Kolumny do 1200 zl

Diacon30

New member
Witam zastanawiam się nad kolumnami Magnat Quantum 605 cena 125 euro. lub Magnat Quantum 653 cena 146 euro za sztukę.Pokój wymiary 2.64m x 4.20m.Muzyka rożna pop,dance,rock, kino 40%.Amplituner HK 255.Odległość od ściany jakieś 20 cm a odsłuch 2m od kolumny.Czy to dobry wybór a może polecicie coś innego dziękuje i pozdrawiam.;)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny Magnat 653 to dobry wybór mają dużo zalet a największą są efekty stereo ,w ogóle dźwięk jest potężny jak na taką konstrukcję ,martwi tylko mała odległość od ściany - może się pojawić bałagan w dźwięku .Cena wydaje się uczciwa (na obecny kurs waluty) najniższą cenę jaką widziałem za te głośniki to 499zł za sztukę (kolor czarny)
 

Diacon30

New member
Maksymalnie mogę je dać na 25cm.Pokój będę robił od podstaw wygłuszanie ścian styropian i gruba tapeta wiec może nie będzie tak zle grube zasłony może jakieś pułapki basowe w rogach.czyli te quantumy 653 wystarcza dobrze nagłośnia pokój ??.Czyli nie ma sensu pchać się w duże kolumny do takiego małego pokoju ?.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Taki pokój to spokojnie nagłośnią na dodatek mają wysoką skuteczność -wystarczy lekko odkręcić potencjometr aby uzyskać dużą głośność , mają też dobre właściwości rytmiczne więc do tanecznej muzyki się nadają ,oczywiście możesz pomyśleć o jakiś małych podłogówkach ale jeżeli nie ma na nie miejsca to lepszym wyborem będą podstawkowce
 

WiTT

New member
Bez reklam
Male pytanie W kolumnach mam 4 wtyki foto http://www.i-fidelity.net/uploads/pics/Magnat_653_back.jpg i tam jest taka blaszka cos czytałem o bi wire i teraz nie wiem czy sciagac ta blaszke czy zostawic.czy moj ampli obsluguje bi wire jesli tak to jak to podloczyc czy nie bawic sie w to i podlaczyc jednym kablem i nie sciagac blaszki heh.??:bober:..
Przy podłączaniu bi-wire bezwzględnie wyjąć należy blaszkę, inaczej spalisz Ampli.
Bi-wire to zrobisz na pewno - poprostu podwójny kabel od kolumny trafia do wyjść FRONT w ampli.
Pytanie czy Twój ampli potrafi Bi-amp? Czyli np. dodatkowe surround zamienia na zasilenie frontów - u mnie taka opcja jest. Dzięki temu masz więcej prądu na zasilenie frontowych kolumn.
 
Do góry