Kino domowe

dayton2

Member
Witam
Co powiecie o takim zestawie PIONEER VSX-932B + JAMO S 626 lub Jbl Arena 170+ sub
warte to coś ? Pokój mam 18m i szukam kina do 5,5 tyś Sprzęt ma służyć do filmów ale i do muzyki
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Soundbara bym odpuscil bo sie zawiedziesz.Co do twojego pytania to prawdopodobnie pelno pasmowe glosniki i ampli beda lepsze od tego co miales wczesniej ,muzyki tez posluchasz .Pzdr
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
No wiesz lepiej to nie do końca precyzyjne określenie,sprzety graja różnie i nikt nie zna twoich preferencji,ja sam ciagle mam dylemat a kilka sprzetow mialem.Fajnie jak bys odsluchal choc kolumny frontowe to juz by bylo cos.Pzdr
 

dayton2

Member
A więc tak onkyo 676 zostaje i teraz set 5.0 Heco music style 900 czy Dali Zensor set 5.0 czy JBL Arena 180 5,1 czy TANNOY MERCURY 7.4 SET 5.1 wszystko z subem oprócz Heco i Dali sub bym dokupił w przeciągu roku co byście polecili do filmów i muzyki. Biorąc pod uwage że do tej pory słuchałem na zestawie komputerowym Logitech Z-5500 z blu ray sony .Na jakich głośnikach odczuję zauważalną różnice w filmie i muzycę.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
szedł bym w Tannoy , bardzo udane zrównoważone kolumny do stereo jak i do kina , w muzyce super , w kinie w tak "małym" pomieszczeniu będą bardziej niż OK
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ja proponuję odsłuch. Te cztery konstrukcje grają całkowicie odmiennie. Np. Tannoy jest najbardziej zrównoważony, Dali czarują muzyką, Heco w kinie z tej czwórki raczej wypadnie najlepiej, JBL to granie koncertowe. Ale to tylko moje odczucia i nie wiem jak Twoje ucho do tego podejdzie? Druga sprawa to spasowanie z amplitunerem. Może okazać się, że Onkyo nie dla Ciebie i lepszy byłby Denon, Marantz lub proponowany Pioneer. Masz już niezłą sumkę do wydania a więc wybierz pod siebie.
 

dayton2

Member
Widzę że wszystkie kolumny prócz Zensorów mają bas reflex z tyłu czyli nie powinno się ich stawiać blisko ściany czy się myle.Ewentualnie jaka musi być zachowana odległość
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To fakt ale jak nie odsluchasz to się nie przekonasz - warunki studio a dom to zupełnie co innego !
Jeśli chodzi o odległość to ja mam jakieś 35cm (nie dam rady więcej przy frontach) i nie słyszę niepokojących dźwięków ! Może jeszcze skusze się na jakie wygłuszenie bezpośrednio za nimi ?!
 
Do góry