Kino domowe do małego pokoju -1200 PLN

Mniam

New member
Witam!

Nie znam się na tym kompletnie więc zapytam- tylko nie śmiać się ;)
nigdy nie miałem ani odtwarzacza DVD ani niczego pochodnego ;)

Ja wiem, że tu się rozmawia o mega zestawach. Ale może coś z tych do 1200 PLN dla amatora jest godne uwagi?

Przeznaczenie: Filmy 80%, muzyka 20%

Pokój 3,6 m x 2,4 m
TV 23cale lcd Samsung.

Lubię czasem obejrzeć sobie film DVD, DIVX ... więc dobrze, zeby obsługiwało pliki z napisami (wszystkie obsługują? ;)

PYTANIE ZASADNICZE:
Czy jest sens zainwestować w jakieś małe kino domowe do takiego małego pokoiku i odbiornika czy to kompletny nonsens? No odbiornik może z czasem urośnie ;)Kupić odtwarzacz i nie wymyślać?

1) Jeżeli jest sens to proszę o linki z konkretnymi modelami, które polecacie do takiej klitki.

2) Jeżeli nie ma sensu inwestować w kino to proszę o linki do sugerowanych odtwarzaczy lub nagrywarek.

3) W kórym sklepie internetowym najlepiej dokonać zakupu?

Do wydania ok 1200 PLN.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
4 x 6 m, to daje 24 m2 i nie jest to klitka. Chyba, że inne pomieszczenia w Twoim siedlisku mają po 50 m2. 1200 zł to nieco mało, ale można już kupić jakiś zintegrowany zestaw kina z plastikowymi głośnikami. Radziłbym jednak zastanaowić się nad opcją zestawu amplituner + dvd + drewniane głośniki w systemie 5.0. Zagra to o wiele lepiej. Jedynym problemem, to konieczność dokupienia do takiego zestawu subwoofera. Zestaw bez subwoofera można już znaleźć za około 1500-1600 zł. Za dodatkowe 400-500 zł nabędziesz subwoofer. Na pewno warto. Dźwięk nawet z budżetowego kina powali na kolana to, co słychać z głośników telewizora.

ArtS :)
 

Mniam

New member
ArtS007 napisał:
4 x 6 m, to daje 24 m2 i nie jest to klitka. Chyba, że inne pomieszczenia w Twoim siedlisku mają po 50 m2. 1200 zł to nieco mało, ale można już kupić jakiś zintegrowany zestaw kina z plastikowymi głośnikami. Radziłbym jednak zastanaowić się nad opcją zestawu amplituner + dvd + drewniane głośniki w systemie 5.0. Zagra to o wiele lepiej. Jedynym problemem, to konieczność dokupienia do takiego zestawu subwoofera. Zestaw bez subwoofera można już znaleźć za około 1500-1600 zł. Za dodatkowe 400-500 zł nabędziesz subwoofer. Na pewno warto. Dźwięk nawet z budżetowego kina powali na kolana to, co słychać z głośników telewizora.

ArtS :)

Przepraszam - oczywiście wkradł się błąd, a właściwie Wielbłąd. Chciałbym dysponować takim pokojem klitką ;) Miało być 3,6m x 2,4 m. To chyba wiele zmienia ;)

Więc coś w takiej klitce można zorganizować? Czy lepiej kupić skrzynkę Whisky ;)

pozdrawiam
 

rafal11998

New member
ArtS007 napisał:
4 x 6 m, to daje 24 m2 i nie jest to klitka. Chyba, że inne pomieszczenia w Twoim siedlisku mają po 50 m2. 1200 zł to nieco mało, ale można już kupić jakiś zintegrowany zestaw kina z plastikowymi głośnikami. Radziłbym jednak zastanaowić się nad opcją zestawu amplituner + dvd + drewniane głośniki w systemie 5.0. Zagra to o wiele lepiej. Jedynym problemem, to konieczność dokupienia do takiego zestawu subwoofera. Zestaw bez subwoofera można już znaleźć za około 1500-1600 zł. Za dodatkowe 400-500 zł nabędziesz subwoofer. Na pewno warto. Dźwięk nawet z budżetowego kina powali na kolana to, co słychać z głośników telewizora.

