Kolumny podłogowe do Onkyo tx-8020

xmefo

New member
Witam,
Posiadam amplituner stereo Onkyo tx-8020 i noszę się z zamiarem kupna kolumn podlogowych. Mam dylemat bo w tym amplitunerze zawsze brakowalo mi basu. Obecnie slucham na kolumnach Tonsil Mildon 80. Jak wiadomo te kolumny maja go aż za dużo, ale amplituner nie produkuje go zbyt wiele i regulacja nie wystarcza. Wobec tego dokupiłem subwoofer Magnat supreme monitor 302A. Mogę śmialo powiedzieć że basu już nie brakuje, ale... No właśnie wspomniane mildtony których domeną był bas nie mają satysfakcjonującej góry. Postanowiłem je sprzedac bo czegoś mi w nich brakuje, a poza tym są szerokie i niskie co psuje mi aranżację pokoju. Owy pokój ma ok18 mkw. Szukam kolumn wolnostojących bo zawsze takie miałem i takie mi się wizualnie bardziej podobają. Oczywiście mam swoje preferencje dźwiekowe. Byłem w sklepie "nie dla idiotów" i słuchałem tam Klipsch rf-62. Powiem wam, że byłem oczarowany jak te kolumny grają. Niestety cena tych kolumn to ok 3000 za parę. Ja mam do wydania ok 1000-1500. Budżet jest niski bo małżonka na więcej mi nie pozwoli. Szukalem czegoś w tym zakresie i znalazłem Klipsch f-10, tylko nie wiem jak to gra na żywo. Może jest ktos w stanie zaproponować coś co gra podobnie do rf-62 ale kosztuje znacznie mniej?
 

lobos

New member
Bez reklam
Kiepsko trochę z tym budżetem :-( Na 18m2 nie potrzeba Ci RF-62II.
Wystarczą RF-52II. Z tym, że i tak 1500zł. to za mało.
Musisz pokombinować i coś "na lewo" ukręcić, żeby było dobrze ;-)
Oficjalnie wydasz 1,5k a faktycznie lekko ponad 2k i będziesz zadowolony.
Ja rozglądałbym się za Klipsch RF-52II lub JBL Studio 270.
Napisz do Blackninja w sprawie w/w kolumn to będziesz wiedział ile musisz dołożyć. Do JBL 270 nie powinno być wiele ;-)
 

xmefo

New member
Dzięki za odpowiedź.
Jeśli nie znajdę nic ciekawego w tym przedziale cenowym to będę musiał szukać wyżej. A co myślicie o tych Klipch F-10. Zależy mi na ładnej górze bo dół już jest. Brzmienie klipscha bardzo mi odpowiada. Ewentualnie może jakieś monitory na standach?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A może cos KOlego z używanych wtedy będziesz miał lepsze kolumny a jak będą zadbane to "prawie" nie ma różnicy... 1500 zl to wg mnie za mało na coś nowego...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku używanych kolumn możliwości wyboru są większe

Z nowych kolumn świetna opcją jest JBL Studio 270 to bardzo poprawnie brzmiące kolumny o "gęstym dźwięku" ,ogólnie ich przekaz jest kulturalny - dźwięk nie jest "nachalny " ani rzucony w twarz
Również ich niewątpliwą zaletą jest wygląd są po prostu bardzo ładne i zgrabne ,więc małżonce na pewno sie spodobają .Problemem może być Twój budżet

Jeżeli lubisz żywy skoczny dźwięk dobrą propozycją są Monitor Audio MR4 tutaj w budżecie się zmieścisz spokojnie .To kolumny o wybitnych właściwościach przestrzennych w swojej cenie ,dźwięk bez problemu odrywa się od głośników i wypełnia cały pokój .Wysokie tony też są bardzo dobre -czyste i nośne i jest ich stosunkowo dużo ,bas również jest dobrze rozciągnięty i schodzi stosunkowo nisko lecz nie jest mocny ,co powoduje że te kolumny nie nadają do organizowania prywatek ,oraz dla miłośników "romantycznego brzmienia " .W podobnym klimacie są kolumny KEF serii C
Jeżeli chcesz bardziej subtelne (spokojne) brzmienie może coś z oferty Boston Acoustics
 
Ostatnia edycja:

