Kolumny frontowe do onkyo

WHU

New member
Witam.

Poszukuję kolumn frontowych do amplitunera Onkyo TX-SR308. Pokój 3 m x 4 m. Przeznaczenie kino domowe 60% muzyka 40% . Pod uwagę biorę tylko te modele:

YAMAHA NS-50
QUINTAS Q5000
MISSION M33i
MISSION M34i
KLIPSCH F1

Kolejność nie jest przypadkowa gdyż liczę się z kosztami i jeśli nie ma konieczności celować w te droższe to będę zadowolony. Proszę o opinię które będą trafniejszym wyborem w relacji cena / jakość.

Pozdrawiam
 

lmichal

New member
Potwierdzam wybór Klipsch F1 :) poradzili mi i przekonałem się ze to dobry wybór.
Aczkolwiek dziwię się ze tylko tutaj są tak "forowane"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tak małym pokoju rzeczywiście zagrają mocno. I rozumiem że o to chodzi, bo ampli 308 nie jest desygnowany do stereo.
 

WHU

New member
Witam,
jestem po odsłuchu i tak:
QQ5000 fronty słuchałem w połączeniu tx-sr308 , klipsch F1 z tx-sr608 , mission M33i z marantz.
I tak Klipsch F1 czysto, mocno z ładnym nie stłumionym basem bardzo mi się podobały. QQ5000 zagrały na tyle ciekawie że w relacji cena jakość w porównaniu do F1 zacząłem się zastanawiać. Na pewno w moim przekonaniu były bardziej szczegółowe , wokal jakby bliżej mnie niż w F1 ale bas napewno słabszy ( Nie planuję suba więc to mnie troszkę niepokoi) . M33i hmm sam nie wiem fajnie ale gdzieś pomiędzy tamtymi na minus fakt że polki dystrybutor daje na nie tylko rok gwaerancji.
Sprzedawca podsunął mi jeszcze kolumny firmy Magnat w dość przyzwoitej cenie. Nie doszło do ich odsłuchu z braku czasu ale może ktoś zna i może powiedzieć czy warto brać je pod uwagę :

MAGNAT SUPREME 800 lub większe MAGNAT SUPREME 1000 . CO O TYM SĄDZICIE ?
 

WHU

New member
Krótko i na temat:

KLIPSCH F1 mogę mieć za 1449 zł 5 lat gwarancji
MISSION M34i za 1300 zł 2 lata

Obie pary jak twierdzą sprzedawcy z polską gwarancją.

CO WYBRAĆ !!!!! W jednych i drugich jest coś co mi się podoba ale co innego słuchać gdzieś w sklepie a co innego na swoim sprzęcie w domu na kanapie.
 
Do góry