ArtS :)
Witam

3.6 metra na 2.4 to wychodzi nie całe 9 m. a dokładnie 8.64 to naprawdę skąpo ale coś wiem na ten temat bo sam mam niewiele więcej co mi nie wadziło żeby kupic coś co śmiało radziło by sobie i w 24 metrach. Więdz czy warto? Napewno tak:D Problemem niestety jest cena bo za tyle kasy to świata nie zwojujesz. Za tyle to chyba tylko całe zestawy. Choc nieraz cos się trafia niestety deczko więcej kosztuje
http://www.megamedia.pl/zestaw-kina-domowego-yamaha-antila-120.php?off=85
Kolega ma coś takiego i ostatnie to nie jest ;) sa gorsze. Niestety mankamentem są dośc duże głosniki, ale zawsze można wywalic coś innego aby tylko umilic sobie życie;)
 
Ostatnia edycja:

Mniam

New member
Cholera - OK - niech będzie coś za 1500 - 2000 PLN. Fajna ta Yamacha - ale bez USB HDMI (nie mam pojęcia czy toto się przydaje, ale chyba lepiej mieć niż nei mieć ;)) bez SUBa.

Są jakieś inne propozycje?

pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do takiego pomieszczenia to raczej zestaw monitorków. Jednak w budżetowych zestawach "drewnianych" raczej trudno o taki zestaw.

Taki zestaw Yamahy powinien Ci odpowiadać. Najprawdopodobniej bez problemu poradzi sobie bez subwoofera. Ewentualnie dokup sobie Jamo Sub 250. Jest zaprojektowany do niedużych pomieszczeń.

USB to bajer ale mało wartościowy. HDMI może mieć znaczenie, gdy masz po pierwsze telewizor z HDMI, a po drugie przynajmniej dwa źródła sygnału z takim wyjściem. Dlatego napisz, jaki masz telewizor.

I jeszcze jedno. Nie cytuj wypowiedzi, które są bezpośrednio przed Twoją.

ArtS :)
 

rafal11998

New member
Witam
Jeżeli przeznaczył byś 2000 zł to zupełnie inna bajka.Za taką cenę napewno coś znajdziesz i to w lepszej klasie:D ale nie wiem czy będzie HDMI
 

Mniam

New member
Witam!

na razi ejest mały 23 calowy Samsung Model LE23R82B - posiada HDMI. W perspektywie coś większego - zależy jak uda mi się urządzić pokoik (jeszcze zobaczymy). Kolumny wolałbym wiszące - kolor - mogą być czarne - może być jasne drewno.


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powinieneś sprawdzić Pioneera 411+ dvd + kolumny Rubicona - w podobnej cenie. Ale to zestawy sprawdzone . Od pół roku w sprzedaży.
Lub sprawdź JVC 411 ze skalerem + dvd + Rubicony.
 

Mniam

New member
Panowie !

Dzięki za opinie i propozycje. Tyle tego jest, że nieco zwariowałem. Muszę ochłonąć i jakoś to ogarnąć. Przyszło mi jeszcze do głowy, by powoli skompletować sprzęt - najpierw kupić rozsądny odtwarzacz (jakoś kręci mnie Denon i Yamaha) nie wiem czy słusznie i w późniejszym terminie dokupić amplituner z kolumnami.


Czy kupując komplet od razu - jest o wiele taniej - czy różnice w cenach nie są tak powalające? I rozsądnie byłoby tak zrobić? Nie ma problemu z dopasowaniem do odtwarzacza reszty sprzętu.

Jaki odtwarzacz polecacie, by za 2-3 m-ce wachlarz możliwości co do amplitunera i kolumn był dość szeroki?

pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W zestawie bywa nawet sporo taniej. Jeśli jednak chcesz dobrać sobie system, to nie zawsze zestaw spełni Twoje wymagania.

ArtS :)
 
Do góry