Kino domowe do 4000 zł

tades

New member
blacninja jeszcze z miesiąc mi został do zakupu więc marudzę bo jak już będę kupował to raz dwa trzy i nie chcę wtopić kasy. Maży mi się coś w klasie denon 2307 i dali ikon 6 ale bardziej realne coś w onkyo 604 yamaha 659 plus kolumny może mission seria m3 albo quadrale quantum lub argentum albo jak kiedyś mi doradzałeś celestiony ale nie wiem czy 30 czy 38. było by miło gdybyś zaproponował mi kilka zestawów do wyboru z bardzo krótką charakterystyką.
Oprócz tego tv plazma 42 cale w cenie do 5 tys lg 42pc1r lub któryś z panasów. prawdopodobnie też lcd 32 cale.
Jeśli mnie przekonasz opisem i ceną ( co nie powinno być dla Ciebie trudne ) to zakupy zrobię u Ciebie. Choć kuszą mnie te dali ikon 6 z aukcji w allegro.:???:
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nowy teścik , poczytaj :)

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0706/celestion.html

open.jpg
 

juras32

Member
von urlik napisał:
Widać że odsłuchy były fatalnie prowadzone - B&W to nie tylko dobre kolumny ale i charakter nie powtarzalny brzmienia . Nowe gł. CM 1 czy Nowa seria 600 są bardzo dobre . Wątpiący też wejdą do królestwa .


Nie chodzi tu o źle prowadzone odsłuchy-tutaj akurat możliwości konfiguracji były spore.Odnośnie samych recenzji pisanych w różnej prasie to nie ma się czym podniecać. Wielokrotnie prowadzone odsłuchy w domu były przeciwieństwem tego co pisał recenzet.Zresztą wiele testów pisały osoby z którymi co roku miałem okazję spotykać się we Warszawce na audio-show i były to okazje do podzielenia się swoimi opiniami itd.Co do charakteru brzmienia w/w kolumn to przynajmniej w trzech zakresach dźwiękowych kolumna powinna być poprawna, nie mówię już o innych aspektach.Dość równy poziom i przyzwoicie prezentowały się stare 600.Następne modele jazgotały jak jadowity wąż,niesamowita sztuczność w całym paśmie.Jeśli komuś takie metalizowane brzmienie odpowiada to spoko.
 

von urlik

New member
juras32 napisał:
Nie chodzi tu o źle prowadzone odsłuchy-tutaj akurat możliwości konfiguracji były spore.Odnośnie samych recenzji pisanych w różnej prasie to nie ma się czym podniecać. Wielokrotnie prowadzone odsłuchy w domu były przeciwieństwem tego co pisał recenzet.Zresztą wiele testów pisały osoby z którymi co roku miałem okazję spotykać się we Warszawce na audio-show i były to okazje do podzielenia się swoimi opiniami itd.Co do charakteru brzmienia w/w kolumn to przynajmniej w trzech zakresach dźwiękowych kolumna powinna być poprawna, nie mówię już o innych aspektach.Dość równy poziom i przyzwoicie prezentowały się stare 600.Następne modele jazgotały jak jadowity wąż,niesamowita sztuczność w całym paśmie.Jeśli komuś takie metalizowane brzmienie odpowiada to spoko.

Na Audio Show 2006 były CM 1 - stału obok tzw. pralek i grały bajecznie. Osoby przychodzące na AS z reguły ( nie chcę nikogo obrażać) krytykują , krytykują itd , samemu nie mając wiecej nic do powiedzenia. Recenzje prasowe a polskiej prasie trochę odbiegają od tych brytyjskich czy niemieckich.W polskiej prasie z reguły jest opisane na jakim systemie grały głośniki i można w tym wypadku wyciagnąć wnioski pozytywne lub negatywne. Wiadomo że w np.Audio Video testuje sie je na wzmacniaczach firmy X i odtwarzaczu firmy X a to powoduje że test wypadnie pozytywnie lub negatywnie. Wielu z nas ma sprzęt na jaki nas stać a nie jaki chcielibyśmy mieć. Faktem jest że jesli chcemy "usłyszeć" metalizowne brzmienie np.sugestia jakiejś osoby to je usłyszymy .
 