xmefo

New member
Dzięki za kolejne podpowiedzi. Dopiszę jeszcze kilka słów. Jeśli chodzi o kolumny używane to jak najbardziej jestem za, tylko obawiam się co będzie gdy któryś z przetworników powie papa - bo poprzedni wlasciciel robil na nim imprezy ala remiza. W takich kolumnach dostać jakiekolwiek części to problem. Wracajac do tematu to jeszcze wspomnę o tym na czym najbardziej mi zależy. Ujmę to tak. Muzyki slucham właściwie codziennie ale raczej kilkanaście minut dziennie do godzinki. Lubię efektowne brzmienie tak jak na koncercie rockowym. Nie chciałbym nijakiego brzmienia. Interesuje mnie detaliczność - usłyszeć każde brzdąknięcie w strunę. Nie obawiam się nachalności typu treble na max. Wybierając kolumny zapewne kupię takie które maja dużo pozytywnych opini bez wcześniejszego odsłuchu. Niestety Olsztyn to pustynia audio. Dlatego też obawiam się o te jbl studio270 - ktore wlasciwie nie mają żadnych opinii. Nie wiem jak mogą zagrac te monitor audio i kefy. Każdy chwali to co ma u siebie w salonie ;-) powoli myślę nad przekroczeniem założonej kwoty. Te klipsch rf-52 mają podobne brzmienie do większych rf-62?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Oj to teraz z pustynią poleciałeś, pisz do blackninja, a najlepiej udaj się osobiście ,)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za kolejne podpowiedzi. Dopiszę jeszcze kilka słów. Jeśli chodzi o kolumny używane to jak najbardziej jestem za, tylko obawiam się co będzie gdy któryś z przetworników powie papa - bo poprzedni wlasciciel robil na nim imprezy ala remiza. W takich kolumnach dostać jakiekolwiek części to problem. Wracajac do tematu to jeszcze wspomnę o tym na czym najbardziej mi zależy. Ujmę to tak. Muzyki slucham właściwie codziennie ale raczej kilkanaście minut dziennie do godzinki. Lubię efektowne brzmienie tak jak na koncercie rockowym. Nie chciałbym nijakiego brzmienia. Interesuje mnie detaliczność - usłyszeć każde brzdąknięcie w strunę. Nie obawiam się nachalności typu treble na max. Wybierając kolumny zapewne kupię takie które maja dużo pozytywnych opini bez wcześniejszego odsłuchu. Niestety Olsztyn to pustynia audio. Dlatego też obawiam się o te jbl studio270 - ktore wlasciwie nie mają żadnych opinii. Nie wiem jak mogą zagrac te monitor audio i kefy. Każdy chwali to co ma u siebie w salonie ;-) powoli myślę nad przekroczeniem założonej kwoty. Te klipsch rf-52 mają podobne brzmienie do większych rf-62?

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest samemu posłuchać - Twoje uszy to najlepszy doradca ...
 

mors111

Active member
Bez reklam
Klipsch F1 mają sporo basu jak na tak mały przetwornik 16,5cm i to dość nisko schodzący , sam mam u siebie kolumny z basikami 17cm na 30m2 i na bass nie narzekam , i akustyka temu sprzyja
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to jest duża różnica w metrażu 18 m a 30 m.. w takim pomieszczeniu to i większe kolumny sobie mogą pograć..
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzięki za kolejne podpowiedzi. Dopiszę jeszcze kilka słów. Jeśli chodzi o kolumny używane to jak najbardziej jestem za, tylko obawiam się co będzie gdy któryś z przetworników powie papa - bo poprzedni wlasciciel robil na nim imprezy ala remiza. W takich kolumnach dostać jakiekolwiek części to problem. Wracajac do tematu to jeszcze wspomnę o tym na czym najbardziej mi zależy. Ujmę to tak. Muzyki slucham właściwie codziennie ale raczej kilkanaście minut dziennie do godzinki. Lubię efektowne brzmienie tak jak na koncercie rockowym. Nie chciałbym nijakiego brzmienia. Interesuje mnie detaliczność - usłyszeć każde brzdąknięcie w strunę. Nie obawiam się nachalności typu treble na max. Wybierając kolumny zapewne kupię takie które maja dużo pozytywnych opini bez wcześniejszego odsłuchu. Niestety Olsztyn to pustynia audio. Dlatego też obawiam się o te jbl studio270 - ktore wlasciwie nie mają żadnych opinii. Nie wiem jak mogą zagrac te monitor audio i kefy. Każdy chwali to co ma u siebie w salonie ;-) powoli myślę nad przekroczeniem założonej kwoty. Te klipsch rf-52 mają podobne brzmienie do większych rf-62?
Studio 270 bardzo dobrze grają i wypadają w testach np hifichoice.
 

xmefo

New member
Jeżeli lubisz żywy skoczny dźwięk dobrą propozycją są Monitor Audio MR4 tutaj w budżecie się zmieścisz spokojnie .To kolumny o wybitnych właściwościach przestrzennych w swojej cenie ,dźwięk bez problemu odrywa się od głośników i wypełnia cały pokój .Wysokie tony też są bardzo dobre -czyste i nośne i jest ich stosunkowo dużo ,bas również jest dobrze rozciągnięty i schodzi stosunkowo nisko lecz nie jest mocny ,co powoduje że te kolumny nie nadają do organizowania prywatek ,oraz dla miłośników "romantycznego brzmienia " .W podobnym klimacie są kolumny KEF serii C
Tak wiec już wybralem kolumny Monitor Audio MR4. Kolummy zamówione i dzięki użytkownikowi Blackninja dostalem je w dobrej cenie. Wybralem na podstawie dobrej opinii w internecie. Można było pokusić się o większe MR6, ale ponoć różnią sie głównie basem, a tak jak pisalem mam juz subwoofer. O wrażeniach napiszę po wygrzaniu głośników. Jeszcze raz dzieki za wasze zdanie. To jeszcze nie koniec ;-)
 
Do góry