Kino domowe z dolby atmos

Wlodarek22pl

New member
Witam,nie wiem czy to w odpowiednim dziale temat ale chyba najblizszy temu o co chce zapytac. Potrzebuje zestaw kina domowego do filmow i meczy najlepiej aby obslugiwal dolby atmos. Pokoj jest podzielony na pol po dlugosci czyli w jednwj polowie pokoju chce sobie zrobic male kino do filmow. Ta czesc pokoju ma 3,5m na 4m jest mozliwosc zabudowy glosnikow w suficie. Druga kwestia to estetyka chcialbym by bylo po prostu ladne / esteryczne . Bo wiem ze mi tu ktos napisze zaraz zs super beda dali fazon itd. Itp a mnie chodzi o cos bardziej designerskiego. I teraz cena...czy jest cos w stanie dobrze grajacego znalezc do 6 tys... jesli nie to ok 10 tys chyba ze byla by znaczna roznica w dzwieku i designie to moglbym nagiac budżet o kilka tys.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co znaczy cos designerskiego w twoim slowa tego znaczrniu? Moga byc klasyczne kwadraciaki z okleina piano / mat / drewnopodobne?

6000 - 10000 chcesz wydac na calosc tzn amplituner i ile glosnikow? Masz atmosy do wyboru 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4?

Bo tak srednio bedziesz musial wydac prawie 3000zl na amplituner obslugujacy 5.1.2

Uzywki wchodza w gre czy tylko nowe zabawki?


Czy takie cos ci sie podoba?
http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/118569-moj-wielofunkcyjny-pokoj.html

Taki zestaw idzie wzglednie tanio zlozyc.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli potrzebujesz sprawdzoną elektronikę do Atmosa to zerknij do działu "sprzedam" lub do mojej "stopki".
Pytanie, czy ta suma jest na całość, czy na same głośniki, bo jakoś nie wyczytałem tej informacji;
Tak jak pisze Lolo2, określ się tez ile chcesz tych "atmosów", co to znaczy dla Ciebie "design" i jak z tą kwotą? 6 a 10 to już niemal dwukrotna różnica, a rynek jest bogaty ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z tego co zrozumiałem kolega szuka całego zestawu : ampli + set kolumn w cenie 6-10k.
Za 6k ciężko o fajny zestaw (zostaną bardzo budżetowe pozycje) - za 10k coś tam idzie już sensownego sklecić :p
Co rozumiesz pod pojęciem : designerskie ?
Kolumny mają być wg Ciebie ładne i estetyczne - wiesz jedni wolą blondynki inny szatynki a jeszcze inni rude ;):razz:
 
Ostatnia edycja:

2018

New member
ATMOS ma dodać tylko dźwięki z góry. A co ze źródłami z dołu ?
Mam taki pomysł: atmos 2019 I WSZYSTKO GRA ... NAWET z PODŁOGI.
Trzeba już dziś pruć sufity ale także panele podłogowe.
Takiej głupoty w AUDIO jeszcze nie słyszałem ...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Za 6k ciężko o fajny zestaw (zostaną bardzo budżetowe pozycje) - za 10k coś tam idzie już sensownego sklecić :p
Co rozumiesz pod pojęciem : designerskie ?
Kolumny mają być wg Ciebie ładne i estetyczne - wiesz jedni wolą blondynki inny szatynki a jeszcze inni rude ;):razz:

No bez przesady, za 6k juz cos uskrobie. Onkyo 656 + tannoy mercury / heco / pylony / stx.



ATMOS ma dodać tylko dźwięki z góry. A co ze źródłami z dołu ?
Mam taki pomysł: atmos 2019 I WSZYSTKO GRA ... NAWET z PODŁOGI.
Trzeba już dziś pruć sufity ale także panele podłogowe.
Takiej głupoty w AUDIO jeszcze nie słyszałem ...

Daruj sobie takie glupie posty. Ktos kto cale zycie jezdzi passatem nie zrozumie jazdy mercedesem

Jakbys chcial wiedziec juz jest system z glosnikami "w podlodze" japonce maja opracowane ale nie moge znalezc jak on sie zwal.



To co krzysiek proponuje "maras 7009" to kawal kloca.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie dalej niż dwa lata temu, niemal to przewidziałem, czyli pisałem tu, że pewnie odczekamy kilka lat i będzie ustawienie z głośnikami podłogowymi (z podłogi) ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Dwa lata temu to takie kino już funkcjonowało. Jest to wprawdzie prywatna sala, a nie publiczne kino, ale koncept jest znany w świecie filmowców i entuzjastów technologii.
Wygoogluje sobie Douglass Trumbull - ten od VFX z 2001 Odysei Kosmicznej Kubricka i technologii 3D@120 fps w Billy Lynn's Long Halftime Walk - Anga Lee. On ma takie kino.
 
Ostatnia edycja:
Do góry