juras32

Member
Audio-show nie jest miejscem gdzie można posłuchać w optymalnych warunkach danego brzmienia.Poprostu jest to prezentacja-reklama sprzętu pokazywana często w fatalnych warunkach.
Pozdr
 

juras32

Member
Oczywiście,że tak.
I byc może te kolumny akurat spodobają się kupujacemu.Ale nie musi to oznaczać, że wybrał najlepsze.Nie wiedza ma tutaj duże znaczenie.Choć jeśli chodzi o kolumny jest to trudna materia i wymaga trochę lat doświadczenia głównie przesłuchania trochę ton sprzetu, aby mozna było sobie wyrobic jakieś zdanie. Oczywiście kupujący nie musi przechodzić tej drogi co ja i wielu innych.Ale już tak jest,że jak człowiek zacznie to nie widać końca. I może być tak,że kolumny prezentujące dużo wiekszy poziom, nie będą odpowiadały akurat kupującemu.Ale czas weryfikuje wybór.
pozdr
 

tades

New member
blackninja dzięki za link, tylko że polecałeś mi f38 i trochę mnie martwi basreflex z tyłu, nie wiem jak blisko mogą stać ściany.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wszystko wychodzi dopiero w praktyce, 15-50cm musza byc odsunięte jak nic, nowe paradigmy nawet 75cm :) .
Przysłałem link żeby poczytać, masz jeszcze czas, a charakter całej serii F będzi do siebie podobny.
 

tades

New member
na 90% amplituner onkyo jeden z trzech 604/505/605, teraz jeszcze kolumny może celestion a może jamo 680 a może Audio Academy Phoebe II musi to nagłośnić ponad 30m. Zdecydowanie muzyka spokojna vocal i słuchana cicho. a co myślicie o wharfdale 8.4 lub 9.4 ?
 
Ostatnia edycja:

mr_wtyczka

New member
Witam

blackninja napisał:
Na 100% zmieści się Onkyo TX-SR604+DV-SP404+Quadral Quintas 500+SUB51DV, zostanie jeszcze kaska na przewody i transport.

Ja też poszukuję kina domowego, i chyba zdecyduję się na podany przez Ciebie zestaw. Najpierw rozglądałem się za telewizorem plazmowym. W końcu wybór padł na Samsunga 42 w wersji C. Telewizor plus kino kupuję na przełomie lipca i sierpnia. Już nie chce mi się czytac więcej opisów, parametrów, narzekań użytkowników - bo człowiek tylko coraz bardziej bije się z własnymi myślami. Podejrzewam, że będę zadowolny, bo mój "stary" telewizor i tak generuje nienajlepszy obraz, a kina domowego jeszcze nie miałem ( tak tak, proszę się nie dziwic ). Pozostaje jeszcze tylko wybranie sklepu internetowego, w którym mógłbym to wszystko razem kupic, licząc na jakąś zniżkę... Moze mógłby ktoś mi polecic jakiś sklep, bo nie chciałbym już otwierac nowego wątku? Na razie zmierzam ku max24.pl, tym bardziej, że mają swój "stacjonarny" sklep niedaleko ode mnie.

Pozdrawiam
 

tades

New member
ja ci polecam kup u blackninji ceny trudne do przebicia.
aha a ja prawie zdecydowałem się na onkyo 604.
 
Ostatnia edycja:

Masa

New member
@wtyczka

Nie kupuj w max24, tam nie dostaniesz rabatu i jest niemiła obsługa, wejdź na http://www.audiovideo.com.pl, napisz maila lub porazmawiaj na gg, a napewno doradzą Ci co trzeba, sprowadzą towar jeżeli nie ma w sklepie, udzielą rabatu ;) , sam tam kupiłem pare dni temu TV i kino i jestem bardzo zadowolony.
 

tades

New member
czy warto doplacac do denona 2307

Mam pytanko jak myslicie czy warto doplacac do denona 2307 czy lepiej kupic onkyo 604 lub yamahe 611 ( wolalbym 659 )
 
Do góry