Kolumny 5.1 do pokoju 12m2 i pod Denona 1908

maaaly

New member
Witam
Temat może z pozoru typowy, ale...

Od paru lat posiadam ampli denon 1908 pod który z braku miejsca podpięte były tylko monitorki diy wzorowane na Nexton M-100 na oraz sub również mojej "produkcji".
Wreszcie mam możliwość zagospodarowania pokoju o wymiarach 4x3 stricte pod muzyke 60%/filmy 20%/konsolę 20%/, stąd pomysł skompletowania zestawu 5.1 o którym od dawna marzyłem.

Faktem jest, że przede wszystkim słucham muzyki(metal,rock chociaż i na inne gatunki nie jestem obrażony), jednak również zdarza mi się obejrzeć jakiś film czy pograć na konsoli dlatego 5.1.
Pytania mam dwa a brzmią one następująco:

1. Z chęcią zamiast kupować całego zestawu, kupiłbym jakieś wolnostojące kolumny na przód + centralny a jako tylne głośniki wykorzystał posiadane monitorki, które grają na prawdę przyzwoicie i mam do nich duży sentyment ale nie mam pojęcia jednak czy taki mariaż w ogóle ma szanse się sprawdzić- wiadomo do muzyki używane były by tylko nowe fronty. Jeżeli tak to co byście polecili?
2. Jeżeli opcja nr 1 odpadnie w przedbiegach, jakie całe zestawy byście mogli polecić?
Dali Concept 6 5.0? Jamo S606HCS3?

Budżet którym dysponuję to około 2000zł ale w przypadku zakupu całego 5.0 będzie on elastyczniejszy ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Za 2000 tys kupisz 5.0 kiepskiej jakosci, lepiej kup za to dobre 2 kolumny na przod, a surround zrobisz z obecnych skoro graja dobrze.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze kolega napisał wyżej , pokój trochę za mały pod typowe kino musisz jeszcze zwrócić uwagę, że pokój nie jest dedykowanym pomieszczeniem tylko pod kino .Jeżeli jednak muzyka spełnia większa rolę niż kino to bez sensu się w ogóle pchać w takie instalacje ,sam przyznajesz że filmy nie oglądasz zbyt często ,w takim przypadku lepszym rozwiązaniem wydaje się klasyczne stereo
 

maaaly

New member
W takim razie decyzja zapadła i rezygnuję z zakupu całego zestawu 5.0 i skupie się na kolumnach frontowych.
W miarę możliwości do końca tygodnia chciałbym się wybrać do jakiegoś salonu w Katowicach i posłuchać kilku egzemplarzy, ale jakie modele sprawdzą się z Denonem w pokoju o takiej powierzchni? Budżet bez zmian, 2000zł.
 

maaaly

New member
Górą grają bardzo delikatnie, nie ma mowy o jakimkolwiek cykaniu lub zbytnim akcentowaniu np. talerzy w perkusji. Średnica jest dla mnie ok, brzmi ciepło(tak jakby mocniej były zaakcentowane wszelkie partie gitarowe, niższe wokale). Basu w nich nie ma za wiele, nisko nie schodzą bo i nie mają prawa schodzić :) Ale od tego miałem suba na 8calowym głośniku który idealnie się z nimi komponował.
Pooglądałem dzisiaj trochę, niestety nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu wszystkich których chciałęm, ale puki co przypadły mi do gustu roth oli 30 oraz monitor audio bx5- zarówno dziwiękowo jak i gabarytowo bo to też biorę pod uwagę. Niestety z MA jest problem, że przekraczają trochę budżet..
 
Do góry