Kolumny frontowe do 6.000 (stereo 60%, 40%film)

Który z tych kolumn bedą najlepszym wyborem ?


  • Total voters
    0

rafal735r

New member
Ja bym na miejscu autora rozwazyl jeszcze Magnat Quantum 1005 lub 1009. Posiadam ich stara referencyjna serie 90x i jezeli 100x tez utrzymuje ten charakter brzmienia to szczeze polecam. Szybkosc, precyzja, detale, rownowaga tonalna i wrecz audiofilski bas ze swietna kontrola i zejsciem.
 

wowo5

New member
Z tej listy wybralbym B&W683 ale RX8 i Paradigm 11v6 tez sa godne uwagi. Pozostalych nie znam. Lubie dzwiek B&W i nic na to nie poradze.
 

nadal

New member
jak dla mnie wybór to Dali Ikon 7.
Bardzo zrównoważone liniowe brzmienie, świetna przestrzenność, poza tym kolumny chyba najbardziej uniwersalne z tych wszystkich. Dziwnie przemilczane przez innych.

zdecydowanie popieram. Kolumny dużo łatwiejsze do napędzenia, co w przypadku np. Monitorów Audio wcale nie jest takie proste. Z dobrym wzmacniaczem zagrają rewelacyjnie i miło jest usłyszeć nieznane dźwięki z płyt, które już słuchało się 100 razy, a w przypadku Dali Ikon tak właśnie jest.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) konieczny odsłuch. Wybrałes rózne brzmieniowo kolumny
2) do 18 m za duze bedą, choc RX8 spokojnie.
3) Nie łaczyłbym Dali z Onkyo, mimo iz sam Mam ikony 6 do 18 otwartych m i niczego im nie brakuje, a basu juz napewno nie, ale z Marantzem. Zaden Ampli nie wykrzesa z Dali tego na co je stac.
4) Zostawiłbym do odsluchu Paradigmy, Klipsche, B&W, KEF, bo RX nie przypadly mi do gustu.
 
Do góry