Kino domowe z bluray +/- 3000zł

Wojtaszy

New member
Witam wszystkich

Ojciec planuje zamianę starego plastikowego kina Panasonica na coś nowszego, sensowniejszego, lepszego. Pokój, w którym kino miałoby stać - koło 23 m2. Sporo tutaj poczytałem na forum porad różnego rodzaju i wstępnie (zaznaczam, że póki co bez żadnego odsłuchu) wybrałem taki zestaw:

YAMAHA HTR-4066 + BD-S677 + WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP

Z tym, że dzisiaj dzwoniąc do okolicznego sklepu, gość stwierdził, że ta Yamaha to raczej "bida" i cała koncepcja nieco upadła. Ja sobie oczywiście zdaję sprawę, że w takich pieniądzach, z założeniem, że bluray "ma być", to się nic cudownego nie złoży, ale akurat ten zestaw jest w dobrych pieniądzach, bo składając go oddzielnie cena wychodzi kolo 3800 zł

No i teraz pytanie, czy ta Yamaha da radę w tym pomieszczeniu, z zaznaczeniem że użytkowanie to jakieś 65% na film/tv do 35% na muzykę??

Czy pan ze sklepu ma faktycznie rację i rozglądać się za czymś innym (ze wstępnej selekcji - Pionner 529,824, Denon x1000, Onkyo 535, czy może jakaś inna Yamaha ? 477, 500d ?)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy kinie to raczej kolumny Klipscha f10/c10/b20, jak chcesz podobne do obsidianów to Audio Pro Avanto HTS. Do tego ampli pokroju AVR161, blu tani Panasonica i masz ekstra zestaw.
 

Wojtaszy

New member
Ostatecznie się okazało, że ta cena to był błąd na stronie i stanęło na wyższym modelu Yamahy - 500d + te Klipsche, o których piszesz, a bluray kiedyś tam :)
 

Wojtaszy

New member
Trochę czasu minęło, ale w końcu mogę odpisać, bo wszystko rozstawione jak trzeba, kable pochowane itp ;)

Tak jak pisałem skończyło się na Yamaha RX-V 500D + Klipsch SYNERGY F10-C10-B20. No i na ten moment muszę przyznać, że wybór świeeetny. Wiedziałem, że będzie różnica w porównaniu do starego Panasonica SC-HT870 (chociaż jak na swoje czasy to raczej nie był zły sprzęt), ale że kolumny mogą grać tak czysto i po prostu "fajnie" to się nie spodziewałem. Podejrzewam, że w filmach może momentami brakować subwoofera, ale raczej do pokoju już nie ma możliwości, żeby go wkleić, a same kolumny jak trzeba to raczej im dołu nie brakuje jakoś strasznie. Amplituner prosty w obsłudze, spora ilość wejść/wyjść, gra ładnie, wiele różnego rodzaju efektów, do tego DTSy, każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyny minus jaki mi się nasuwa na myśl to strasznie biedna antena do radia FM, która znalazła u mnie raptem 2 stacje, ale z drugiej strony komu to potrzebne skoro radia internetowe, które znajduje można liczyć w tysiącach ;) radia cyfrowego, czyli DAB też nie stestowałem, bo u mnie jeszcze nie funkcjonuje.

Ze swojej strony mogę tylko polecić, mając nadzieję, że zestaw posłuży dobrych kilka lat.
 

Wojtaszy

New member
Subwoofer raczej odpada w najbliższym okresie czasu, meble na wymiar, wszystko na styk, że nie ma możliwości jeszcze jednego klocka dostawić.

Za to zastanawiałem się, bardziej jako doraźne rozwiązanie w przypadku chęci obejrzenia jakiegoś dobrego wojennego filmu. Czy jest możliwość podpięcia pod ten amplituner starego woofera z głośników komputerowych Creative'a? I jeśli tak to wtedy wpinam go w subwoofer pre out, czy po RCA ?
 
Do góry