Klipsch R-820F, Klipsch RP-6000F, Klipsch RP-8000 i Onkyo TX-RZ

papcio chmie

New member
Witam.
Mam pomieszczenie ok 20m2, słuchał będę muzykę Dance, House, Trance i filmy.
Obecnie mam ampli Pioneer VSX-423, ale docelowo poluje na Onkyo TX-RZ730, lub TX-RZ840.
Proszę o poradę w przypadku:


1. kolumn, bo gdzieś czytałem że, to takiego pomieszczenia jak moje kolumny Klipsch RP-800 mogą nie wybrzmieć odpowiednio, chodzi o bas. Czyli powinienem celować w RP-600F lub R-820F, a jeśli tak, to czy między tymi dwoma będzie jakaś istotna różnica żeby można było je odróżnić na odsłuch?


2. Ampli, oczywiście TX-RZ840 jest wersją nowszą, co za tym idzie lepszą. Z dostępnością jak jest wiadomo, tak że to co się pojawi będę brał. Czy różnica w jakości między TX-RZ730 a TX-RZ840 będzie zauważalna?



Dzięki i pozdrawiam.
 

papcio chmie

New member
Onkyo parę lat temu miałem okazję słuchać we Wrocławiu, nie wiem jaki to był model ani jakie były kolumny, ale zakochałem się w jakości i dynamice. Muzyka plumkała niezbyt głośno, a i tak bardzo wyraźna była góra jak i dół, no i zakochałem się.
Nie miałem tyle kasy więc kupiłem Pioneera, teraz przyszedł czas na zakupy. Docelowo postawiłem na TX-RZ840, ale TX-RZ730 ma bardzo podobne parametry a poza tym trochę tańszy. No z dostępnością są problemy, ale pod koniec tego roku coś ma się ruszyć więc chyba warto poczekać.
Największy problem miałem właśnie z kolumnami, ale chyba zdecyduję się na Klipsch RP-6000F.
 

papcio chmie

New member
No i mam mały problem.
Okazuje się że Onkyo zniknęło i nie wiadomo kiedy się podniesie.
Proszę o poradę czy Yamaha rx-v6a nad którą się zastanawiam będzie odpowiednie do kolumn Klipsch RP-6000F.
A jeżeli nie to jakie ampli w tej cenie co Yamaha możecie polecić.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Denon lub Marantz.
Yamaha z Klipsch będzie kuła w uszy :(

Denon bardziej kinowy , a na Marantz milsze jest stereo wśród amplitunerów .
 

Manarino

Banned
Nie myślałeś nad Kef Q950 ? Nie są dużo droższe od tych kolumn Klipsch a wydaje mi się, że lepiej grają.
Z Marantz.em SR bardzo ładnie się komponują.
 
Do góry