Kino/Stereo 2.0/2.1

Pretorian111

New member
Witam,


Przymierzam się po raz kolejny do zakupu kina/stereo w kwocie ~ 2tyś.
Pomieszczenie - 3,5m x 5,5m tj. ~ 19m2.
TV znajduje się na jednej z dłuższych ścian (powieszony na ścianie), nie na jej środku lecz w pierwszej połowie tej że ściany. Kanapa oczywiście na przeciwko TV tj. około 3m od TV.

Do czego ma to mi służyć: Filmy/PS4/TV 70% - Muzyka 30%

Ze względu na wielkość pomieszczenia i brak możliwości rozmieszczenia z tyłu kolumn chcę tylko te frontowe, z biegiem czasu jakiś SUB. Myślę raczej o podłogowych, nie ma ograniczeń co do wielkości.

Wiem, przejrzałem trochę podobnych wątków i nie rozważam soundbara.
Słyszałem jakiś SB Yamahy za 5tyś. i ostatnio połączenie starszej DIORY z Magnatami i to ta druga wersja bardziej mi odpowiada.

Ze względu na budżet rozważam jakiś używany amplituner + do tego nowe fronty.
Osobiście podoba mi się design Harmana z takich modeli jak AVR 145, 130, 255, 260.
Zdaję sobie sprawę, że nie o wygląd tu chodzi niemniej proszę o pomoc w wyborze, który by się sprawdził w 2.0 w dalszej perspektywie 2.1.


Pozdrawiam.
 
Mówisz o stereo a chcesz kupić amplituner, jeśli jeszcze nie wiesz to różnica pomiędzy amplitunerem a wzmacniaczem jest podobna jaką słyszałeś na SB Yamahy i tej Diory. Kup sobie jakiś fajny wzmacniacz stereo do tego fronty i będziesz mega zadowolony.
 

Pretorian111

New member
Rozumie. Dobrze mi to zobrazowałeś.
Sugerowałem się wątkami gdzie był poruszany temat amplitunera, który również sprawdzi się w stereo.

To w takim razie co byś proponował ?
 
Tu już musisz sam zdecydować. Nie wiem jakie lubisz brzmienie,jakiej muzyki słuchasz. Piszesz że podobały ci się Magnaty, podejrzewam że jesteś młodym człowiekiem i lubisz muzę z wykopem. Jeśli tak jest to kupowałbym raczej jakieś Klipsche, co do wzmacniacza to postaraj się trafić gdzieś w dobrej cenie używany wzmacniacz Sony serii ES. Miałem przez jakiś czas
trzy wzmacniacze ,Yamahę AS501, Pioneera A30 i starsze sony. Został ten ostatni i powiem że gra fajnie. Zresztą zaraz szybko stwierdzisz że serię ES ciężko kupić a jak jest to jest droga.
 

Pretorian111

New member
No najmłodszy to nie jestem :) Może sugerowałeś się PS4 ;)
Tak czy inaczej muzyka jak pisałem wyżej to około 30% obłożenia tego sprzętu będzie.
Zdecydowanie więcej filmu.

Nie wiem czy o takie modele jak niżej Ci chodziło ale sprzęt faktycznie leciwy, 20 letni i chyba wolałbym coś "świeższego".

Sony TA-F590ES Manual - Stereo Integrated Amplifier - HiFi Engine

*KAPITALNY WZMACNIACZ STERO*SONY TA-F505ES*ESPRIT* (5930650637) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kolumny takie znalazłem :

PARA Klipsch Synergy F-1 / F-10 Black + gratis (5923228643) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Może ktoś jeszcze coś dorzuci od siebie.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Więc prawdopodobnie będzie amplituner YAMAHA RX-V379... pytanie do Was zanim odsłucham.
JBL ES 80 czy JBL Arena 170 ?
Dobrze aby ta Yamaha miała co najmniej 4-kę z przodu, a kolumny JBL Arena 170.
Porównaj jeszcze te kolumny z amplitunerami HK, Denona, z Yamahą może być trochę za "ostro"....
 

Pretorian111

New member
Oczywiście wkradła mi się literówka ... co do tej YAMAHY to właśnie ma być RX-V479.

Kilka opcji dla tej Yamahy:

-JBL Arena 170
-JBL ES 80
-Monitor Audio Reference 6

Czego oczekuje. Tak jak pisałem wyżej żeby zobaczyć film i do stereo.
Postaram się odsłuchać wszystkie w miarę możliwości sklepu.
Co do HK to tutaj najwyżej na co budżet pozowoli to 151s albo 161.
Od czego zacząć, jakieś sugestie ?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
ES typowo do kina, poza tym ta Yamaha może być trochę za słaba aby je właściwie napędzić, nie patrz na ilość, bo to nie ilość gra ;)
Arena 170 jest optymalna do takiego ampli...zresztą posłuchaj i porównaj.
Te Monitor Audio też ok...
 

Pretorian111

New member
Kupione.Yamaha HTR-4068 (czyli RX-V479) + MR6.
Gra ładnie, czysto. Brakuje może trochę "dołu" ale z czasem pojawi się subwoofer.
 
Do góry