Kino domowe - nie wiem jaki sprzecik POMOCY!!!

falder

New member
Witam.

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i dotychczas przeczytalem wiele interesujacych opini odnosnie sprzetu audio.

Sam jestem w kropce. Chcialbym zakupic kino domowe, lecz bedac totalnym laikiem nie wiem na co sie zdecydowac. Oto moje propozycje.

Amplituner :
Onkyo TX-SR 640 lub 604 (kino bedzie 5.1 takze bardzo prosze o opinie ktory jest lepszy)
Oba maja HDMI co mysle ze na przyszlosc dobrze wrozy- ale czy jest to niezbedne. Czy mniej wiecej tej samej jakosci nie mozna uzyskac przez lacze koaxialne?

Jaki amplituner bylby najlepszy (dosyc niskim kosztem i jesli HDMI nie jest koniecznoscia) jesli bedzie pracowal w zestawie z telewizorem LCD - HD Ready, prawdopodobnie telewzja (powiedzmy n) oraz DVD.


DVD :
Onkyo 404 - rowniez HDMI

Kolumny : (I tu mam najwiekszy problem) :
- Jamo 606
- Jamo 680
- Quintas 500




Dodam ze powierzchnia pokoju to 32 m2 z czego powierzchnia naglosnienia to ok: 25m2. Zalezy mi na dobrym basie (moze nawet bez uzycia sub'a)
Jesli ktos ma jakies propozycje odnosnie moze nawet tanszego sprzety badz uwagi to jestem na nie otwarty.

Dzieki
:hmm:
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
falder napisał:
Witam.
....
Amplituner :
Onkyo TX-SR 640 lub 604 (kino bedzie 5.1 takze bardzo prosze o opinie ktory jest lepszy)
Oba maja HDMI co mysle ze na przyszlosc dobrze wrozy- ale czy jest to niezbedne. Czy mniej wiecej tej samej jakosci nie mozna uzyskac przez lacze koaxialne?

Jaki amplituner bylby najlepszy (dosyc niskim kosztem i jesli HDMI nie jest koniecznoscia) jesli bedzie pracowal w zestawie z telewizorem LCD - HD Ready, prawdopodobnie telewzja (powiedzmy n) oraz DVD.

tylko czesciowa pomoc - jakosc powinna byc ta sama - sygnal cyfrowy jest sygnalem cyfrowym, niezaleznie czy przez hdmi czy przez coaxiala.
hdmi w amplitunerze to tylko wygoda podlaczenia (znowu nie az taka wielka trudnosc). poza tym, ze mozna w ten sposob puscic dzwiek do ampli to jeszcze amplituner moze sluzyc za "rozdzielacz" - jesli w TV masz jedno wejscie hdmi to laczysz go z ampitunerem a do amplitunera mozesz podlaczyc dwa zrodla hdmi. co wiecej dzieki temu mozesz dvd polaczyc z ampitunerem tylko jednym kablem hdmi, a amplituner z tv i nie potrzebujesz juz laczyc dvd z telewizorem, ani zadnego wiecej kabla do polaczenia dvd-ampituner
generalnie dla przecietnego uzytkownika hdmi w ampli jest zbedne

604 jest chyba nowsza konstrukcja 7.1, nawet jesli chcesz robic 5.1, to ze wzgledu na to ze oba sa w tej samej cenie to chyba lepiej brac 604. zreszta ludzie go sobie chwala, to moze slusznie

odrobine tanszy jest nowy tx-sr505 o podobnej mocy (130w, ma hdmi), a jeszcze troche tanszy starszy model 504 (110w, bez hdmi) oba sa 7.1.
no i najtaniej - zreszta wciaz popularny 304 (5.1, 100w, bez hdmi)- wielu ma i sobie chwali - zreszta jest wiele zestawow i promocji z tym amplitunerem i dvd sp-404, wiec mozna naprawde tanio wyrwac, byle by dobre glosniki dopasowac do tego. a jesli zalezy ci na kasie, nie jestes audiofilem i nie masz zamiaru sluchac bardzo, bardzo glosno muzy, to nawet ten najnizszy model moze ci wystarczyc (zreszta zostalo by ci cos wtedy na suba, bo o ile w muzyce niekoniecznie, to w kinie domowym sub jest naprawde wskazany! szczegolnie jesli chcesz zeby zadudnilo jak dinozaury biegaja :). to masz upragniony bas gwaranowany )

generalnie 604 i 640 na ta powierzchnie oba sa dobre, jeszcze maja zapas mocy

co do dvd- 404 - mam i sobie chwale (zreszta pewno widziales na tym forum ze wiekszosc chwali, poza wielkoscia napisow ;)

co do glosnikow - keine Anung ;) polecam odsluch wszystkich, subiektywne odczucia sa bardzo wazne.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też bym wybrał Onkyo 604 + kolumny Jamo 606 . Większość jest pod nieodpartym wrażeniem wyjątkowej jakości takiej konfiguracji. Pytaj Blackninja on ma trochę doświadczenia z tymi modelami.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
640 jest zubożoną o dwa kanały wersją 604. Wygląda na to, że to jedyna "strata". Generalnie wziąłbym jednak 604, jeśli cena niewiele się różni. Seria 6xx gra sporo lepiej od 5xx. Nie słuchałem głośników Jamo, ale wydają się ciekawą propozycją w tej klasie cenowej.

