Kino domowe firmy Pioneer

NikaMD

New member
Zastanawiam sie czy nie zakupić sobie kina domowego - Pioneer DCS-363

http://www.pioneer.pl/pl/products/45/66/42/DCS-363/index.html

Ma hdmi i usb, czyta divX z polskimi napisami i podobno wszystkie płytki dvd-te przegrywane też.

Co sądzicie na temat tego zestawu, mam ograniczony budżet, i nie mam miejsca na wysokie głośniki, nie słucham dużo muzyki, wiecej radia, może dlatego nie słucham, bo póki co to nie mam na czym słuchać :p , może jak cos kupię to będę słuchać więcej, ale raczej cicho (mam malutkie dziecko i mieszkam w bloku), będę tego sprzętu używać głownie do ogladania filmów na dvd i divX? Mam tv lcd Samsung LE32M71B i chce do tego dokupić kino domowe.

Do użytkowników tego i innych zestawów Pioneera, jak sobie radzą z polskimi lieterami w DivX i nagrywanymi płytami dvd i oglnie czy je polecacie, jakie użytkujecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ten model sprawdzałem kilka razy - grał całkiem całkiem .
Piszę tak bo zależy w jakiej obecnie cenie go widziałaś . Pytam bo czas mocno biegnie do przodu .
 

NikaMD

New member
kiki napisał:
w jakiej obecnie cenie go widziałaś

Pioneer DCS-363 moge kupić z przesyłką za 1400zł (taniej nie znalazłam).

Zastanawiam się też nad Yamaha Pianocraft E810 (1520zł z przesyłką). Tylko nie znalazłam żadnej informacji o tym czy ten model czyta polskie znaki w divX, starsze modele nie czytają, a ten? Może ktoś coś wie na ten temat? Mam też nieodparte wrażenie że Pianocraft to raczej sprzęt do słuchania muzyki a nie do oglądania filmów ... chyba, że się mylę? Słuchałam go wczoraj i jak dla mnie (totalny laik) grał bardzo ładnie, ale nie wiem czy taki sprzet będzie dobry do ogladania dvd i divX.

Pioneer ma hdmi, a Pianocraft nie ... sama nie wiem co kupić?
Szukam kina domowego w tzw. "pigułce", ma być nie duże gabarytowo i przyzwoicie grać w cenie ok 1500zł.

kiki co byś mi polecił z tych dwóch sprzętów, a może coś innego?
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Pianocraft to sprzęt do muzyki. Stereo. Jak na sprzęt takich gabarytów gra bardzo ładnie ale do kina domowego już się nie nadaje. Ma tylko 2 głośniki i brakuje mu HDMI. Ja bym na twoim miejscu brał tego Pioneera.

Ewentualnie popatrz na tego Samsunga : http://www.ceneo.pl/641216
 
Ostatnia edycja:

NikaMD

New member
DanielS napisał:
Ewentualnie popatrz na tego Samsunga : http://www.ceneo.pl/641216

Dzięki za odpowiedź, tego Samsunga (HT-X250R) i jego poprzednika (HT-XQ100) już miałam pod "lupą", już miałam prawie kupić, ale poczytałam troszkę i te modele podobno nie czytają własnoręcznie nagrywanych płyt dvd, usb współpracuje tylko z paroma archicznymi nośnikami i ten design ... z jednej strony fajny i super by pasował do mojego tv, a z drugiej ... plastik ponoć bardzo się rysuje i taki futuryzm opatrzy się w ciągu paru tygodni ... (nie ma jak klasyka). Z tych też powodów zaczęłam szukac czegoś innego .... (jednak całkowicie nie wykluczam tych modeli)

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki!
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Oczywiście wygląd to kwestia gustu. Jedni wolą klasykę ( ja również ) inni wolą future i ten sam design w stosunku do innych części zestawu. Ważniejsze są jednak możliwości i jeśli te Samsungi mają takie wady jak opisujesz to całkowicie je dyskwalifikuje. Chyba jednak będzie lepiej jak zdecydujesz się na tego Pioneera :)
 

NikaMD

New member
Kupiłam tego Pioneera (DCS-363) w ElecroWorld za 1350 (taniej niż w internecie) i do tego wynegocjowałam 3 letni okres gwarancji + ubezpiecznie także na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
Jestem bardzo zadowolona, jak dla mnie dźwięk jest super. Obraz z filmu dvd po hdmi też. Ma port USB i czyta naszego pendriva, oglądalismy sobie na nim zdjęcia, czyta własnoręcznie nagrywane płytki dvd bez żadnego problemu, odtwarza divX-y z polskimi napisami (wprawdzie nie można ich ustawiać), ale wielkość liter jak dla mnie jest wystraczająca. Od razu obejrzeliśmy sobie film na dvd, dżwięk super i obraz -> miodzio. Teraz wreszcie uzupełnię swoje braki jeśli chodzi o nowości filmowe :).
Poza tym zestaw ten pasuje mi wizualnie do mojego tv -> lcd Samsung LE32M71B.
Jestem bardzo zadowolona.
 

marcz

New member
Również mam podobny problem i muszę przyznać, że w moich rozważaniach na chwilę obecną dominuje właśnie ten Pioneer.
 

toma_ad

New member
NikaMD napisał:
Kupiłam tego Pioneera (DCS-363) w ElecroWorld za 1350 (taniej niż w internecie) i do tego wynegocjowałam 3 letni okres gwarancji + ubezpiecznie także na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
Jestem bardzo zadowolona, jak dla mnie dźwięk jest super. Obraz z filmu dvd po hdmi też. Ma port USB i czyta naszego pendriva, oglądalismy sobie na nim zdjęcia, czyta własnoręcznie nagrywane płytki dvd bez żadnego problemu, odtwarza divX-y z polskimi napisami (wprawdzie nie można ich ustawiać), ale wielkość liter jak dla mnie jest wystraczająca. Od razu obejrzeliśmy sobie film na dvd, dżwięk super i obraz -> miodzio. Teraz wreszcie uzupełnię swoje braki jeśli chodzi o nowości filmowe :).
Poza tym zestaw ten pasuje mi wizualnie do mojego tv -> lcd Samsung LE32M71B.
Jestem bardzo zadowolona.
Czy ten Pioneer DCS-363 posiada cyfrowe wejście optyczne? Nie znalazłem nic na ten temat w specyfikacji na stronie producenta.
 
Do góry