcówki z pominięciem przedwzmacniacza

Miałem możliwość odsłuchu takiej konfiguracji (Rotel+Marantz +Phonar) i rzeczywiście efekty były znakomite .Niesamowicie przejrzyste wysokie tony nośne i szczegółowe ,dynamika jak na koncercie ,bas wręcz zabójczy
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
No tak... tylko ja chcę wydłużyć ścieżkę ( dziwnie to zabrzmiało :) ). Czyli podłączyć końcówkę mocy do Denona. I teraz zależy mi na tym, żeby góra grała jak Denon a dół jak Onkyo :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Użytkownicy często tak robią ,zresztą budowa amplitunera na to pozwala można podłączyć końcówkę mocy

Stopień mocy w końcówce jest lepszy niż ten w amplitunerze więc raczej na pewno zależny się spodziewać poprawy dźwięku ,trudno jedynie powiedzieć czy dźwięk będzie dokładnie taki jak oczekujesz
Jeżeli masz możliwość warto sprawdzić jak się spiszą inne końcówki mocy np.Rotel
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zapewne wyjdzie jakiś mix brzmień. Trochę tego trochę tego - w końcu przedwzmacniacz tego Denona też swoje dokłada.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Namieszam jeszcze troszkę i coraz bardziej jestem za wzmacniaczem. Chyba bardziej go wykorzystam, bo będę miał możliwość podpięcia bezpośredniego (bez amplitunera), i wykorzystania końcówki mocy wzmacniacza. Niezły mętlik w mojej głowie.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Może idąc tropem marki warto spojrzeć na zamieszczone ogłoszenie PMA1510. Ja mam 720 i jest zadowolenie a przy 1510 też powinno być...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy jak wszedłem na stronę główną hdtv, to dolny róg i Denon 1510. Licytowałem ostatnio taki sam na Ebay-u lecz nie udało się. Cena była śmieszna (266 euro) ja dałem 400 i wydawało mi się, że już jest mój... lecz naraz licytacja skoczyła do 507 i się zakończyła. Nie chciałbym szaleć za bardzo z funduszami, więc myślę że kupię coś do 2000 zł. :) A może 710 byłaby wystarczająca i kasa zostałaby na CD? :) Ale i tak intensywnie myślę o NAD-zie i chyba ten kierunek obiorę. Tego w domu jeszcze nie miałem :)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Słuchałem dzisiaj NAD-a 326 i 356 z Tagą f-100 (nowe z kartonu) i powiem szczerze, że nie jest to dźwięk który jest bliski mojemu sercu. Nie tego szukam i obawiam się że z tych głośników nic więcej nie dostanę. Później był jeszcze Denon 720 i było lepiej (mniej szczegółów lecz bardziej muzykalnie). Na koniec Xindak, który odmulił moje Tagi, lecz nie był to niestety dźwięk jaki mnie zadowalał, więc podłączyliśmy inne kolumny i najlepiej wypadły Zensory 5 (7 nie było dzisiaj). Przyjechałem do domu, do napędu trafiła Norah Jones i jakież było moje zdziwienie... gra to całkiem nieźle. Czyżby wygrzanie Tag? Chyba na razie zostaną ze mną Platinum ale zainwestuję w budżetowy wzmacniacz, czyli Denon 7.. . Wiem że nie jestem audiofilem i lubię podkolorować nieco dźwięk, więc na razie nic więcej nie potrzebuję. Ps. Mam nadzieję że nie będzie to odebrane opacznie, ale byłem w paru salonach i człowiek z "domek-u" w Andrychowie (TD Audio), był najlepszym sprzedawcą jakiego spotkałem.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kupiłem Denona PMA-710AE (zawsze można sprzedać z minimalną utratą wartości) i podłączyłem bezpośrednio do blu-raya przez chincze. Niestety dalej mało górnego rejestru, bas jest jakiś mulasty. Więc podłączam do pre-outa i zdziwienie... gra to jak pod moje ucho. :) Wysokie tony wyostrzone ale bez agresji, bas krótki i mocny. Teraz pytanie zasadnicze: dlaczego sam wzmacniacz nie zagrał tak dobrze jak z pre-out amplitunera? A może lepiej nie pytać, tylko delektować się muzyką. I na tym zakończę moje rozważania. Wesołych muzycznych Świąt Bożego Narodzenia. :)
 
Do góry