Kino Domowe (Projektor + Peryferia)

khobar

New member
Domowa sala kinowa (Jaki projektor, ekran + peryferia?)

Witam
Chciałem się poradzić w kwesti stworzenia domowej amatorskiej sali kinowej z dużego pokoju :)
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jestem audio/video-filem i nie znam się doskonale na hdtv, projektorach etc.
Zwykły informatyk programista dlatego prosiłbym o patrzenie na mnie pod tym kątem :D
Przeznaczenie to Filmy, Seriale oraz okazjonalnie gry.
Linków do poszczególnych produktów niestety nie mogłem wstawić ze względu na słuszne zabezpieczenie przed spamem.

Starałem się dostarczyć jak najwięcej informacji, oraz przedstawić moje planowanie jak dotychczas dokonałem
Na całość chciałem przeznaczyć ~3500zł ( projektor, głosniki 5.1, ekran, roletki , okablowanie rynienki , trzymania etc.)
Prosiłbym zatem o porady dotyczące poszególnych punktów

  1. Projektor
    Z małego rozpoznania jak narazie moim kandydatem jest BenQ W600. Podobno całkiem przyzwoity. HD oraz opcja 3D(na przyszłość).
    Czy warto to kupić, czy ktoś może zaproponować coś lepszego w podobnym pułapie i na moje potrzeby
    Cena: ~2300zł
  2. Uchwyt do Projektora (podwieszany pod sufit)
    Czy można kupić taki na allegro za 50 do ~100zł
    Czy to będzie pasować do wspomnianego wyżej BenQ W600 czy lepiej wydac więcej pieniędzy?
    Cena: ~100zł
  3. Zaciemnienie oraz pokój
    Pokój który chciałem przeznaczyć na moje prywatne kino domowe widoczny jest w załączniku
    (1-drzwi, 2-okno, 3-kanapa, 4,5- biurka, 6,7-szafki, 8-stolik, 9-ekran, 10-projektor) + rzut perspektywy dla lepszego zobrazowania
    Wysoki na 2,80m
    Projektor miałby być zawieszony koło okna i rzucał obraz na przeciwległą scianę oddaloną o max 4,6m (jak daleko powinien być projektor od ekranu? )
    Jeżeli chodzi o zaciemnienie ,myślałem o zamówieniu roletek na prowadnicach z ciemnego materiału.
    Firma Perfecta z Wrocławia podobno robi coś takiego na zamówienie ( ktoś inny wypowiadał się na innym forum w temacie robienia ciemni fotograficznej)
    Przemalowanie pokoju niestety odpada ( ściany kolor łososiowy czy coś w ten deseń).
    Oglądanie z kanapy pod oknem , albo z Krzesełek koło biurek.
    Cena: ~100zł (?)
  4. Dzwięk
    Nic wyszukanego , myślałem o czymś w stylu Logitech X-530 (315zł) , ew droższy wariant na allegro widziałem dosyć duzo używanych w dobrym stanie Logitech Z-5500 (~600zł)
    Cena: 315-600zł
  5. Ekran
    Prosty , podmontowany pod sufitem , rozwijany ręcznie.
    Ponownie pytanie czy allegrowe 2mx2m lub 2mx1,5m wystarczy ? Czy trzeba jakieś droższe kupować w tym celu?
    Cena: 200-300zł
  6. Inne
    Ze względu że projektor ma być podpięty na stałe do 2 komputerów: Mojego (Filmy, Czasem gry) i żony (Seriale) potrzebne są 2 kable DVI-HDMI. Jeden conajmniej ~5,6m , drugi ~6,5m
    Czy mogą 2x 7.5m dostępne w sklepie Arest.pl za 30zł, czy przy takich długościach powinno sie kupować coś lepszego? (Przypominam, że się nie znam i jako informatyk zaopatruje się we Wrocławskim Arest :p)
    Do tego korytka na kable (aby estetycznie wyglądało), przedłużacze do głosników i pewnie przedłużenie kabla zasilającego do projektora
    Cena: Kabel DVI-HDMI (60zł) + zasilający (15zł) + korytka i przedłużacze (?)

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie porady bądz utwierdzenia w wyborze :)

Pozdrawiam
 

Attachments

  • perps.jpg
    perps.jpg
    52,4 KB · Wyś: 195
  • top.jpg
    top.jpg
    55,5 KB · Wyś: 645
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Projektor kup może benq w700 - nowszy model cena właściwie ta sama. Jak masz jasne ściany dobrze byłoby pomyśleć nad matt grey ekranem ale one tak w okolicach 600zł chodzą... kable ok, roletki kupisz właściwie w każdej castoramie/leroy merlin czy czymkolwiek - weź takie podgumowane co blokują 90%+ światła - najczęściej w zestawie są magnesy do przyklejenia na dole okna + takie chwytaki żeby roleta była zaraz przy oknie - sprawdza się to całkiem nieźle. No i to tyle, nagłośnienie to już jakie Ci tam odpowiada.
Co do ekranu chyba można było gdzieś kupić na ebay takie całkiem fajne ekrany dość tanio - poszukaj na forum był o tym wątek.
 

khobar

New member
Dzięki za porady :)
Co do projektora to zostanę chyba przy W600+ ze względu na dwa wyjścia HDMI.
Jeżeli chodzi o ekran to udało mi się znaleźć ekran 200x200cm AVTek Cinema PRO 200 MG - Matt Grey (ramki + top 88, obraz 190x107cm) w sklepie sklep.audiowizualne.pl za około 370 z przesyłką i mysle ze na ten się zdecyduje.
Chciałem się jeszcze upewnić tylko co do trzymania czy proste za 50zł Uniwersalne sprzedawane na allegro są dobre ( w instrukcji straszą że śruby moga być nie teges, albo że spadanie )

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
I benq w600 i w700 mają po 2 wejścia hdmi i ani jednego wyjścia hdmi - bo i po co...

Uchwyt pewnie do 100zł powinieneś kupić porządny. Oryginalnego z benq (za prawie 400zł napewno bym nie kupił;))
 

khobar

New member
Chodziło mi oczywiście o wejscia HDMI :)
2 wejścia aby podłączyć jednocześnie mój PC i zony ( nie trzeba będzie przełączać kabla albo łączyć kompa zony przez gorszy D-SUB :)
 

khobar

New member
Faktycznie.
Na stronie BenQ nie chwalili się tymi 2 wejściami tak jak w przypadku w600+.(Tak samo jak z obsługą 3D)
Zdecyduje się zatem na W700 (zwłaszcza że w600+ jest już wycofany z rynku i znika ze sklepów)
Dziękuje jeszcze raz za pomoc :)
 
Do góry