kolumny 5.0 max 2000zł do denon 1912

pucha85

New member
Witam,
potrzebuję waszej porady odnośnie wyboru zestawu 5.0. Aktualnie zakupiłem denona 1912 i myślałem nad JAMO S608, jednak wciąż mam wątpliwości (po przeczytaniu sporej ilości wątków).

Mój pokój wygląda tak - imageshack.us / f / 39 / 31237162.jpg (dodać www na początku i usunąć spacje). Wymiary to 5x3,5. Kanapa jest kilka cm od ściany, a tylnie głośniki bedą wisieć nademną z boku.

Problemem może być odległość od ściany (powinny być dośc blisko ściany, ponieważ nie mam ich jak odsunąć). Szukam takich ktore by grały odpowiednio do tego co napisze poniżej.
Wymagania to kolor - muszą być koniecznie czarne, więc tylko takie by mnie interesowały. I ostatnie - kolumny tylnie będą wisieć na ścianie, więc tylko takie wchodzą w grę.
Cena nie przekraczalna to 1900/2000zł (aktualnie SUB-a nie będe kupować, kupię go w późniejszym terminie).

Przeznaczenie :
70% filmy
10% muzyka (bez specjalnych gatunków)
10% ps3
5% tv
5% radio (głównie internetowe)

Czy jest jakaś ciekawa alternatywa? Czy jednak S608 to dobry wybór w tej klasie cenowej i do moich wymagań?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jamo w kinie spisuje się świetnie, w muzyce męczą jak cholera, możesz trochę nagiąć budżet?
 

pucha85

New member
no właśnie cięzko będzie nagiąć.. zależy o ile - jeśli o 100zł to powinenem dać radę - więcej niestety już nie :(
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Quadral Quintas 6000 SET bardzo chwalone w tej cenie, lepiej się spisują w muzyce od jamo, jest to bardzo dobra alternatywa na jamo
 

pucha85

New member
No niestety sa one już ponad moim zasiegiem (najtańsze na All. z wysylka kosztuja ponad 2200)..

Orinetuje się ktoś może czy bardzo źle wpłynie to na dźwięk, jeśli jamo s608 będa przy ścianie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W paśmie średnio- wysokim nie odczujesz żadnej różnicy. Największy problem jest z basem. Jak nie odsuniesz odpowiednio (ok 50cm) od tylnej ściany i od bocznego głośnika (ok. 1m) mogą dudnić i buczeć. Oczywiście dużo też zależy od akustyki pomieszczenia. Ja przerabiałem to na Jamo s606. Odsunięte miałem od ściany ok 25cm i bocznymi skierowane do siebie z uwagi na komody z drugiej strony kolumn i nijak nie mogłem zlikwidować dudnienia przy głośniejszym słuchaniu. Może w większym pomieszczeniu nie byłoby takiego efektu lub by był mniejszy, bo ja miałem je w 15 mkw. Ogólnie kolumny te w mojej opinii i wielu innych użytkowników są dość problematyczne w ustawieniu, właśnie z uwagi na konstrukcję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Dokładnie jak kolega poniżej napisał. Niestety na tego typu kolumny trzeba mieć trochę miejsca. Efekt buczenia może być jeszcze większy w momencie kiedy będą się one znajdowały w rogach pomieszczenia, ponieważ biorąc pod uwagę akustykę pomieszczeń w nich skupia się najwięcej niskich częstotliwości, tak więc warto wziąć to pod uwagę. Sprawdzają się spokojnie w pomieszczeniach, w których można sobie pozwolić na dość szerokie ich rozstawienie, które nie będzie warunkowało ich postawienia w rogach. Oczywiście zależy dużo od samego pomieszczenia, ale w większości przypadków będzie to sensowniejsze rozwiązanie.
 

pucha85

New member
Czy w takim razie Quadral 5000 będa lepsze od JAMO S608 - jeśli zamierzam mieć kolumny blisko ściany? Czy może jakaś inna alternatywa? A co z Wharfedale OBSIDIAN 600?
 
Ostatnia edycja:

pucha85

New member
W jakim miejscu dostanę JBL LOFT 50 + 30 + 20c za 2200zł?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na pewno u samego blackninji :) 100% pewności i gwarancji, i ceny bardzo atrakcyjne, zawsze można się dogadać
 

kiler780

New member
bo ja mam właśnie ten sam problem że jedna kolumna musiałaby stać pomiędzy stolikiem TV a ścianą gdzie miejsca miałaby ok 30-40 cm.
 
Do góry