kolumny do KD 2,8 tys -rx-v671 prosze o pomoc

crimson-pirate

New member
Witam
Aktualnie jestem posiadaczem kolumn do kd magnat motion staruszki.
Wiec tak pokoj okolo 20m2. Amplituner Yamaha 671.
Kino domowe 65% muzyka 35% mniej wiecej w takich proporcjach.
Na poczatku bylem zainteresowany Jamo 606 hcs, odiwedzilem jeden sklep gdzies Panowie powiedzieli mi ,ze to Jamo to porazka i zebym nawet nie myslal. W zamian za to sugerowali heco Victa 501 5.0. To mi dalo do myslenia...Pomyslalem , ze moze lepiej dolozyc juz cos i kupic cos zebym nie zalowal :) a moze jednak to Jamo 606/608 nie jest takie zle jak Panowie sprzedawcy powiedzieli.
Wiec tak , zestawy bez suba , bo tego narazie nie chce.
JBL ES80 Pack 5.0
Dali Concept 6
Wharfedale Diamon 7.10
Jest to moje maximum jakie moglbym przeznaczyc . Tzn juz poza maksimum. Jesli tansze kolumienki beda podobnej jakosci do tych to tez moze byc.
Bardzo zalezy mi na czystosci i detalach jakie slychac w kolumnach.
Poza wymienionymi przeze mnie typami byc moze cos jeszcze ciekawego jest.
Bardzo prosze o pomoc , zdaje sie kolejny raz na wasza znajomosc tematu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polecam zestaw MR6+MR1+MR center, dobry uniwersalny zestaw, myślę że dobrze zagra z Twoją Yamahą. Napisz do blackninja ma dobre ceny na Monitor Audio.

Jamo Sobie odpuść.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale nie będziesz żałował. Miałem podobny dylemat i już Ci mogę powiedzieć że nie żałuje ani jednej złotówki która dołożyłem hehe :) no i przy MR6 będziesz miał już solidny bass co trochę zrekompensuje brak suba:)
 

crimson-pirate

New member
No ja rozumiem bardzo dobrze :) Jednak moj prob to bylo 1600 zl :) na jamo 606...mam jeszcze wiele innych wydatkow ,a nie chce brac tego na raty.
dziekuje za dobra zapewne rade bo juz rozumiem , ze nie znajde w moim progru kolumn tak dobrych jak te mR6.,ale jednak musze znalezc optymalny wybor - cena/jakosc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz JBL Loft 50 i Quadral Quintas 6000. Lepiej zagrają w muzyce od Jamo. Miałem Jamo i pomimo że w kinie było extra to w muzyce już były cieniutkie. Tylko tak myślę, jak koledzy radzą czy nie warto dołożyć do MR 6? Cena na Allegro to ok. 3800zł, u Blackninja miałbyś sporo taniej. A nawet te brakujące 700zł rozłożyć na raty. To zupełnie inna klasa od Jamo, QQ czy Loft.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie jestem wielkim fanem budżetowych JBL. Najlepiej by było kupić serię Studio 190, ale trochę przekracza budżet:) Osobiście uważam, i nie tylko ja, że seria ES to głównie się sprawdza w kinie, więc pewnie bardziej muzykalne by były Loft. Najlepiej samemu odsłuchać i podjąć decyzję. Podpytaj Blackninje, bo on bardziej orientuje się w róznicach brzmieniowych kolumn JBL.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

crimson-pirate

New member
a to JBL studio 190 to jest cos konkretnego ? dobre rozwiazanie ?:)
wyglad na + cos w miare nowoczesnego. Moglbym moze z czasem zlozyc cale 5.0 a zaczac od 2 frontów 190 lub 180....
 

crimson-pirate

New member
blackninja :)
Jak dla mnie Twoja oferta odnosnie Dali jest bardzo dobra . Problem pojawil sie z moja druga polówka , ktora tweirdzi ,ze kolumny te nie sa za ladne :)
chcialbym znalezc kompromis miedzy wygladem/cena i jakoscia :)
 
Do góry