Kino domowe + stereo - jak to rozwiązać?

maci

Member
Cześć,
Powoli przymierzam się do kupna kina domowego, zastanawiam się tylko jak to rozwiązać. Obecnie mam zestaw stereo z Magnatami 677 i Onkyo 8050. Zestaw ma ok 4-5 lat i jestem z niego zadowolony. Nie wyobrażam sobie przejścia - jeżeli chodzi o muzykę na coś gorszego. Co do KD nie ma jakichś wielkich wymagań. Na początku myślałem zestawie głośników np. Logitech Z906 i w sumie nadal rozważam, choć myśle tez o np. HK BDS 580s, albo po prostu zestawie z BR 4K. Zależy mi na tym alby kolumny nie były duże - raczej malutkie - żeby można było je podwiesić przy suficie (na suficie podwieszanym - wskazałem na foto). Pokój w tej części ma jakieś 22m2 (5,8 x 3,8 - ale cała otwarta przestrzeń to ok 40m2). Subwoofera nie zmieszczę z przodu. Natomiast mogę na tylnej ścianie rogu (na foto). Będzie ok.?Kable od satelit poprowadzę w suficie gdzie jest oświetlenie punkowe. Czy takie umiejscowienie głośników ma sens? Na zielono zaznaczyłem opcjonalne umieszczenie z przodu. W przyszłości w sufitowej wnęce chce zrobić sufit napinany. Czy w takim suficie można zamontować głośniki do Atmos?



f10572056c088.jpg.html

873258fafaced.jpg.html

e2ef3df71c693.jpg.html
 

Raider113

New member
Jestem melomanem i mam dobry zestaw stereo (lampa, porządny gramofon). Budując KD tez miałem ten problem. Ostatecznie rozwiązałem go tak, że wykorzystuję kolumny podłogowe z zestawu stereo. Dokupiłem tylko amplituner, gł.centralny i tyły. Gdy słucham KD to za każdym razem wpinam fronty. Żeby sobie ułatwić sprawę, kupiłem zaciski głośnikowe, wsadziłem we wspólną obudowę i wyciągnąłem je obok ampli. Wtyki bananowe i szybko się to przepina.
 
Do góry