Kino domowe do pokoju 12m2

maro786

New member
Witam proszę o pomoc przy wyborze kina domowego.
Pokój jest że tak powiem wąski szerokość 2,2 m a długość ok 6 m (ok 12m2) dodam że mamy dziecko i jest też łóżeczko (tzw. jedynka) więc nie mam jak za bardzo poszaleć z rozstawieniem głośników.
Mam telewizor Sony 37w5500, konsolę PlayStation3, dekoder upc mediabox hd, laptop acer extensa 5630Z. W tej chwili mam 2 kolumny Polaris 180 i pożyczony amplituner Sony STR-DE585.
Użycie: filmy - 40% , muzyka - 35% , gry - 25%.
Sprzęt będzie brany na raty i chciałbym się zmieścić w kwocie 1500-1800 zł.
Zastanawiałem się nad kinem zintegrowanym ale chyba amplituner + drewniane kolumny będą dużo lepiej grały.
Sprzęt jaki mam na oku to 2 amplitunery:

- YAMAHA RX-V367
- PIONEER VSX-420K

zależy mi aby miał wejście optyczne i ze dwa wejścia hdmi choć chyba teraz to standard
nie wiem czy najpierw kupić sam amplituner a potem dokupić głośniki...
powiem jeszcze że nie rozglądałem się za sprzętem ale niedługo się wybieram jak wpadnie trochę kasy z rozliczenia to dołożę i resztę na raty wezmę

na razie proszę o rady czy ten sprzęt mnie zadowoli itp itd

Z GÓRY DZIĘKI ZA ZAINTERESOWANIE SIĘ MOIM PROBLEMEM
 

pro_fill

New member
Bez reklam
zabiorę głos w imieniu dziecka:
daj sobie spokój.


to tak w formie żartu, bo ja rozumiem, że ktoś ma kłopoty lokalowe i dzieli pokój z innymi osobami. w twoim wypadku jest to 4,4 m2/os. ale nigdy nie przyszloby mi do głowy, aby w takiej sytuacji wciskać jeszcze zestaw 5.1 [mogę się domyślać, że mieszkanie w bloku], które nie tylko będzie przeszkadzać reszcie domowników [może mieszkanie dzielone z rodzicami], ale i sąsiadom - to moje domysły i mogą być one błędne.

pomyśl tylko o własnym wzmacniaczu i to stereo, skoro obecny masz pożyczony - to moje zdanie i ja bym tak zrobił.

zdaję sobie sprawę, że wywołam dyskusję tym co napisałem, za co przepraszam - to tylko moje stanowisko ;)
 

maro786

New member
mieszkam z żoną u jej rodziców i jest to mieszkanie w bloku w tej chwili stoją 2 kolumny polaris więc myślę że 2 mniejsze i centralny nie zajmie tak dużo miejsca bardziej mi chodziło że nie mam za bardzo jak tego ustawić a dziecko ma 2,5 roku i lubi muzykę :p
 

maro786

New member
jednak nie wywołałeś dyskusji! chyba jednak nikt nie chce mnie zdołować że lepiej nie wstawiać do takiego metrarzu kina 5.1 może jednak jakieś zintegrowane ale nie wiem czy będę z takiego zadowolony :(

dodaję zdjęcie jak mniej więcej mam ustawiony tv na zdjęciu nie widać kolumn i amplitunera bo zdjęcie było robione jak nie było tego sprzętu. jedna kolumna stoi jak jest ta pufa w lewym dolnym rogu obok niej jest komoda i z drugiej jej strony stoi druga kolumna. jeśli będzie trzeba dodam aktualniejsze zdjęcie




http://imageshack.us
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
no, jak wstawiłeś jeszcze konia na biegunach, to jestem spokojniejszy. :D

no co jest fachowcy - nie możecie czegoś doradzić?


wracając do tematu - nie żebym był monotematyczny [czasami się to sprawdza co proponowałem i jest brane pod uwagę].
ja u siebie na dużo większym metrażu mam 2.1
nie, ze nie było mnie stać. ja byłem przerażony zrywaniem listew przypodłogowych, kuciem w ścianie + malowanie.
i tak w 80% oglądana jest u mnie TV i dlatego zdecydowałem się na 2.1 [klikaj w stópce].
w twoim przypadku po sprzedaży kolumn koszta są dużo mniejsze.
 
Do góry