Kolumny do HK 3490 ?

mich_biel

New member
Witam wszystkich.
Zamierzam w niedługim czasie kupić swój pierwszy zestaw stereo.
Jestem przekonany do zakupu amplitunera HK 3490 oraz HK BDT 20 (ewentualnie później zakupię CD HD 980 lub HD 990).
Mam pokój około 17,5 m2 (wymiary 3,5 m x 5,1 m), słucham muzyki Pop, polski Rock, muzyka miejsc oraz niekiedy Dance.
Chcę aby dźwięk był czysty (nie jestem znawcą) tzn. dobra góra (sopran) i niemęczący ciepły bas.
Byłem w sklepie (tylko nie było tam specjalnego pokoju odsłuchowego) i słuchałem HK 3490 + BDT 30 z kolumnami: Dali Concept 6, Zensor 7, Ikon 6 oraz Focal 714 (głośniki o średnicy 13 cm).
Najlepiej dla mnie wypadły Dali Ikon 6 chociaż Focale też dobrze zagrały. Te Dali Ikon mogę kupić po negocjacji za 4,2 tys. a Focal 714 za 3 tys.
Mam pytanie czy warto dołożyć 1,2 tys. do tych Dali Ikon bo chciałem najpierw przeznaczyć 3 tys. na kolumny, czy nie będą one za duże do mojego pokoju, ewentualnie jakie inne kolumny zagrają ładnie z moją konfiguracją i tak do około 4 tys.
Czekam na jakieś podpowiedzi i ewentualne sugestie od znawców i osób które posiadają taki sprzęt.
Pozdrawiam
Michał.
 

don111

Banned
Ikon 6 = 2x 14cm, więc za duże nie będą
możesz przesłuchać dla równowagi dla tych Ikon, bardziej rozrywkowe Paradigm Monitor 7v7 albo Oli Roth 30, Monitor Audio RX6
różnicą w cenie się nie sugeruj, nie będzie przepaści, raczej inny charakter brzmienia
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ja swoje Ikony 6 (pierwsza wersja: szara płyta na froncie, nie czarna) kupiłem za 2,7kPLN (z przesyłką) - ale to było prawie cztery lata temu: euro i dolar tanie, więc ceny niższe i jestem zadowolony: basu nie w nadmiarze (czasami są wspomagane przez suba BK XLS400), fajna średnica i naprawdę dobre wysokie tony. Jeśli słyszałeś różnicę (a pewnie tak), to warto dopłacić...
 

armi

New member
Bez reklam
tak jak pisali Koledzy
tu nie ma kwestii marki, więc jeśli słuchałeś to widzisz jakie są różnice i teraz Twoja i tylko Twoja ocena czy warto dopłacać czy może trzeba szukać jeszcze czegoś droższego/lepszego

Don podał ciekawe kolumny do odsłuchu - więc jak masz możliwość to przed kupnem warto odsłuchać
 

mich_biel

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Postaram się w najbliższym czasie coś odsłuchać z waszych propozycji.
Tylko że kolumny będą stały przynajmniej tyłem przy samej ścianie i dlatego myślę że muszę wybrać kolumny które mają z przodu bass reflex (ewentualnie z przodu i z tyłu).
Postaram się gdzieś odsłuchać tych Monitor Audio RX6, BX6 - podobno grają też nieźle.
Tannoye też są ciekawe ale mają bass reflex z tyłu i tu może być problem.
Pozdrawiam.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Zamierzam w niedługim czasie kupić swój pierwszy zestaw stereo.
Jestem przekonany do zakupu amplitunera HK 3490 oraz HK BDT 20 (ewentualnie później zakupię CD HD 980 lub HD 990).
Mam pokój około 17,5 m2 (wymiary 3,5 m x 5,1 m), słucham muzyki Pop, polski Rock, muzyka miejsc oraz niekiedy Dance.
Chcę aby dźwięk był czysty (nie jestem znawcą) tzn. dobra góra (sopran) i niemęczący ciepły bas.
Byłem w sklepie (tylko nie było tam specjalnego pokoju odsłuchowego) i słuchałem HK 3490 + BDT 30 z kolumnami: Dali Concept 6, Zensor 7, Ikon 6 oraz Focal 714 (głośniki o średnicy 13 cm).
Najlepiej dla mnie wypadły Dali Ikon 6 chociaż Focale też dobrze zagrały. Te Dali Ikon mogę kupić po negocjacji za 4,2 tys. a Focal 714 za 3 tys.
Mam pytanie czy warto dołożyć 1,2 tys. do tych Dali Ikon bo chciałem najpierw przeznaczyć 3 tys. na kolumny, czy nie będą one za duże do mojego pokoju, ewentualnie jakie inne kolumny zagrają ładnie z moją konfiguracją i tak do około 4 tys.
Czekam na jakieś podpowiedzi i ewentualne sugestie od znawców i osób które posiadają taki sprzęt.
Pozdrawiam
Michał.
lubisz sopran i muza polski rock,dance ,to może klipsch jeszcze do kompletu sobie odsłuchaj,góra jest dość ostra więc trzeba posłuchać nie każdemu to może się podobać,ale mi polski rock przy tych kolumnach podoba się,odsłuch i wsio

i jak już to rf wersja i najlepiej 62 bo 52 może być ciut za mało tak dla bezpieczeństwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry