kino domowe do 3500 zł

tomi_tomala

New member
Witam Serdecznie,
Właśnie sprzedałem swój stary sprzęt Denon AVR 1507 i zestaw 5.0 Wharfedale Diamond 8.
Szukam czegoś lepszego, nowszego i mocniejszego. Zdaje sobie sprawę że budżet jest mały dlatego na początek mogę kupić amplituner + 2 kolmny przednie.

budżet - 3500 zł
salon - 22 m2 (5m x 4,4m)
odległość od tv 3m
źródło - tv panasonic TX-L55ET60, laptop, apple tv
film 40%, muzyka 60%
muzyka: house, reggae
kolor kolumn - czarne

Prosiłbym też o podanie miejsc gdzie można we Wrocławiu lub Opolu podjechać na odsłuch.
Z góry dziękuje za pomoc i propozycje :)
 

myty

New member
Dobrze radzi kolega. Ja za takie, a nawet nieco mniejsze pieniadze kupiłem Denona PMA720ae + Dali Zensor7 (w sklepie to ponad 5tys), a to już porządne stereo w porównaniu z kinem domowym. Warto było ! pozdrawiam myty
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Largo na Kruczej jeszcze możesz sprawdzić.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

Henry

Active member
Bez reklam
I jeszcze Fusic przy Bolesławieckiej (koło Legnickiej, między bunkrem a magnolią). Tam od razu będziesz miał jeszcze Top hifi ( chyba tak to się nazywa) ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli szukasz lepszego brzmienia i większej mocy, to budżet trzeba trochę nagiąć. Na sam amplituner musisz liczyc przynajmniej te 2k, a za 1500 nie kupisz dość dobrych kolumn do tej wielkości salonu. Chyba że z drugiej ręki. Takie fronty to ok. 2k - 2,5k. Oczywiście ceny można wynegocjować lepsze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mogę Ci najwyżej wymienić sprzęt warty uwagi, bo zestawić musisz sobie sam. Każdy ma inny gust. Amplitunery: Onkyo 616/626/717, Harman kardon 171/270, Marantz 5007/5008, Denon X2000, Yamaha 675/775 lub RX-A730, NAD T748. Kolumny: Melodika BL 40, Taga Platinum F80/100, Monitor Audio MR 6, Monitor Audio BX 6, KEF C7, JBL Studio 280, Dali Zensor 7, Klipsch F20, Paradigm Monitor 9 v.7. Ceny wyjściowe oczywiście podlegają negocjacji. Napisz do Blackninja, a z cen będziesz zadowolony.
 

tomi_tomala

New member
Witam,
dzisiaj byłem na odsłuchu i co do amplitunera to zdecydowanie najlepiej dla mnie zagrał Denon x2000 (odsłuchiwałem jeszcze HK 171 i Onkyo 616). Natomiast mam dylemat co do kolumn, najbardziej podobały mi się:
1. Indiana nota 550 (nikt ich nie proponował dlatego proszę o opinie)
2. Monitor Audio bx 5 (sprzedawca zasugerował że bx 6 są przeznaczone do większych pomieszczeń niż moje).
3. Kef C7 (nie mój gust)
pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 22m2 lepsze będą BX6. BX5 wg mnie za małe. Będzie za mało basu. Ale to muzyki której słuchasz odsłuchałbym proponowane już wcześniej Melodikę BL40, Studio 280, Paradigm Monitor 9 v.7. Noty niestety nie słuchałem. Ale jeśli Ci się podobały to najważniejsze.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Skoro odsluchiwałeś Indiany, to pewnie byłeś na Boleslawieckiej... ;)
Spróbuj jeszcze odsłuchać tam Melodiki, o której Paweł pisze, warte, żeby chociaż poznać ich brzmienie...
Co do Indiany, to moim zdaniem mają one bardzo dobry stosunek jakości do ceny, grają pełnym pasmem i bardzo czysto,a jak na tak niewielki rozmiar, to basu w nich nie brakuje. Jesli natomiast szukasz czegoś do mocniejszej muzyki, to posłuchaj polecanej Melodiki.
I obydwa modele fajnie zgrywają się z X2000, ale na twój metraż to raczej coś większego, coś w stylu Melodiki.
Może znajdziesz jeszcze czas na odsłuchanie Wherfedale 10.7 i Taga Platinum, też powinny przypaść ci do gustu...
 
Ostatnia edycja:

tomi_tomala

New member
nie wspomniałem o tym że fronty będą przy ścianie czyli wnioskuje że polecane kolumny nie są dla mnie ze względu na wylot powietrza z tyłu, dobrze wnioskuję?
na odsłuchu byłem na Bolesławieckiej :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Generalnie nawet jak jest przedni bass reflex to nie powinno się dostawiac kolumn do samej ściany, ale z tego co kojarzę to chyba Taga Platinum 80 ma przedni bass reflex, ewentualnie mógłbyś tylni zaślepić.
A byłeś też na Jaworskiej?
 
Do góry