Kolumny aktywne do 2000 zł

tomaszfus

New member
Cześć, z uwagi na moja niechęć do soundbarow, poszukuję kolumn aktywnych do mikrosalonu ok. 20 m2. Zastanawiam się nad tymi - Jamo S801 PM, nie ukrywam ze przede wszystkim z uwagi na fajny design (biały+drewno). Najlepiej żeby głośniki były białe.
Głośniki 80-90% będą służyły do filmów/tv, a w jakichś 10-20% będą wykorzystywane do muzyki (raczej z YouTube/radio internetowe, niż formaty looseless).

Strasznie denerwuje mnie jak nie słyszę/nie rozumiem co mówią aktorzy w filmach/serialach i właśnie na czystość dialogów chciałbym położyć nacisk przy wyborze.

Do tego będę wdzięczny za rady jak najlepiej będzie połączyć następujące sprzęty z tymi głośnikami:
- wyjścia: projektor, TV
- wejścia: canal+ Box z dvbt, XBOX, NAS, PC.

Myślałem o czymś takim:
Matrix HDMI 4K 4x2 port EDID AE

Tylko czy to zda egzamin? Wiem ze najlepiej byłoby kupić amplituner + kolumny, ale chciałbym się zmieścić w budżecie +/- 2000 polskich złotych.

Bardzo proszę o sugestie, zarówno w zakresie kolumn jak i metod podłączeni.
Z góry dziękuje za wszystkie propozycje.

Pozdrawiam serdecznie
 

Disto

New member
Bez reklam
Użytkownik Ceneo

"Nie polecam Ocena: 1/5 Wystawiono 2 miesiące temu Bardzo słabe monitorki. Dźwięk jest fatalny, jak zza kurtyny "przymulony" i stłumiony. Nie wiem czy to wina przetworników czy elektroniki. Moje były już w serwisie była wymieniona kompletna elektronika ale bez zauważalnych zmian w brzmieniu. Niewarte nawet najniższej ceny która pojawia się na ceneo. Ja kupiłem za około 1000 zł za te pieniądze można mieć już naprawdę porządne i dobrze grające monitorki. ***** żałuję. Widziałem że zbierają jakieś pozytywne komentarze na yt ale ja tych plusów nie dostrzegam. Te głośniczki nie nadają się ani jako komputerowe ani jako półkowe w ogóle to nie wiem do czego one się nadają. Wszystko brzmi na nich dziwacznie i nieprzyjemnie. Myślałem że postawie je w kuchni i podłączę do radia internetowego ale domownicy nie byli zachwyceni dźwiękiem, stary bombox gra o wiele lepiej. Jedynym plusem jest klasyczny i estetyczny wygląd, ale jakość wykonania już pozostawia trochę do życzenia. Co z tego że ma bluetooth, usb, jak nie da się na nich słuchać ulubionej muzyki z przyjemnością. Bardzo nie polecam"
 
Do góry