Kino domowe

Co polecacie do 4000-5000 chodzi mi o dvd po hdmi jakis wzmacniacz oraz jakies dobre glosniki/kolumny. Myslalem o zestawie yamahy + kolumny paradigm jednak niewiem czy bedzie sie to nadawac do ogladania filmow. Zalezy mi na muzyce i na dobrym dzwieku przy dvd. Wiem ze nie powinno sie tego laczyc ale co bedzie najlepszym kompromisem? Tv to sharp xd1e46.
 
A co powiecie na taki zestaw:

Paradigm Monitor 7 v5 warto doplacić do Monitor 9 v5?

ampli Yamaha RXV661
dvd Yamaha S661 warto dopłacić do s1700?

ogolnie czy z tym amplitunerem podejda te glosniki?
 

don111

Banned
Yamaha + Paradigm - może być za ostro, najlepiej byłoby z Harmanem (do 7v5 powinien wystarczyć HK 245)
a czy warto dopłacić do 9v5 to zależy jakiej wielkości masz pokój, jak do 20-25m2 to wystarczą 7v5, chyba że czasem lubisz porządnie dać czadu :p

ja mam 9v5 ale one wymagają już czegoś mocniejszego (najlepiej wzmacniacza albo przynajmniej wysokiego modelu ampli kinowego - minimum z HK to na oko taki 445) bo przy słabszych wzmacniaczach są problemy z basem (buczy)
 
co masz na mysli mowiac ze bedzie za ostro paradigm 7v5 + y. rxv661? mowisz ze do 9 v5 rxv661 nie podejdzie a co powiesz na y. rxv1700?

edit:
juz wiem ze hk nie moze byc bo ampli nie idzie po hdmi... czyli dla mnie odpada

z pewnych wzgledow moge zamontowac tylko stereo do tego tv dlatego stoimy na tym jaki ampli do paradigm 7v5 a jaki do 9v5:???:

albo jeszcze inaczej zostaje rxv661 to wtedy jakie glosniki stereo?

pokoj w ktorym bedzie gral zestaw ma ok 40-45m jest w ksztalcie prostokata
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
za ostro tzn że Paradigmy mają lekko rozjaśnione brzmienie i Yamaha tak samo, razem może wyjść nieciekawe połączenie... ale jak masz możliwość porównania to warto to zrobić choć wg mnie bezpiecznym wyborem do Paradigm jest HK, te nowe modele HK (x45) przecież mają HDMI więc nie wiem czemu je odrzucasz (inna sprawa że HDMI w amplitunerach jest na razie tylko zbędnym dodatkiem)

jeżeli chodzi o tym jaki piecyk do kolumn to Paradigmy zagrają głośno na każdym bo mają dużą efektywność ale na słabszych wzmacniaczach jest problem z basem, przerabiałem to u już siebie dlatego nie można oszczędzać na ampli... HK (tak od 245+) jak na amplituner kinowy ma dobrą wydajność prądową, mimo (niby) gorszych danych od Yamahy a dodatkowo brzmieniowo zgrywa się z Paradigmami

do nagłośnienia pokoju 40m to już na pewno nie 7v5, 9v5 albo 11v5 i z mocnym piecem... albo zastanowiłbym się nad kupnem tańszego amplitunera z pre-out i dokupienie do niego wydajnej końcówki mocy, koszty wyjdą podobne
 
oczywiscie w miare mozliwosci bede porownywal chodzi o to zeby miec jakas wiedze co i jak poniewaz nie ma co ukrywac jestem laikiem w sprawach audio a niechce zeby mi wcisneli jakis badziew

doszly mnie glosy ze wlasnie paradigmy 7 beda za male takze zostaje przy 9 teraz tylko pytanie czy 9 podejda z hk 245? pisales ze minimum to hk 445. pytam poniewaz juz i tak z hk ten zestaw przekroczy moja zakladana sume. uznajmy ze zostaje przy '9' + hk + dvd s661 yamahy bedzie ok czy szukac dvd hk?
 
s661 dvd to taki produkt z dolnej polki:) Raczej Piotrze zaopatrz sie w s 1700, a co do yamah i paradigm to wez stereo sobie ampli i tak bedzie najlepiej a potem sobie dokupisz kino. Robienie sterea na kinie zawszze bedzie kupa, kwestia tego jak duza :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
jackinthebox zrezygnuj z HDMI, dvd podłączysz bezpośrednio do telewizora, kupisz sobie mocny amplituner stereo z wyjściem na subwoofer i z uprzestrzennieniem dzwięku na dwóch kolumnach.

HK3480+Paradigm Monitor 11v5.....................4805zł

hk3480fod4.jpg


938_20070102144301_3.jpg
 
wlasnie coraz bardziej sklaniam sie ku hk przejrzalem zagraniczne forai wlasnie bardzo sobie chwala zestaw hk + paradigm. black ninja moglbys podac zrodlo gdzie znalazles ten ampli + paradigmy tej cenie? czy to byla cena za same kolumny? jezeli chodzi o podlaczenie to czy hk37/47 dvd podlacze do tv hdmi a ampli z dvd DOBRYM chinchem i bedzie ok?

napewno bede chcial porownac:

yamaha rxv661 + dali ikon6
hk 245 + paradigm 9v5
hk3480 + paradigm 11v5

inna spraa jest ze w Poznaniu nei ma zabardzo gdzie zrobic takiego porownania... ehh cala Polska chcesz dac komus zarobic...
Jacku moze powiesz mi gdzie w Poznaniu zrobia mi odsluch wiem ze jestes przeciwny hk i mozesz mi nie powiedziec :D:D:D:D:D:D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cenę znalazłem u siebie w sklepie, opiewa na amplituner i kolumny. DVD37 lub 47 podłączasz po hdmi do tv, a dobrym interkonektem do amplitunera.
 
blackninja napisał:
jackinthebox zrezygnuj z HDMI, dvd podłączysz bezpośrednio do telewizora, kupisz sobie mocny amplituner stereo z wyjściem na subwoofer i z uprzestrzennieniem dzwięku na dwóch kolumnach.

HK3480+Paradigm Monitor 11v5.....................4805zł

Piotrze ja bym zostal na 100% przy Monitorach 11v5 tych co poleca blackninja. Co do hk 3480 to mysle ze bedzie ok, teraz zmienilismy trop mialo byc kino wychodzi stereo i uwazam ze tak jest lepiej. Tak jak pisalem kupowanie ampli pod kino domowe i uzywanie go jako stereo tylko dlatego ze kiedys tam sie kupi wiecej glosnikow jest glupie :) odsluchaj tego hk3480 z paradigmami olej yamahe 661 bo to jest kino. a nam ma teraz dobrze grac stereo i odwiedz hi-fi na garbarach powinni pomooc ;)
 
Do góry