Kolumny + ampli [25m^2]

kris-ldz

New member
Hej,
przymierzam się do zakupu kolumn i ampli.

Przeznaczenie jakieś 70% muzyka 30% filmy, pomieszczenie - salon ok 5 x 5 [m]. Muzyka tak naprawdę pełen przekrój począwszy od jazzu przez rock, hip-hop/rap, dnb po klasyczną.
Reczej stawiam nacisk na dobre brzmienie w muzyce, choć zależy mi na tym żeby ampli był
przynajmniej 5.1.

Kolumny które przypadły mi do gustu to Jamo s608 z HCS3 bez suba, czy może polecacie coś innego?
Mogę dodać, iż kiedyś za dzieciaka miałem TONSILE Voyager 350 i były dla mnie wystarczające, choć momentami wydawały się zbyt basowe (przyjmuję że grały na mniejszym metrażu co też ma wpływ)

Co byście polecali - kolumny do 2k zł, ampli myślałem coś między HK avr255 / Pionek VSX-921 / Denon avr-1912 czyli przedział cenowy ok 2k zł.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli chcesz najlepszego stosunku muzyka/filmy to Harman Kardon ale nie 255 bo on byl wadliwy i ludzie zglaszali problemy, ja np. zauwazylem ze przepuszczajac przez niego obraz tracil on na jakosci. AVR 260 jesli nie zalezy ci na 3D. Denon tez jest dobry tylko brzmi troche bardziej ostro i dynamicznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poziom awaryjności jest na podobnym poziomie jak Denona , Yamahy, Onkyo czy innych firm.Jeśli byłoby 70 do kina to Jamo byłyby super. Ale jest 70 % do muzyki , więc potrzebujesz bardziej muzycznego nagłośnienia typu Dali Concept, JBL Studio
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No nie wiem czy na takim samym poziomie jak Denona czy Yamahy ale nie bede sie spieral. Ja nie widze sensu tez w kupowaniu amplitunera ktory na chwiile obecna jest juz chyba nie produkowany i zastapiony przez nowsze modele. Ludzie opisywali problemy z 255 ze dzwiek falowal i cos pykalo w tylnych glosnikach chyba z tego co pamietam.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Posiadam HK avr 255 od dwóch lat i nic nie pykało i nie falowało. A będzie tańszy niż model 260. Ale oczywiście nie namawiam ;]. Najlepiej byłoby porównać je na odsłuchu
 

kris-ldz

New member
dzięki za odp.

potrzebujesz bardziej muzycznego nagłośnienia typu Dali Concept, JBL Studio
z tego co patrzyłem, wymienione przez Ciebie pozycje są droższe od sugerowanych przeze mnie Jamo :) Ogólnie chciałbym sprzęt, który będzie grał przyjemnie zarówno cicho jak i głośno, choć też bez przesady z tą głośnością, bo mnie sąsiedzi zlinczują :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No cos za cos, muzyka jest najbardziej wymagajaca dla kolumn. Dali sa muzykalne ale maja swoje brzmienie, ktore nie kazdemu pasuje. Druga kwestia to Dali zaczyna grac szybciej niz JBL, porownywalem dali ze studio i na tym samym poziomie glosnosci Dali gralo juz wmiare glosno i wyraznie.

Jaki gatunek muzyki preferujesz bo to tez ma znaczenie przy wyborze kolumn.
 

kris-ldz

New member
Jeżeli chodzi o typ muzyki, to tak jak pisałem wcześniej, praktycznie cały przekrój.
Największy nacisk stawiam na rap, rock, jazz.
 

kris-ldz

New member
jeszcze pytanie - czy zakładając, że nie będę nigdy inwestował w 7.1 jest sens kupowania ampli z taką opcją?
 

kris-ldz

New member
Wiem, że za tą kasę będzie 7.1. Może źle skonstruowałem pytanie :) Czy jest sens kupować 7.1, czy przy założeniu że nie będę rozbudowywał nigdy zestawu do 7.1 nie warto oszczędzić trochę kaski i kupić 5.1 o podobnych parametrach?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
jeszcze pytanie - czy zakładając, że nie będę nigdy inwestował w 7.1 jest sens kupowania ampli z taką opcją?

Jasne ze jest, po pierwsze amp. 7.1 maja mocniejsze zasilacze a dzieki temu jesli pracuja w trybie 5.1 to jest troszke wiecej mocy niz z amp. 5.1. Po drugie te dodatkowe wyjscia mozesz wykorzystac do Biampingu albo drugiej strefy.
 
Do góry