Kino domowe z głośnikami sufitowymi?

repok

New member
Witam,

Niedawno wykonałem remont salonu i przygotowałem sobie instalację pod głośniki w suficie - dokładnie 4 sztuki - (nie mogę niestety dodać pliku żadnego, żeby pokazać schemat)



Co moglibyście zaproponować, żeby dźwięk był jak najlepszy. Znacie jakieś głośniki, które mogłyby zastąpić kolumny stojące?



Jaki sprzęt pasowałoby skompletować (oczywiście biorę pod uwagę głośniki przednie /mam na nie miejsce i przygotowaną instalację/ oraz subwoofer). Proszę o sugestie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Za mało danych. Niestety, żadne głosniki sufitowe nie zastąpią podłogowych i odwrotnie.
Chyba, że chodzi Ci o Atmos (?).
Ile kasy chcesz przeznaczyć i dokładnie na co?
Jaka elektronika?
Rysunek wrzuć na https://postimages.org/ i wklej link: hotlink dla for
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie , musi napisać ile masz max kasy. To sprzęt instalacyjny wiec bez tego nie ruszymy.
Zdjęcia są konieczne. Prześlij proszę na maila sklep@audiovideo.com.pl
I co będziesz podłączał ?
 

repok

New member
Jestem raczej w tych tematach zielony. Dla mnie może być rozwiązanie stricte sufitowe (czyli głośnik wpuszczany w sufit) a także głośniki, które będą zamonotwane do sufitu (mam porobione pod takie rozwiązanie wzmocnienia w suficie)

Jeśli chodzi o kasę: 2-3k?

rzut:
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Niestety, Kolego. Jeżeli kanapa=miejsce odsłuchu, to w tym przypadku w grę wchodzą tylko dwa głośniki sufitowe, tuż przed linią kanapy.
Bliżej temu układowi do Auro. ;-)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ale tam nie będzie żadnych głośników na dole z tyłu.
To będzie poprostu 5.1 z surroundami w suficie.

Fronty też w suficie, czy normalnie?
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W takim razie, jeśli ma to być 5.1 na suficie!, no to... powodzenia. ;-)
Czego to ludzie nie wymyślą. ;-)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolego repok, jeśli nie chcesz, nie masz miejsca, nie możesz itp, dac kina na normalnych zasadach daj sobi spokój i może kup soundbar? Szkoda wydanej kasy. W tej kwocie kupisz super soundbar i będzie to lepiej brzmiało niż to co zamierzasz.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Soundbar w tym przedziale z tylnymi bezprzewodowymi to JBL BAR 5.1 lub Polka Audio Magnifi SR. Bez tylnych głośników to JBL BAR 3.1.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta, JBL BAR 5.1, bez podstawowych kodeków dźwięku HD.Są dużo lepsze, soundbary, chociażby Yamaha.
 

repok

New member
czyli podsumowując -nic dla mnie nie będzie? A nawet jeśli bym się skusił na jakieś sufitowe to i tak będzie kicha?

Dobrze.. a może głośniki, które nie będą wbudowane w sufit a będzie je można zamontować do sufitu?
 

repok

New member
odświeżę trochę temat i wyjdę z własną propozycją:
Wzmacniacz Denon AVR-X2500H + głośniki Kef E305?

Co forumowicze o tym sądzą? Da to radę w miarę fajnie zagrać - również w stereo?
 
Do góry