Kino domowe - jak podzielić budżet 30tys.?

Maciek_D

New member
Witam Forumowiczów,

Zastanawiam się, czy jest jakiś optymalny podział budżetu na poszczególne komponenty kina domowego (amplituner, DVD, zestaw głośników 5.1). Zdaję sobie sprawę, że wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji odsłuchowych. Z drugiej strony po co wydawać kupę kasy na głośniki, jeśli elektronika jest słaba i na odwrót.

Uzbierałem ok. 30 tysięcy i zastanawiam się jak to podzielić - czy wydać więcej na super elektonikę, czy raczej na głośniki? Co myślicie o takich 3 opcjach:


1. Czy 7-9 tys. na elektronikę i 21-23 tys. na głośniki brzmi rozsądnie? Wtedy wchodziłyby w grę zestawy elektroniki:
- Ampli Denon AVR 3806 + DVD Denon 2930;
- Ampli Yamaha RX-V2700 + DVD Yamaha S2700;
- Ampli Onkyo TX-SR875 + DVD Onkyo S205.

2. Czy może warto przeznaczyć dużo więcej na elektronikę (10-14 tys.) i kupić wchodzące we wrześniu niemal topowe modele ampli z obecnymi DVD, ale wydać mniej na głośniki (16-20 tys.):
- Ampli Denon AVR 4308 + DVD Denon 3930;
- Ampli Yamaha RX-V3800 + DVD Yamaha S2700;
- Ampli Onkyo TX-SR905 + DVD Onkyo S205.


3. Czy może jeszcze lepiej spiąć się, kupić topową elektronikę i dorzucić jeszcze 3-5 tys. do budżetu i nie czynić wówczas kompromisów co do głośników?

Co do głośników to rozważam kilka opcji, również zróżnicowanych cenowo (B&W seria 700, Canton Vento seria 800, FocalJMLab Chorus 800, Paradigm Reference Studio v.4, Audio physic oparty na Spark 5).

Dzięki z góry za rady od wymiataczy tematu.

Pozdrawiam,

Maciek_D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ładnie skaczesz po tych forach :)

Najwięcej kasy ładuje się w kolumny.
Jak duże jest to pomieszczenie?
Jakiej muzyki będziesz słuchał?
 

Maciek_D

New member
Nie ja jeden skaczę :)

Pomieszczenie ma ok 25m2 (w nim rozstawiam głośniki), natomiast z tyłu jest jeszcze ok 20m2 otwartej przestrzeni na kuchnię i jadalnię. Ale znaczenie ma chyba te 25m2.

Słucham różnej muzyki - trochę popu, trochę jazzu, trochę lounge, trochę współczesnych hiciorów dance.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najfajniejsza jest druga kombinacja.

Do grona kolumny które trzeba odsłuchać możesz wrzucic jeszcze JBL Studio L i Monitoraudio silver RS.
 

Santos

New member
Witam!Co do kolumn i sprzętu audio polecam zestaw wzmacniacz Advance MAP 105 lub jego mocniejsze wersje,kolumny wersji KEF Q series(ja mam KEF iQ5 w pomieszczeniu 25m)Jeśli kino domowe to warto posłuchać też zestawów kolumn firmy Jamo lub Dali.Z doświadczenia moge napisać że większość amplitunerów kina domowego nie nadaje się do odsłuchu audio z płyt CD ale to już kwestia gustu i oczekiwań.pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry