Kino domowe do sali kinowej

muaddibb83

New member
Witam.

Całe życie marzyłem o sali kinowej i chyba się nareszcie uda. Finanse maksymalnie pozwoliły mi na stworzenie pokoju 20m2 (4 na 5m).

Mam masę filmów bluray i kino domowe, ale go nigdy prawie nie mogłem używać (ciągłe przeprowadzki, sąsiedzi itd.). Teraz chciałbym zacząć od nowa.

Mam jednak sporo pytań, mam nadzieję, że znajdą się mądrzejsi ode mnie i mi pomogą. Z góry dziękuję.



1. Czy warto inwestować w dolby atmos, bo w sali będzie ekran 120", od którego pewnie muszę się odsunąć na 4m. Za mną zostanie także jakieś 70-80cm od ucha?

2. Zainteresowany jestem zestawem 7.1.2 pod właśnie Dolby Atmos, chyba, że mam za mało miejsca wtedy 5.1 (mam jakby co do tego starego Onkyo 576 czy coś takiego
;)


3. Fajnie byłoby się zmieścić w 10-15tys. zł

4. Salka to 95% filmy (bluray, netflix, youtube), 5% muzyka.

5. Jak najlepiej ustawić głośniki i w ogóle przygotować salę kinową? Jestem na etapie (przed wejściem elektryków) więc mogę wszystko. Ściany, wyciszenie, wyciemnienie, oświetlenie, kolory ścian. Dosłownie wszystko. Jakiekolwiek porady są mile widzianie. Wydaję na to całą swoją kasę, więc chcę aby było warto.



Przed zakupem pewnie pojadę na jakiś odsłuch, ale muszę wiedzieć co i jak. Nigdy nawet na takowym nie byłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Oczywiście, że warto.
2. To kwestia kasy....
3. Ale jaki zestaw planujesz w tej cenie ?
4. Jak duża jest salka ?
5. Projektor już masz ?
 

muaddibb83

New member
1. Dzięki
2. Dzięki
3. No właśnie od dawna nie jestem w temacie, zatrzymałem się na DTS 5.1
4. Sala pisałem na samym początku 20m2, 4 na 5 metrów. Wszerz (ekran) 4m, 5m długość. Cały pokój to tylko projektor, ekran, sofa i bliblioteczka na bluraye
5. Mam wybrany - projektor laserowy Formovie Theater i ekran 120"
 

DrWredman

Active member
Napisz szerzej, czy to dom, czy mieszkanie?
Czy sala kinowa będzie w sąsiedztwie sypialni, czy w piwnicy, czy na poddaszu?
Ma to znaczenie przy adaptacji akustyczniej pomieszczenia.

Jedyne co bym zrobił na pewno puścił kable i pod atmos (oczywiście 4 głośniki) i pod auro3D.
Koszt niewielki, a wszystko wskazuje na to, że platformy streamingowe będą nadawać również w auro3D.
 

muaddibb83

New member
Witam.

Przepraszam, że tak późno, ale jeden sklep mnie ostro oszukał. Obiecał rozpisanie mi umieszczenia głośników i wtyczek/kabli abym dał to elektrykom. Specjalnie do nich waliłem 150km. A tuż przed majówką się wykręcili, że w skrócie "mają to w dupie". Straszne. Mam do wydania 20 koła a z takim czymś się spotykam, a w necie 5 gwiazdek opinie...

To dom.

Pomieszczenie 4m (ekran) na 5m. Tylko pod kino. Sypialnia będzie obok (za ścianą mam łazienkę ale nad łazienką sypialnia). Dom parterowy.

Odnośnie "puszczenia kabli" to jest właśnie problem. Trafiłem na jakąś fatalną firmę. Sam się nie znam, a elektrykom nie wystarczy "połóżcie kable pod atmos i auro3d".

Odnośnei sprzętu polecono mi Onkyo RZ250 + Klipch ale patrząc na to jak mnie wydymali na tym projekcie to im nie ufam. Co do sprzętu to max budżet to 20 tysięcy.
 
Do góry