Klipsch RF-62 II

don111

Banned
wiele się nie zmieniło :)
po dłuższych odsłuchach obniżam trochę notę za pasmo wysokotonowe w porównaniu do MA BX6, ale i tak jest dobrze
podsumowując Oli Roth 40
bas - soczysty, głęboki, olbrzymi zapas mocy, aż trudno uwierzyć że grają tylko dwie 16stki... subwoofer słyszalnie uzupełniający czasem BX6 wyłączyłem bo grał na darmo :)
trzeba jednak nieco odsunąć je od ściany, 40cm i nie będzie źle, choć gdy odsunąłem je na ok 70cm dopiero zagrały tak jak należy
średnica - świetna, przyjemna, szczegółowa, bardzo wyraźne i dokładne wokale, dobra głębia i przestrzenność dźwięku... nic nie gubi się w natłoku dźwięków, pod względem samej średnicy jest nawet ciut lepiej niż w MA BX
góra - tutaj jest słabiej niż w przypadku basu i średnicy, przyzwyczaiłem się do całkowitego braku sybilantów w MA, tutaj czasem coś takiego słychać, zwłaszcza jak nagranie nie jest idealnej jakości... nie znaczy to że jest słabo czy nawet średnio, góra jest fajna, oferuje dobrą jakość... jest jest sporo, więcej niż w MA która sprawia wrażenie nieco wycofanej, ta w Oli oferuje też raczej delikatny dźwięk (w ciut mniejszym stopniu niż MA) niż ostry, nieco zmiękcza końcówki tak jak MA (czyli nie ma typowego ostrego cykania), ale jednak nie oferuje tego samego poziomu jak MA

ocena całościowa jest bardzo wysoka nawet nie biorąc pod uwagę ceny, dźwięk jest bardzo wyraźny i dość delikatny zarazem, duża "soczystość" delikatnie kosztem rytmiki, lekkie ciepełko, głębia przez świetnie rozciągnięty i przyjemny bas, dobrą przestrzeń i szczegółową ale nie bezpośrednią i ostrą górę (jak np w Klipsch czy Paradigm)
w skrócie oferują taką przyjemną wyrazistość bez nachalności, bardzo fajnie brzmią także przy cichym słuchaniu, poradziły sobie z każdą muzyką... całościowo stawiam je poniżej MA BX6, za nieco słabszą górę, brak takiego dobrego "zszycia" i wyrównania całości brzmienia jakie oferują MA
cena do jakości jest wg mnie bezkonkurencyjna jeśli idzie o te bardziej znane marki, cały zestaw do kina kosztuje tyle co JBL czy Klipsch F a porównywać nie ma czego...
odsłuchiwałem pod Denon 2106 z końcówką mocy Sansui BA-F1

na koniec parę fotek

20111204120.jpg
20111204116.jpg


20111204117.jpg
20111204117.jpg


20111204120.jpg

20111204116.jpg
 
Ostatnia edycja:

JuniorMember

New member
don111 aleś poetycko to opisał, masz gadane :)
postaram się sciągnąć do domu na odsłuchy i może zakupię.
U mnie pewnikiem musiały by stać bliżej niż 40cm od ściany.
Mjej żonce spodobały się concepty 6 bo to te z mniejszych... :)
ale dla mnie jakoś tak delikatnie przygrywały.
 

d@miano

New member
Muszę przyznać, że wizualnie Roth Oli 40 prezentują się lepiej niż BX6 :)
Nie widziałem ich na żywo, ale wyglądają na droższe niż są :)
Podobno jeden z salonów w Krakowie jest ich dystrybutorem, więc przy okazji odsłuchu postaram się sprawdzić czy faktycznie grają tak rewelacyjnie i kładą Klipsch RF-62 na łopatki? Zestaw 5.0 za 3500zł. to faktycznie dobra cena i tak oto może okazać się, że sprzęt mało komercyjny może okazać się hitem! ;)
 

don111

Banned
Oli ma front i górę w lakierze imitującym fortepianowy, natomiast boki w drewnie, solidność wykonania nie jest lepsza niż w BX6, podobny poziom, wygląd to kwestia gustu ale bez maskownic BX6 ładniejsze :)
czy kładą Klipsch RF62 na łopatki ? może to za dużo powiedziane, na pewno mają lepszą średnicę i górę ale w sklepie nie wiem czy takie będziesz miał odczucia, Klipsch robią wielkie wrażenie przez konturowe brzmienie, wyostrzoną górę, zwłaszcza na początku, ale przy dłuższym odsłuchu wychodzi że nie do końca tego można słuchać bez uczucia rozdrażnienia
co do komercji - masz rację, jest pewnie wiele mniej znanych marek w świetnych cenach, oferujących lepsze brzmienie od droższych marek, tylko kto tego wszystkiego posłucha :)
 

d@miano

New member
don111, dzięki za to, że jesteś szczery i już kiedyś wszedłeś ze mną w głębszą polemikę co do dźwięku JBL L890 vs. KEF iQ90 na innym forum ;)
Cenię sobie niezmiernie Twoje zdanie, ponieważ nie sztuka pisać o tym co się widziało, ale o tym co się słyszało :) W tamtym przypadku wg Ciebie KEF-y grały lepiej natomiast po odsłuchu i to długim (jak na warunki sklepowe) moim zdaniem JBL to było to czego bym chciał, dlatego wiem, że Klipsch po krótkich odsłuchach w centrach handlowych są wg mnie lepsze do mojej muzyki. Prawda jest taka, że firmy Monitor Audio nie słyszałem live nigdy. Strasznie jestem ciekawy ich dźwięku, dlatego odżałuję te 150zł. zaraz po Świętach i walę na odsłuch. Uderzę w RX8 (najlepsze w cenach dla ludzi) wiem, że muzykalność i jakość dźwięku będą na wysokim poziomie, ale jak usłyszę bas, który po wygrzaniu może zabrzmieć mocno i mięsiście to na pewno pomyślę o nich. Wezmę też pod uwagę to co piszesz, że efektywne, mocno skuteczne kolumny z basem i ostrymi wysokimi drażnią przy dłuższym słuchaniu. Wiadomym jest, że sprzęt kupuje się na lata, ale szczerze mówiąc tylko sprzedawcy, albo osoby mające możliwość odsłuchu w sklepach mogą coś więcej powiedzieć na temat kolumn, bo każdy inny odsłucha 3 par kolumn, które polecają i wydają się być w jego klimacie i tyle-trzeba podjąć decyzję. Piję właśnie drinka i Pozdrawiam wszystkich z tego forum ;)
 
Do góry