kolumny podłogowe do 15m2 z aneksem kuchennym

jarekjd

New member
Witam Wszystkich i bardzo proszę o pomoc w doborze kolumn frontowych do Yamaha RX-V771

Wymagania co do kolumn:
+ frontowe bo bokach telewizora
+ najlepiej podłogowe, stereo, ewentualnie moża postawić mniejsze kolumny na stoliku RTV (tylko w ostateczności)
+ min odległość do ściany <10cm
+ przeznaczenie - głownie muzyka, dodatkowo TV + ps3
+ rodzaj muzyki: głownie pop, instrumentalna, generalnie mało discowego walenia
+ dźwięk: gleboki i w miare miekki bas, soczysta gora i ladnie uzupelniajacy wszytko srodek pasma. Generalnie lubię dźwięk głęboki, nieprzytłumiony i niemetaliczny, który uwypukla wszsytkie instrumenty.

Niestety mam dużo specyficznych warunków, a przeglądając internet od 2tyg mam coraz większy mętlik w głowie ;)

Po pierwsze - pokój
room.gif


słabo umeblowany jak widać - powierzchnia 15m2 + aneks kucheny.

Po drugie - kolor kolumn - tylko białe - żona nie pozwala kupić innych ;)

Po trzecie - budżet - aplituner:1,5-2k; kolumny 3-3,5kPLN

Ewentualnie mogę zmienić wzmacniach jeżeli zajdzie taka potrzebe - najważniejsze są funkcje sieciowe w amplitunerze no i kolumny.

Pomóżcie pls :)

Ktoś polecił mi Monitor Audio Radius 270HD, bo można jest rzeczywiście postawić blisko ściany, ale mają za to słabe pasmo przenoszenia.

Jarek.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A moze jakies monitory lepsze niz podlogowki, 15 m to nie jest maly pokoj i jakies podlogowki moga miec za malo powietrza. Proponuje wez cos na odsluch zebys sie nie zdziwil...
lolek
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ja właśnie mebluje taki pokój 15m2 i zamowilem Paradigm 7v7. Jak dla mnie bomba. Naprawde podobała mi się zawsze seria 7 paradigma, 11v7 mam w salonie i nie spodziewalem sie nawet ze te 7v7 tak zarypiscie zagraja w małym pokoju. Mialem tam do wczoraj MA RX2 i tez graly bardzo dobrze ale to co zrobily Paradigmy 7v7 to masakra. Od wczoraj jestem wielkim fanem całej serii 7 paradigma. Jak masz mozliwosc to posluchaj tych kolumn. Są świetne. RX2 będą na sprzedaż :(
 

jarekjd

New member
Panowie, kolumny muszą być białe :( - żona też będzie słuchać i na nie patrzeć :)

Na razie stanęło na Denon 2113 i Zensor 5. Idę na odsłuch...


Pytanie czy te kolumny nie są za duże do mojego pokoju. Ciężko to sprawdzić :( Boję się, że w pokoju odsłuchowym będzie okay, a w domu będzie klapa - zwłaszcza że mam trochę słabą akustykę - 2 ściany boczne częściowo w szkle - mozaika, okna bez firan.


Dodatkowo to bardzo ważne aby dosunąć kolumny jak nabliżej ściany, bo będą stać blisko przejścia, a niektórzy polecali BR z tyłu :(
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj znać jak wrażenia po odsłuchu. Układ pokoju jest dość nietypowy, ale moim zdaniem Zensor 5 nie będą za duże.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Będą akuratne, dzwiek z prawej kolumny pojdzie w duzej mierze na kuchnie i w tej cenie chyba nic lepszego, bialego nie znajdziesz. Jamo tez ma białe, ale Zensor to jednak duzo lepsza klasa. Mozesz rozejrzec sie tez za Canton GLE, i wyzej, ale radze zkonfrontowac je z Zensorami na odsluchu, bo nie kazdemu przypadną do gustu.
Tak czy inaczej wybor masz zawezony do bialych, a tego w tym budzecie nie ma za wiele i zdecydowanie najlepsze beda Zensor 5.
 
Do góry