ArtS :)
 

falder

New member
Nie jestem audiofilem wiec prawde mowiac nie mam wielkich wymagan a i mieszanie w bloku niesie ze soba pewnie niedogodnosci (czyt. sasiedzi sie czepiaja przy glosniejszej muzyce). Oczywiscie jako osoba wolno dorabiajaca sie nie mam zbyt

Chodzi mi jeszcze taki amplituner skoro HDMI nie jest konieczne.:

YAMAHA RX-V359
YAMAHA RX-V361
YAMAHA RX-V459
lub
Onkyo 304.

To na czym naprawde mi zalezy to wejscia cyfrowe no i zeby mialy moc zeby mozna bylo glosno sluchac bez zaklucen (oczywicie zeby szyby w oknach pozostaly).

Yamaha jednak troszke tansza niz Onkyo.
Dvd z Yamahy z HDMI (przyda sie do telewizora)

Glosniki jak narazie te same (w zaleznosci od odsluchu i wrazenia).

Czy te amplitunery godnie obsluza glosniki pokroju 606 bardz 680?

Czy ktos ma taki sprzecik i moze mi polecic badz odradzic.

Dzieki z gory
 

timbot

New member
Bez reklam
jesli za bardzo nie znasz sie na dzwieku to ogolnie amplituner onkyo 304 wedlug mnie i mojego srednio wprawnego ucha jest w porzadku i gra ok, poza ta moca (jednak dla szanujacych bebenki spokojnie wystarczajaca przy mniejszych pomieszczeniach). ale 604 jest bardzo chwalona za jakosc dzwieku, ma duza moc. a jesli bys kupowal oddzielnie sprzety to roznica w cenie pomiedzy nimi to tylko jakies 500 zeta (wedlug ceneo)...

poza tym jesli zalezy ci na wejsciach cyfrowych to 304 ma tylko 3 - (dwa optyczne i jedno coaxialne) a 604 az 6 (4 optyczne i 2 coaxialne).
choc w sumie do dvd potrzebne jest tylko jedno....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mnogość wejść cyfrowych jest istotna, jednak należy się skoncentrować na ich rodzajach. Wydaje się, że na obecną chwilę będziemy mieli do czynienia z góra dwoma urządzeniami posiadającymi wyjście cyfrowe: odtwarzaczem DVD oraz tunerem satelitarnym (ew. cyfrowym tunerem TV kablowej). Dlatego najlepiej byłoby, gdyby amplituner posiadał przynajmniej po dwa wejścia optyczne i koaksjalne. Jeżeli posiada mniej, jak np. Onkyo 304, to jeszcze nie ma tragedii. Ważne aby urządzenia zewnętrzne posiadały odpowiednie wyjścia. W przypadku Onkyo 304 problem pojawi się już wówczas, gdy DVD i tuner będą posiadać tylko wyjścia koaksjalne. Dlatego warto zwracać uwagę na ten aspekt przy dokonywaniu wyboru amplitunera.

Z czasem interfejs HDMI rozwiąże prawdopodobnie ten problem.

ArtS :)
 

falder

New member
Witam ponownie. Dzieki za opinie.

Jeszcze jedno pytanko.
Co myslicie o sprzeciku :
Yamaha RX-V357? czy jest on godny uwagi?

Czy Yamaha naprawde wypada gorzej niz Onkyo, gdyz z parametrow powiedzmy ze sa podobne (oczywiscie poza moca)

Czy obsluzy ponizej wymienione glosniki?

I jeszcze czytalem ze glosniki PRISM HT400 sa calkiem calkiem.
Jak one wypadaja w porownaniu z Quintas 500 badz Jamo 606 , Jamo 680.

Ktore z tych glosnikow byscie polecali (oczywscie w skali jakos za rozsadna cene)

Zalezy mi zeby glosniczki mialy dobre basy

Czy ktos mi moze cos o tym napisac.

Dzieki
 

falder

New member
Witam.

Zarezerwowalem sobie juz amplituner Onkyo HTR-640.
Porownywalem glosniki Quintas i Jamo 606.
Bez porownania lepszy dzwiek jest z Jamo. Wyzsze tony bardziej slyszalne i wszystko czystsze, Quintas ma (wedlug mnie) mocniejsze basy ale wszystko jest taki przytlumione.

Jeszcze pozostaje mi mozliwosc wyboru miedzy Jamo 680 a Jamo 606.
Parametry techniczne przemawiaja chyba za Jamo 680 ale przeciez nie to tylko sie liczy.

Czy jest ktos kto slyszal, porownywal te glosniczki ze soba ?

Bardzo prosze o wrazenia z porwnania i kazda opinie (dla mnie bardzo cenna)

Co wogole myslicie o takim sprzeciku?

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
606 ładniejsze ale 680 dysponują bardziej ułożonym dźwiękiem. jak już atakujesz Onkyo to lepiej TX-SR604, cena nawet niższa.
 

falder

New member
Czy wie ktos kto ma do sprzedania czarne (koniecznie) 680 Jamo fronty badz caly zestaw?.

Moze Blackninja ?

Prosze o przeslanie linkow.

Z gory dzieki.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Konsbud Hi Fi sprowadza kolumny w poniższych kolorach:

e680+e6+e600 tylko dark apple
e660+e6+e600 dark apple i black
s606 dark apple i black
 
Do góry