Kino domowe SAMSUNG HT-F4550 PROBLEM

polska11

New member
Witam
Na wstępie chciałbym powiedzieć że nie miałem wcześniej styczności z kinem domowym, oraz innymi dekoderami czy odtwarzaczami (proszę o wyrozumiałość z tego powodu).
Mój problem polega na tym że po podłączeniu BR do dekodera cyfry plus kablami czincze, programy słychać tylko na przednich głosnikach i lekko subufer, moje pytanie brzmi jak zrobić aby dzwięk było słychać na wszystkich głośnikach typu 5.1 ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz albo podłączyć kablem cyfrowym dekoder z amplitunerem ( coaxial, optical, HDMI) albo jak masz podłączone po analogu ustawić sobie tryb Pro Logic, on daje takie pseudo 5.1. Po kablu analogowym jaki masz teraz pójdzie Ci tylko dźwięk w stereo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
dzięki wielkie za odpisanie, tylko czy ten BR ma opcje Pro Logic ?, bo ja czytałem że nie

Nie mam pojęcia, byś musiał w instrukcji sprawdzić. Jeżeli ampli ten nie ma trybu rozszerzającego stereo na 5.1, oraz nie masz możliwości podłączenia dekodera TV cyfrowo pod ten ampli, to tylko będziesz miał dźwięk dwukanałowy. P.s. widzę w instrukcji że ampli ten posiada wejście optyczne, więc podłącz dekoder TV do tego wejścia albo spróbuj podłączyć TV pod to wejście.
 

polska11

New member
Proszę o wyrozumiałość, ale zadam pytanie:

Czy oprócz dekodera BR, muszę mieć jeszcze dodatkowo amplituner ?

Chyba że amplituner to BR, a dekoder cyfra plus ?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
nie podłączysz cyfry po kino kablem cyfrowym ponieważ w kinie masz wejście optyczne a w dekoderze wyjście koaksjalne,mógłbyś kupic konwerter sygnału ale to bezsensowne.Jedyne rozwiązanie to podłączenie dekodera za pomocą cieczy i włączenie odpowiedniego trybu w kinie.
 

polska11

New member
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie zrobiłem dzwięk na ,,tylnych" głośnikach.Moje kolejne pytanie : mam rozumieć że nie da się ustawić aby głos z ,,tylnych" głośników był głośniejszy ?
 

tdx

New member
Bez reklam
W ustawieniach audio w kinie domowym tam gdzie masz głośniki i test głośników nie masz możliwości ręcznego podciągnięcia tyłów zakrs był do +6dB?
 

polska11

New member
Chciałem podziękować użytkownikom: krzysiek1980, kapusta7, tdx, dzięki Wam ustawiłem wszystko jak chciałem w kinie domowym, oby więcej takich ludzi konkretnych i znających się na rzeczy.

PS. Temat do zamknięcia
 

LaPulga

New member
Witam,
mam ten sam problem z tym zestawem kina domowego, dźwiek jest podpięty z dekodera cyfrowego polsatu kablem optycznym do odtwarzacza, dodatkowo w ustawieniach odtwarzacza jest wybrany rodzaj dźwieku dolby digital dla spdif, a mimo tego dzwiek idzie tylko do 2 przednich głosników i subwoofera.
Byłbym bardzo wdzieczny gdyby któs mógł coś doradzic w tym temacie. Odtwarzacz cyfrowego polsatu to echostar dvr-7400 hd. Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiekszość programów jest nadawanych w 2.0. Trzeba trafić dopiero na konkretny film żeby był w 5.1. Dodatkowo należy nieraz wybrać ang. ścieżkę dźwiękową + napisy, bo w PL nie jest nadawane. Wybrałeś też odpowiedni tryb na amplitunerze? Jak chcesz rozszerzyć stereo do 5.1 to załącz sobie tryb np. Dolby Pro Logic II, ale nigdy to nie zagra tak dobrze jak typowy DTS/DD.
 

LaPulga

New member
Dzięki za odpowiedź,
Jest tak jak napisałeś większość programów które maja dzwiek 5.1 graja w tylnych głośnikach, zastanawiam sie tylko czy dałoby radę puścic jakoś dżwiękz programów stereo w tylnych głośnikach skoro na stronce Samsunga widzę że w tym zestawie nie ma Pro Logic? czy może jest jakiś podobny do niego system? Na pilocie nie ma przycisku surround ani w ustawieniach amplitunera nie widze nic tego typu
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trochę dziwne że nie ma trybu PL II, bo ja już go miałem w wiekowym sprzęcie? Jeszcze jest Neo: 6.
Masz ten sprzęt - SAMSUNG HT-F4550? W opisie http://www.vobis.pl/kino-samsung-ht-f4550-3d-bd-mkv-hdmi-usb-4-x-tallboy-2-123292.html jest że posiada PL II. Ja na pilocie mam przyciski " Movie", " Music", " Game" i pod nimi mogę sobie wybrać tryb jaki chcę. Też musisz coś takiego mieć na pilocie.
P.s. Oj stary, nawet się nie chce zajrzeć do instrukcji http://downloadcenter.samsung.com/c...104621466/02574N-00_F4500_50_EN2_20130207.pdf. Prawdopodobnie pod przyciskiem " DSP/EQ" jest mozliwoiść wyboru.
 
Ostatnia edycja:

LaPulga

New member
Dzieki wielkie za pomoc udało sie odpalić dźwiek na wszystkich głośnikach. Mam go w trybach "Game" i"M-Stereo" (swoją drogą to troche dziwne że nie ma go np w "cinema")Tylko jeszcze co do tego co napisałeś to nie wiem czy akurat ma prologic czy jakis inny system bo na stronie samsunga pisze że nie ma pl, wiec pewnie na stronie sklepu powyżej jest bład. I jeszcze odnośnie tego że nie chciało się zajrzęć do instrukcji, to własnie dlatego napisałem o tym problemie w tym miejscu ponieważ w instrukcji jest podane że:
Podczas odtwarzania dźwięku z płyty, radia lub telewizora, urządzenie wysyła
dźwięk tylko do przednich głośników.
Więc postanowiłem poszukać pomocy u kogoś bardziej zorientowanego w temacie i jak widać się opłaciło:)

Jeszcze raz dzięki za pomoc i przydatne rady.
 
Do góry