Komputer i duży ekran - moje dylematy

BeyerBrown

New member
Witam wszystkich
To mój pierwszy tutaj post.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem jakiegoś 42" panelu do mojego komputera.
Obecnie mam nast. sprzęt/warunki:
Monitor: SONY GDM-FW900 (CRT 24 cale, 1920x1200@95Hz)
Pokój o wymiarach 5x6m, słabo nasłoneczniony (okno od strony pólnocnej).

Chcę z mojego komputera zrobić (w zasadzie już zrobiłem ;) ) uniwersalne domowe centrum rozrywki (filmy DivX, DVD, HD, gry Full-HD, dużo czasu przeznaczam na przeglądanie stron www i pracę z pakietem Office). Sęk w tym, że przychodzi taki moment w życiu, że zamiast siedzieć w fotelu blisko monitora chce się wygodnie leżeć na tapczanie (a obok niego stolik na mysz i klawiaturę - mam bezprzewodowy zestaw).
Dodatkowo jestem maniakiem jakości obrazu. Zwracam szczególną uwagę na czerń (jak jest idealnie ciemno w pokoju to po włączeniu wygaszacza ekranu mojego monitora w ogóle nie widzę! ), ostrość i zbieżność kolorów (u mnie jest idealna nawet w narożnikach :D ), na plastyczność obrazu (CRT-ki z tego słyną ;) ) jak i na brak smużenia (tu nie ma o czym mówić :p ). Na co dzień mam ustawione 1920x1200@95Hz - nie mam absolutnie żadnych problemów z czytelnością obrazu (wzrok nadal mam dobry :) )!

Generalnie, w związku z powyższymi wymaganiami i warunkami mieszkalnymi, skłaniam się ku PDP FullHD, ale mam kilka wątpliwości, które chciałbym abyście w miarę możliwości je rozwiali.
Moją uwagę zwrócił najnowszy 42" PDP Panasa (PY85), tak więc moje pytania są nakierowane na ten model, czy spełni on moje wymagania:

1. Czy nadaje się on do pracy z edytorami textu, przeglądaniem stron www i w ogóle z dużą ilością statycznych elementów obrazu? Pozstają jakieś ślady na ekranie? A może istnieje również ryzyko trwałego wypalenia?...
2. Kwestia czerni? Panel w absolutnych ciemnościach widać czy nie? Ew. jak bardzo?
3. Kąty widzenia? Są takie same jak w CRT?
4. Czy ogólna jakość obrazu zadowoli mnie? Będzie taka jak w najlepszych monitorach CRT (21" wzwyż)?
5. Czym się różni PY85 od PZ85?

Kupować ten panel czy może zadowoli mnie dopiero technologia SED/FED/LaserTV? ;)

LCD odpada. Chyba, że jest coś dla mnie także z tej technologii... (z góry mówię, że widziałem panel Samsunga z diodowym podświetleniem i niestety nie byłem zadowolony... :/ )

Czekam na odp./sugestie.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Plazma da Ci ostry obraz, ale jednocześnie z czasem utrwali paski narzędzi i obrzar roboczy ekranu na dobre. Kup po prostu plazmę tylko do celów rozrywkowych, a pracę z komputerem pozostaw nadal na barkach Sony.

ArtS :)
 
Do góry