Komputer Vs HDplayer - jakość filmów

loky

New member
Witam,
mam pytanie do osób które długo i z powodzeniem oglądały filmy w wysokiej rozdzielczości z komputera na telewizorze a teraz używają HDplayera, ewentualnie miały z nim mocno do czynienia. Jak oceniacie jakość filmów z HDplayerów typu Asus O!Play czy Ariva w stosunku do tych odtwarzanych z komputera, czy jest jakaś różnica? Chodzi o ostrość, kolory itp.
Obejrzałem z "milion" filmów i seriali mkv z komputera i niby Ok, ale zawsze albo to za jasny, albo za ciemny a to za pastelowy albo ziarnisty, wiecznie mi coś nie tak... Zastanawiam się czy nie zakończyć tego kupując taki właśnie playerek.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
duzo tu osob opisywalo wrazenia, wystarczy przeczytac i wychodzi co ma +

komputer ma wielkie mozliwosci ustawiania co staje sie dosc klopotliwe, playery robi sie tak zeby byl piekny obraz, brak modyfikacji co jest duzym plusem
 

loky

New member
Mam wrażenie że większość opisów jest od osób które kupując HDplayer przeszły automatycznie z filmów w niskiej rozdzielczości na 720p/1080p i stąd zrozumiałe zachwyty. Mam nadzieję na wypowiedzi osób które już swoje w życiu w HD obejrzały i podchodzą do sprawy bez emocji.
 

don111

Banned
mam Arivę i 2 kompy z różnymi Radeonami 4xxx, lepszy obraz (bardziej naturalne kolory) daje Ariva, to pewnie kwestia defaultowych ustawień karty graficznej
 

loky

New member
U mnie też radeony i odwieczny problem ze zbyt ciemnym obrazem an TV, trzeba to regulować w CCC i skutek jest taki, że kolory robią się trochę dziwne. Byłoby pięknie podłączyć i zapomnieć. Myślę coraz poważniej nad kupnem HDplayera ale raczej Asusa, w Arivie ten wiatraczek mnie odstrasza.
 

don111

Banned
może na początku wiatraczek był słyszalny u mnie z tego co pamiętam, teraz jest cisza, nie wiem może się "wyrobił" po kilku czy kilkunastu godzinach (nawet nie pamiętam kiedy)
tak przy okazji - to czym się różni Ariva od Asusa pod względem możliwości oprogramowania (bo to chyba ten sam chipset) ?
 

loky

New member
don111, ja traktuję je jak to samo, oba na tym samym czipie i oba na linuxie. Ariva ma normalnego coaxiala + optyczne a Asus tylko optyczne. Jakieś inne różnice pewnie są, ale to są dla mnie mniej istotne rzeczy. Ważne dla mnie żeby mkv w każdej rozdzielczości szły płynnie z polskimi napisami i z ładną, gładką czcionką. Żeby mi nie robiło żadnych psikusów z dźwiękiem puszczonym przez coaxial do amplitunera, żeby ciągnęło filmy z komputera po lanie bo dodatkowo dysku nie zamierzam kupować.
Wiatraczek to jedyna rzecz która dla mnie zaważyła, gdyby nie on, wziąłbym Ariwę. Nie cierpię tych małych wiatraczków, jestem na nie wręcz uczulony, zacierają się w kilka miesięcy a już sporo wcześniej zaczynają być coraz bardziej słyszalne. Nikt jeszcze z resztą nie wie co będzie jak przyjdą upały i wszystko zacznie się grzać. Co do Asusa, nie mam za grosz zaufania dla ich wsparcie, już 2 razy widziałem jak zostawili ludzi z ręką w nocniku z niedziałającymi sterownikami i uznali że problem nie istnieje chociaż lidzie z całego świata zawalali fora z tym samym problem.
 

wa2

New member
@loky
I tu sie mylisz Asus posiada dobre wsparcie producenta, a Ariva fatalne (oczywiscie jesli chodzi o media playery).
Ciekawy wybor to obok WDTV Live Xtreamer w wersji pasywnej.
Ja wybralem WDTV Live i jestem zadowolony :)
 

loky

New member
Miałem grafikę Asus która z niewiadomych powodów u masy ludzi powodowała ten sam problem pod XP. Żeby "cieszyć" się działającą kartą trzeba było wykonywać jakieś karkołomne kombinacje z podmienianiem sterownika z innej karty, wyłączać wbudowaną dźwiękówkę i inne dupereły. a efekt był taki, że karta nawet nie zbliżała się osiągami do odpowiedników innych firm. Asus umył rączki a to była ewidentnie wina ich sterowników. Masa ludzi namęczyła się z tymi kartami a zadziałały tylko dzięki ludziom którzy znaleźli patent bo asus nie raczył ruszyć palcem.
 

don111

Banned
@loky
I tu sie mylisz Asus posiada dobre wsparcie producenta, a Ariva fatalne (oczywiscie jesli chodzi o media playery).
Ciekawy wybor to obok WDTV Live Xtreamer w wersji pasywnej.
Ja wybralem WDTV Live i jestem zadowolony :)
może i ma fatalne wsparcie tylko zauważ, że Ariva na starcie już oferowała 99% tego co tak naprawdę do szczęścia potrzebne, więcej niż WD live (nie wiem jak teraz)
mi brakuje:
- obsługi txt (na razie tylko beta soft, niestabilny)
- przyciemnionego tła do napisów
jedynym problemem jest że czasem jakiś niewielki % divx traci dźwięk gdy właczymy przewijanie
nie ma też HD audio ale na razie tego nie potrzebuję
 

loky

New member
Czy to jest aż tak istotne z tymi napisami txt? Tam skąd ja biorę napisy, a jest to kilka miejsc, zawsze mam do wyboru i mogę sobie wybrać że chcę np. srt.
don111, a jak z wewnętrznymi napisami w mkv, wszystko ładnie z ogonkami?
 

don111

Banned
Czy to jest aż tak istotne z tymi napisami txt? Tam skąd ja biorę napisy, a jest to kilka miejsc, zawsze mam do wyboru i mogę sobie wybrać że chcę np. srt.
don111, a jak z wewnętrznymi napisami w mkv, wszystko ładnie z ogonkami?
dla mnie jest ważne bo mam już ponagrywane kupe płyt dvd z serialami czy starszymi filmami, napisy do nowych filmów już standardowo przerabiam na srt
ogonkami w wewnętrznych napisach mkv raczej nie masz się co martwić, praktycznie nigdy nie ma tam polskiego języka ;)
a nawet jeśli to chyba nie ma z tym problemów, bo jakieś rumuńskie czy węgierskie ogonki pamiętam Ariva wyświetlała prawidłowo :D
 
Do góry