kolumny 5.0 do otwartego salonu 40m2 do ok +,-3000pln

olejx

New member
Posiadam amplituner Onkyo tx-ds-494 będę go wymieniał przed świętami na Onkyo tx-nr 616.
Chciałbym kupić komplet głośników bez subwoofera który już mam, posiadam yamahe yst sw515 zastanawiałem się nad:
1 wharfedale amber
2 Dali concept 6
3 Roth Oli 4020
Słucham wharfedale amber u znajomego w salonie wrażenia mieszane praktycznie żadnej różnicy niż na moich dotychczasowych głośnikach podłogowe 2x Heco Astron 500 centralny Tonsil focus center SE i tyły jakieś tonslile. Byłem na odsłuchu w salonie sprzedaży głośników Roth Oli 40 dźwięk mi się podobał słuchałem tylko 2 głośników podłogowych tylko cena trochę odbiega od 1 i drugiego zestawu.
Co wybrać? macie może jakieś swoje typy albo zaufany sklep w którym można dostać taniej te głośniki roth Oli 4020
Film i muzyka po 50% :popcorn:

nikt nie pomaga;/ a co myślicie o Klipsch F30 C10 B20?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie to za malutkie propozycje do takiej przestrzeni. Inni też to potwierdzą. Klipsch F30 będą OK ;) ale będą potrzebować wiecej mocy niz 616, duzo wiecej.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się z Krzysztofradio, te zestawy co wymieniłeś będą za małe. Roth Oli 40 to dobre kolumny ale do metrażu 20-25m2. Jeśli Ci się podobało brzmienie Rothów to zwróć uwagę na Oli50. Lepszym amplitunerem do takiej powierzchni będzie Onkyo TX-NR809.
 

olejx

New member
chyba się zdecyduje na Klipsch F30 C20 B20 tylko trochę wykraczają po za mój budżet a co do Amplitunera to będę kupował później przed świętami, do tej pory będą musiały grać na tym amplitunerze który posiadam
 

olejx

New member
ale na tym Amplitunerze co teraz mam dadzą rade pograć?? czy kupię te Klipsch'e za kupę kasy i nie będę miał na czym słuchać i do czego podłączyć?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie, ze bedziesz mogl podlaczyc, lecz nie wiem co to za ampli, nie wiem jak gra i jakie ma specs, wyglada mi jednak na mocno leciwego slabeusza, wiec mozliwe, ze nie uzyskasz pelni dźwieku z tych kolumn, a sa potężne.
 

olejx

New member
No trochę go już mam z 9 lat będzie.
Przeglądając tutaj tematy na forum przed napisaniem posta natknąłem się na info że ktoś z użytkowników forum ma sprzęt w sprzedaży w atrakcyjnych cenach. Orientujesz się może czy to jeszcze aktualne info?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pytam o kolor, bo może podpasują Ci Oli 50:

scaled.php
 
Do góry