komputer do filmów full HD

mervel

New member
chcę złożyć sprzęt bym mógł oglądać filmy FULL HD (1080) na tv podlączonym z moim kompem.
z obecnej starej puszki niewiele się nadaje by zostawić.... może jedynie dysk ata i zasilacz chieftec 350w.
tak więc jaka konfiguracja jest konieczna bym bez problemów mógł filmy oglądać ?
prosiłbym o konkretne modele płyty z procesorem (z ram ddr 2 ? )
i jaka grafika do tego ? czytałem że niezłe płyty z zintegorwaną kartą dają radę do filmów 1080, jeśli tak to nie ma problemu- mogą takowe być.
najłatwiej byłoby kupić całą puszkę, ale budżet jest dość ograniczony bo 4-5 stówek także łatwiej chyba będzie wyszukać części.
proszę o propozycje :)
 
Ostatnia edycja:

Cerbpl

New member
Wedlug mnie minimum to zlozenie kompa mogacego uciagnac Windows 7. System dopracowany, wspiera nowe technologie, nie ma klopotow ze sterownikami i wszytko da sie latwo ustawic.

Ja zlozylem ostatnio taki:

1. Plyta glowna Asus ale nie pamietam modelu ale dalem za nia 50zl na allegro, z reguly kosztuja okolo 100zl. W kazdym badz razie dziala na niej procesor Core Duzo 2 E5700 - koszt procesora 50zl.

2. Ram 2x1GB DDR2 677 Mhz - koszt 50zl

3. Karta graficzna ATI Radeon HD6450 za 100zl z allegro

Dysk 1.5TB i zasilacz (jakis iBox 500W) mialem stare, obudowa tez jakas stara (komp stoi w szafce pod TV).

Najwazniejsza jest karta graficzna, moja radzi sobie z filmami FullHD (Mkv po 40GB) jak i z filmami 3D SBS. Zero klopotow a obraz bajka;)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
ASRock E350M1 ~250zł
4GB 1600MHz ~70zł
Chieftec BT-02B Mini ITX z zasilaczem ~210zł
Adapter do dysku sata-ide ~15zł

Pobór prądu takiego zestawu HTPC przy oglądaniu filmu 1080p ~30W
 
Do góry