Kolumny teufel

MusiC

Member
Witam czy ktoś miał do czynienia z kolumnami tej firmy?

teufelaudio.pl/kino-domowe/theater-500-surround-5-1-set-p16800

Próżno szukać opinii na polskich stronkach
 

barburian

New member
Bez reklam
Zestaw

Witam czy ktoś miał do czynienia z kolumnami tej firmy?

teufelaudio.pl/kino-domowe/theater-500-surround-5-1-set-p16800

Próżno szukać opinii na polskich stronkach

Bardzo fajny zestaw, w tej cenie uważam że warto, zawsze możesz odesłać w ciągu 14 dni i Ci kasę oddadzą . Kupowałem kiedyś szwagrowi Serię ULTIMA 40 MkII i jest bardzo zadowolony.
Zresztą Ultima 40 była chyba najlepiej sprzedającą się kolumną w Niemczech
 

legaar

Member
też jestem ciekaw opinii innych - ten zestaw Theather 500 po wbiciu kodu rabatowego wychodzi 5500 (plus kable trzeba dokupić osobno) - w tej cenie to chyba tylko JBL Studio Pack 280 można dostać - choć nie wiem czy Teufel jest od nich lepszy ;)

a Ultima 40 wychodzi 3600 - to już wydaje się bardzo dobrą ceną
 

legaar

Member
I jak kupiłeś ? Ja w styczniu się chyba zdecyduje na ten zestaw 500 theatre- bass reflex downfire u mnie się lepiej sprawdzi niż tylni w heco no i centra w porównaniu z heco dużo większy nie wspominając o dipolach na surround :)
 

legaar

Member
ponieważ zdecydowałm się na zamówienie Teufel Ultima 40 set 5.1 i miałem w domu przez dwa tygodnie napiszę parę słów dla potomnych jeśli ktoś by się również nad nimi zastanawiał.

Przesyłka z Niemiec za darmo - jeśli decydujecie sie na oddanie i zakończenie okresu testowego (może trwać do 8 tygodni od dnia otrzymania rachunku) to zwrot również za darmo (za każdym razem UPS - do samej firmy mam zastrzeżenia ze rzucają rzeczami - ale pomimo paru dziur w kartonach same głośniki nie były uszkodzone bo są dobrze zabezpieczone). Kontakt z ich strony rewelacja - odpisują prawie od ręki na każdego maila.

Wygląd i jakość wykonania - bardzo dobre - jak na ten przedział cenowy to uważam że nawet więcej niż bardzo dobre. Miałem wersję białą i jedyne co mi się nie podobało to czarne maskownice - bez maskownic głośniki też mają przód czarny ale wyglądają o niebo lepiej (szczególnie że mid jest kevlarowy więc ten miedziany kolor wygląda super). U mnie niestety ze względu na dzieci maskownice muszą być założone.

Kolumny są spore - warto wziąć to pod uwagę ;)

Dźwięk - jak na ten przedział cenowy bardzo dobry - u mnie grały z Onkyo 696. W muzyce dużo zależy od źródła i jego jakości ale naprawdę jest dobrze - na pewno lepiej niż w JAMO ;) W kinie dźwięk jest super ! Subwoofer można ustawić jako frontfire albo downfire - ja miałem jako down - bardzo fajne bo nie ma większego znaczenia gdzie się go postawi.

Ja ostatecznie odesłałem głównie z powodów wizualnych - bo z dźwięku bylem a te pieniądze zadowolony - te głośniki pasują raczej do nowoczesnych wystrojów a mnie raczej wystrój barokowy ;) i miałem już dość marudzenia żony że to się wszystko gryzie ;) Dopłaciłem i zamówiłem zestaw Heco 700 5.1 od BlackNija (dzięki za super cenę !) - to już inna półka grania ;) ale cena też prawie x2 ;) Heco słuchanie w Pure Audio mode - czysta przyjemność - dla tego konkretnego zestawu Teufel to już za wysokie progi (choć być może zestaw theatre 500 dałby radę - cena jak za Heco - ale już nie brałem na testy bo nie mają białych - tylko czarny kolor)
 
Do góry