Kody błędów w tv Philips

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie padł mi 8605. Podświetlenie matrycy i ambi działa ale matryca wydaje się martwa. Nie wyskakuje nawet napis startowy. Po włączeniu 9 razy miga dioda i po chwili kolejne 10, tyle że ten 10-ty raz jest dłužszy a po nim TV jakby włącza się na nowo.
Wie ktoś co jest nie tak?
 

accu

New member
Bez reklam
Właśnie padł mi 8605. Podświetlenie matrycy i ambi działa ale matryca wydaje się martwa. Nie wyskakuje nawet napis startowy. Po włączeniu 9 razy miga dioda i po chwili kolejne 10, tyle że ten 10-ty raz jest dłužszy a po nim TV jakby włącza się na nowo.
Wie ktoś co jest nie tak?

Witam uprzejmie,

Sugeruję nieśmiało wejść może do menu serwisowego i "zejść" na : Errors i zobaczyć czy może
tam jest jakaś informacja .
Hardware
Operations hours
Errors
Reset error buffer
Alignments
Options
Option Numbers
Initialise NVM
Store

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , jeżeli matryca nawet chwilę nie świeci to nie można wejść do menu serwisowego .
Mając odpowiednie urządzenie specjalistyczne można wejść poprzez gniazdo SERV.U ,
znajdujące na tylnej ściance obudowy telewizora . (w dolnej części tej ścianki)
Rozumiem , że taki prosty zabieg , jak całkowite odłączenie zasilania telewizora(tj.wtyczki kabla zasilającego) od gniazda zasilania zrobiłeś , a potem ponownie zasilanie telewizora włączyłeś , piszę
tak pro forma .

Można popatrzyć na forum Elektroda , gdzie naprawiający telewizory dzielą się swoimi
poradami napraw . Ale jest to czasochłonne i nie zawsze znajdzie się opis usterki , którą
ma nasz telewizor .
Myślę , że warto to niedomaganie telewizora skonsultować z jakimś fachowcem , który
wykonuje naprawy telewizorów . Życzę , aby matryca pomimo wszystko "ożyła" w Twoim
telewizorze , któremu taką ładną ramkę zbudowałeś .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Gratuluję pamięci. Niestety nastąpiła nagła śmierć matrycowa.W najgorszym momencie bo miałem go wymienić na 8601 lub coś z VP9 ale dopiero jak ceny spadną czyli pewnie za rok. Teraz jestem w rozterce bo nie chcę wydawać kasy na półprodukt a z drugiej strony oczekuję obrazu nie gorszego niż miałem. Chyba rozwiązaniem będzie używka albo wietrzenie magazynów w MM i coś koło 49pus7100. Bo więcej jak trójaka za przejściówkę nie dam...
 

philips8109

Member
A ja mam pus 8503/12 i wszedłem w menu serwisowe dalem erors i wyswietlil sie numer 43 albo 49 nie zdazylem zapisac :) co to oznacza wie ktos moge prosic o pomoc dzieki wielkie:)
 

philips8109

Member
Ta dioda diagnostyczna swieci sie slabo pozostale sa ok ;-)
philips led .jpg
 
Do góry