Klipsch F1 + Onkyo 508/Denon 1611

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam,
prośba o pomoc w wyborze zestawu kolumn 5.0 i amplitunera, mój budżet to ok. 3k. W oko wpadł mi zestaw Kilpscha F1, zastanawiam się tylko czy będzie wystarczający pod względem mocy do mojego "trudnego salonu" - ok. 20m2 niestety częściowo otwartego na kuchnię i przedpokój, w sumie pewnie 30m2. Zestaw będzie wykorzystywany głownie do kina (90% kino/10% muzyka), oglądam głównie wieczorami i słucham dosyć cicho ze względu na fakt, że mieszkam w bloku. Stąd pomysł aby wykorzystać skuteczność zestawu Klipscha przy niedużej głośności. Druga kwestia to dobór amplitunera do tego zestawu, waham się pomiędzy Onkyo 508 a Denon'em 1611, oba mieszczą się jeszcze w moich założeniach cenowych (z małą tolerancją), pytanie który lepiej zagra z Klipschem.
Ewentualna prośba o cenę na zestaw do blackninja.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Weź pod uwagę jeszcze Onkyo 607 z tym Klipschem zagra super ma większą moc i kolumny dadzą więcej niż na pozostałych dwóch powinno to grać dobrze na tych plus minus 30m2. do Twoich potrzeb super. Jeśli nie to odsłuchaj jeszcze F2 set
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Niestety nie będę w stanie naciągnąć aż tak budżetu, żeby zmieścić w nim F2, stąd mój dylemat. W przyszłości planuje oczywiście dokupić suba, ale to najprawdopodobniej dopiero za roczek.

Obecnie posiadam stary sprzęt LG jak w podpisie, na dużych kolumnach podłogowych, który spokojnie wyrabia pod względem mocy, chociaż nie brzmi już rewelacyjnie (kolumny według producenta 120W RMS/8 Ohm, skuteczność 86dbm, głośnik basowy ok. 17cm). W tym przypadku basu nie brakuje, chociaż jest on trochę dudniący i męczący. Może ktoś podpowie jak odnieść do do F1, czy poradzą sobie w tym pomieszczeniu, dodam, że kącik filmowy to ok 3 x 3,5m z tych ok. 30 m2.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Spokojnie dadzą sobie rade F1 dokup do tego Onkyo 607 jeśli nie zależy Ci na 3D i masz super zestaw, jeśli będzie mało bassu dla Ciebie chociaz nie sądzę dokupisz suba za rok.
 

alex1

Member
Podepnę się do tematu -
W jakim pomieszczeniu można zastosować F1 i F2 aby nie przedobrzyć i żeby nie było za mało ?
Mój salon to około 19m2 - który zestaw go skutecznie nagłośni ? Czy F1 wystarczy ? Suba na 100% nie będzie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zależy jakie miałeś doświadczenie z e sprzętem do tej pory ?
Ale na 19m2 - wystarczy F1 .
Zaś na 30 m2 to raczej już F2 a nawet F3 - bo tu różnice nie są ogromne finansowo.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Tak na moje preferencje F1 małego pokoiku do 20m2, F2 i F3 nagłośnią dobrze większe pomieszczenia.
Do Twoich 19m2 F1 i F2 się nada, jeśli suba ma nie być pomyśl nad F2 set
 
Do góry