Kolumny 5.1 jakie dobrać

bogdanzieba

New member
Witam mam dwie kolumny głośnikowe Magnat Art. 145 080 i chciałbym do nich dobrać jeszcze inne kolumny, aby działało to w 5.1. Planuję zakup do tego zestawu amplituner Onkyo TX-SR-608.

Tak wyglądają moje kolumny:



Myślałem zakupić dwie takie kolumnienki i głośnik centralny o taki.

Czy dobrze dobrałem?

Moje kolumny Magnat Art. 145 080 mają moc 120/220 Watt,

Proponowane przeze mnie:

Magnat Sonobull A nie znam parametrów
Głośnik centralny: Magnat Vector Needl Center 10 ma moc znamionowa 70 Watt, moc maksymalna 100 Watt.

A i jeszcze jaki subwoofer proponujecie?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może być taki zestaw Magnata .Oczywiście nie ma reguły że pozostałe głośniki surroud +centralny muszą być z tej samej firmy .Często producenci amplitunerów asekuracyjnie sugerują aby wszystkie głośniki miały jednakową impedancję ,chociaż nie sądzę aby Onkyo się wyłożyło
Podobnie subwofer nie musi być firmy Magnat ,możesz sobie kupić jakiś inny
 

bogdanzieba

New member
Dziękuję za odpowiedź, bardziej chodziło mi o dopasowanie pod względem mocy.

Moje kolumny Magnat Art. 145 080 mają moc 120/220 Watt, impedancja: 4-8 Ohm, pasmo przenoszenia: 20-30.000 Hz.

Jaki do nich dobrać głośnik centralny:

1. Magnat Matrix Center moc: 55/110 Watt, impedancja: 4-8 Ohm, pasmo przenoszenia: 45-25.000 Hz
lub
2. Magnat Vector Needle Center 10
o mocy znamionowej 70 W, mocy maksymalnej 100 W, pasmie przenoszenia 38 Hz - 30.000 Hz, impedancja 4 - 8 Ohm.

Jakie dobrać to nich głośniki satelity:


1. Magnat Sonobull A o mocy znamionowej 60 W, mocy maksymalnej 90W, pasmie przenoszenia 48 Hz - 22.000 Hz, impedencja 8 Ohm.


Albo czekam na inne propozycje.


Jednak wolałbym wszystkie kolumny od jednego producenta.
 
Ostatnia edycja:

bogdanzieba

New member
No niby nie ale jak trzeba będzie jakąś "głośniejszą" imprezę zrobić :)

To lepiej wziąć ten "słabszy" centralny głośnik czy mocniejszy?

A za satelitki mogą "robić" te głośniki Magnat Sonobull A?

Czy wzmacniacz Onkyo TX-SR-608 to wytrzyma?
 

bogdanzieba

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie doboru kolumn "satelitek" do mojego obecnego zestawu:

1. kolumny główne Magnat Art. 145 080, moc 120/220 Watt, impedancja: 4-8 Ohm, pasmo przenoszenia: 20-30.000 Hz,

2. głośnik centralny Magnat Vector Needle Center 10 o mocy znamionowej 70 W, mocy maksymalnej 100 W, pasmie przenoszenia 38 Hz - 30.000 Hz, impedancja 4 - 8 Ohm.

Teraz pora dobrać do tego zestawu kolumny "satelitki", chciałbym, aby to były też firmy Magnat.

Pytanie me brzmi czy za "satelitki", muszą "robić" kolumny tego typu i rozmiaru 1. Magnat Sonobull A o mocy znamionowej 60 W, mocy maksymalnej 90W, pasmie przenoszenia 48 Hz - 22.000 Hz, impedencja 8 Ohm czy mógłbym zastosować takie.

Wtedy miałbym cztery "wieże" i jeden głośnik centralny.
Pytanie czy obsłużył by je i wytrzymał wzmacniacz Onkyo?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ukrywam podobają mi się Twoje posty .Masz ciekawe podejście do tematu :)

Oczywiście za satelitki mogą robić kolumny podłogowe - takie jak w drugim przykładzie ,ale wydaje mi się, że będzie to "przerost formy nad treścią" ,więc kolumienki Magnat Sonobull będą wystarczające
 

bogdanzieba

New member
Faktycznie moje pytania wydają się może banalne ale jestem laikiem w tym temacie i chciałbym zasięgnąć rady fachowców.

Myślałem, żeby kupić "satelitki" np. Magnata Monitor Supreme 202 ale trochę kasy kosztują. Kupię chyba Sonobulla A.
 
Do góry