Kolumny 2.0 do 7 tys PLN - muzyka elektroniczna i ps4

Tompior

New member
Cześć,
zaczynam kompletować sprzęt audio do salonu - szukam kolumn 2.0 do 7 tys PLN.
Będę z niego słuchał tylko i wyłącznie muzyki elektronicznej (techno, psytrance) + grał na ps4 i oglądał filmy. Najważniejsza jest dobra jakość przy muzyce.

Dźwięk będzie puszczany z komputera stacjonarnego (pewnie dokupię jakąś dobrą kartę dźwiękową) i ps4 przez wzmacniacz/amplituner i do kolum. DAC/Ampli dobiorę po wybraniu kolumn.
Pomieszczenie 35 m^2, kolumny podłogowe bez ograniczenia wysokości - szerokość do 25 cm każda.

Co możecie polecić w tym budżecie?
Z góry dziękuję za pomoc! :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Idź do salonu audio i przedstaw swoje preferencje a następnie odsłuchaj kilku/kilkunastu zestawów - wtedy wybierzesz te które pasują ci najlepiej.
Ważne czym je zasilisz !
 

Tompior

New member
Klipsch R-820F, Klipsch RP-8000F, Onkyo TX-8390 jak coś to mamy w ok cenach.

Hej, dzięki za propozycje :)
Jedna dość istotna zmiana w związku z projektem salonu i montażem ekranu od projektora - potrzebuję jednak kolumn do 80 cm wysokości (najwyższy element generujący dźwięk na 80 cm, obudowa może być wyżej). Kolumny staną praktycznie pod ekranem projektora.
Czy jest coś sensownego do 80 cm wys. czy jednak ekran dać 20 cm wyżej (mniej komfortowo do oglądania) i celować w kolumny do 100 cm?

Dzięki za pomoc :)
 

Tompior

New member
Daj wyżej ekran.
Przesunąłem grzejnik, dzięki czemu będzie więcej miejsca i kolumny zmieszczą się obok ekranu :)

Zatem potrzebuję kolumn 2.0 do elektroniki (głównie psytrance) i konsoli <-- na szczęście nie musimy się ograniczać wysokością :)
Zasilane będą jakimś amplitunerem posiadającym 3 wejścia HDMI i 1 wyjście (standard hdcp 2.2) sygnałem m.in. HDR z konsoli i nvidii shield (spotify).

Na odsłuchy się oczywiście wybiorę, tylko chcę mieć jakiś punkt zaczepienia czego szukać i co jest najważniejsze przy szybkiej muzyce elektronicznej, np. takiej (pierwsza wolniejsza, druga szybsza):
https://www.youtube.com/watch?v=k4wCeC66Iag
https://www.youtube.com/watch?v=fj1Thz63qCQ
 
Do góry