Końcówka mocy i Onkyo 1100

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiam się jak wycisnąć jeszcze więcej z Onkyo 1100 .
Końcówka mocy . Ponoć ograniczeniem jest pre w Onkyo . Jest możliwość pominięcia tego pre ? Czy taka końcówka mocy Audiolab M-PWR x 5 sztuk , która na papierze ma 40 wat /8 Ohm , ale w testach wyszło 2 x 49 wat , będzie lepsza od Onkyo 5501 ?

Jakieś sugestie , pomysły ? Chciałoby się 5 x Atoll am 100 , ale cena robi się już dość wysoka :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiam się jak wycisnąć jeszcze więcej z Onkyo 1100 .
Końcówka mocy . Ponoć ograniczeniem jest pre w Onkyo . Jest możliwość pominięcia tego pre ? Czy taka końcówka mocy Audiolab M-PWR x 5 sztuk , która na papierze ma 40 wat /8 Ohm , ale w testach wyszło 2 x 49 wat , będzie lepsza od Onkyo 5501 ?

Jakieś sugestie , pomysły ? Chciałoby się 5 x Atoll am 100 , ale cena robi się już dość wysoka :(


To może na początek kup tylko dwie ...mam na myśli atolla :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie w jakim budżecie się poruszasz ale Audiolaba bym sobie odpuścił z dwóch powodów.
1 Moc
2 Łatwość obsługi, z tego co widzę za każdym razem będziesz musiał odpalić z palca 5 elementów : )
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Odpalaniele z listy :) Może być ?:)

Ale , jak Atoll zagra w KD z Klipsch RF 62II ? :( Mieszkam w pipiduwie , słabo z odsluchami .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mac-ony zacznijmy od tego co jest teraz nie tak? Co byś chciał poprawić? chodzi o poprawę w kinie domowym czy stereo/muza? Masz 5.1 7.1 ..... ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
W 1100 problem jest poprawić stereo , ze względu , że końcówkę przypisuje się do sourand-ów . Teraz nie mogę grać w Pure Audio , bo wykorzystuję końcówki na 5.2.4 :(
Mam wrażenie , że 900 miała więcej energii. Chociaż od 3-4 dni jakoś bardziej poukładał się dźwięk i dynamika. Może Onkyo musiało się wygrać ? Lub przyzwyczaiłem się już do tego grania .
Jutro odpalę jakiś film i zrewiduję swoje uwagi .

Ponoć końcówki 5-9 kanałowe nie grają tak sprawnie jak 5 x 2 kanały :(

A , taki Atoll am 80 x 5 może sprawić frajdę w KD ? Czy minimum 100 wat na kanał , to jest dopiero jazda bez trzymanki ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
900vs1100 mogą się różnić brzmieniowo chociażby dlatego, że są inaczej zbudowane. Klasa AB vs D. Miałeś oba także wiesz najlepiej.

Ponoć końcówki 5-9 kanałowe nie grają tak sprawnie jak 5 x 2 kanały :(

Nie jest to reguła, ale coś w tym jest. Żeby końcówka 9 kanałowa dorównała wydajnością 5x2 kanałowej musiałaby mieć bardzo potężne trafo. Oczywiście trzeba by rozważyć konkretne przypadki.

A , taki Atoll am 80 x 5 może sprawić frajdę w KD ? Czy minimum 100 wat na kanał , to jest dopiero jazda bez trzymanki ?


Nie robiłem takich odsłuchów więc nie pomogę. To co mogę Ci podpowiedzieć to, że seria 100 Atolla jest lepsza od 80. Przynajmniej porównując wzmacniacze. "Setki" mają lepsze zasilanie.
 

werf

Active member
Bez reklam
W 1100 problem jest poprawić stereo , ze względu , że końcówkę przypisuje się do sourand-ów . Teraz nie mogę grać w Pure Audio , bo wykorzystuję końcówki na 5.2.4 :(
Mam wrażenie , że 900 miała więcej energii. Chociaż od 3-4 dni jakoś bardziej poukładał się dźwięk i dynamika. Może Onkyo musiało się wygrać ? Lub przyzwyczaiłem się już do tego grania .
Jutro odpalę jakiś film i zrewiduję swoje uwagi .

Ponoć końcówki 5-9 kanałowe nie grają tak sprawnie jak 5 x 2 kanały :(

A , taki Atoll am 80 x 5 może sprawić frajdę w KD ? Czy minimum 100 wat na kanał , to jest dopiero jazda bez trzymanki ?

Zaraz bo się zgubiłem,co jest źródłem muzyki amplituner ? Jeśli tak to ty jakości w ten sposób nie poprawisz.
Sprawa druga końcówkę możesz dołożyć do dowolnego pre a musisz do sourand-ów jak korzystasz z konfiguracji 11 kanałów.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Masz rację , inwestycja bez sensu :) Więcej słucham radio internetowe , ogladam firmy.
Zrobiłem dzisiaj test z Mad Max i ... nie ma czego się przyczepić :):):) Amplituner chyba naprawdę potrzebował się wypalić.
Lepiej te pieniądze przeznaczę na Klipsch cdt 3650 :)

Dzięki za oświecenie.
 
Do góry