Kino domowe max 3 500zł - nacisk na Audio

maciuf_2004

New member
Witajcie
Zbieram się do zakupu stacjonarnego sprzętu Hi-Fi. Nie ukrywam, że nie znam się na stronie technicznej praktycznie wcale więc mogę zadawać głupie pytania.
Sprzęt ma służyć głównie do odsłuchu muzyki z płyt gramofonowych (gramofon i preamp mam), płyt CD i jako wzmacniacz do zmodowanego ipoda.
Do tego wystarczyłby w sumie dobry wzmacniacz, odtwarzacz CD i głośniki stereo i przy takim zestawie bym otrzymał zapewne najlepszy stosunek jakości do ceny.

Poza ww. byłoby jednak miło jakby zakupy przydały się też do oglądania filmów i słuchania radia cyfrowego. Przydałyby się więc: moduł radia cyfrowego, DLNA (chociaż z tego jeszcze nie korzystałem - wydaje mi się sensowne), wejścia i wyjścia HDMI, wejście optyczne, odtwarzacz blu-ray i przynajmniej ten głośnik centralny, subwoofer a chętnie również satelity z tyłu.
Filmy oglądam z projektora - obecnie HD ready i na szybką zmianę się nie zapowiada, bo na moje potrzeby wystarcza.

Czego powinienem szukać? Czy po prostu dobrego kina domowego, czy raczej skonfigurować coś indywidualnie - tylko co? Raz jeszcze zastrzegam, że głównie zależy mi na hi-fi stereo, a 5.1, jakość filmów, jakość subwoofera, strumieniowanie, youtuby i inne pierdoły wystarczą mi w jakości zupełnie podstawowej.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Ale te 3500 to na samą elektronikę, czy również z kolumnami?
Powiem Ci, że jeśli muzyka głównie to idź w stereo. Muzyka z kina domowego za takie pieniądze może Cię zawieść. No, ale to też zależy od Twojego słuchu, więc polecałbym jechać gdzieś i posłuchać muzyki na wzmacniaczu stereo, a potem na ampli kina domowego, jeśli nie usłyszysz różnicy, to będziesz wiedział w jakim kierunku iść :)
 

maciuf_2004

New member
Z kolumnami. Właśnie przyszło mi do głowy żeby kupić dobre stereo i byle jaki amplituner z nowymi funkcjami i bluray. Amp podłączę pod głośniki plastikowe i będzie służył do mało wymagającego oglądania filmów i słuchania radia, a stereo do przyjemnego słuchania CD i winyli.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Najlepszym rozwiązaniem jest wzmak z main in, oraz ampli z pre out. W stereo wzmak robi robotę, w kinie wzmak działa jak końcówka, resztę ogarnia ampli. Ja tak mam, ale to już koszty podnosi. Albo dobry amplituner który sprawdzi się w stereo np. Marantz, Denon, Harman Kardon.
 

lobos

New member
Bez reklam
Nie napisałeś jak duże pomieszczenie? Jakiej muzyki słuchasz?
Tak jak wyżej Kolega doradza w tym budżecie i z przewagą muzyki to ja również szedł bym w stereo.
 

maciuf_2004

New member
Mówimy o pokoju ok. 25m2, raczej pustym.
Słucham głównie rocka i heavy metalu, jednak raz na jakiś czas zdarzają się też inne gatunki:)
Co sądzicie o zestawie cambridge audio - topaz lub azur? + do tego kolumny np cambridge audio s70?
 

maciuf_2004

New member
Tak, tylko kompletnie odwróciłem się od pierwotnych planów:)
Kupiłem zestaw:
- wzmacniacz Denon DMP-1500R
- odtwarzacz CD Denon DCD-1450AR
- tuner radiowy Denon TD-1500RD
- kolumny Dali 450
Do tego jeszcze planuję jakiś najtańszy odtwarzacz Blu-ray z wyjściem optycznym + Fiio Do3K D3 między blu a wzmacniaczem.
Czekam tylko aż wszystko przyjdzie, do końca tygodnia powinienem mieć komplet.
 
Do góry