Kino domowe do 1000zł które wybrać ?

skrobi2

New member
Witam chce zakupić kino domowe do 1000zł i zastanawiam się nad trzema modelami:

PHILIPS HTB3540

PANASONIC SC BTT460

SAMSUNG HT-F5500

Które z tych modeli byłoby najlepsze a może są jeszcze lepsze modele do 1000zł?

Chodzi przede wszystkim o dźwięk jak i o obraz.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
 

lexus777

New member
Witam.
Ja też jestem zainteresowany opinią podobnych zestawów a mianowicie,
Panasonic SC-BTT 560 EGS lub Panasonic SC-BTT 880 EGS. Może miał ktoś styczność z tym sprzętem ?
 

rysiul86

New member
skrobi2 przydałoby się więcej informacji, jakie pomieszczenie jaki TV jak ustawiony jest TV względem osoby oglądającej itp. W zestawach 5.1 kluczową role odgrywa ustawienie głośników, dlatego jak nie ma możliwośći poprawnie rozstawić głośników to szkoda inwestować w tego typu zestawy i lepiej zastanowić się nad dobrym zestawem 2.1 lub soundbarem.

lexus777 te zestawy to zupełnie inna liga, a różnica między podanymi przez Ciebie zestawami to chyba tylko to, że w Panasonic SC-BTT 880 EGS masz zdecydowanie lepsze podłogowe głośniki tylne.
 

lexus777

New member
Dzięki Rysiu, tego nie wiedziałem, ale dziś jadę do Saturna zgłębiać temat. Może dowiem się czegoś więcej. Chociaż wolę poznać opinię na forum, bo w sklepie im nie ufam. ;) Pozdrawiam.
 

zgred

Member
Witam.
Również przyłączam się do pytania, co będzie lepsze do "dużego pokoju" typowego bloku z wielkiej płyty.
Czy PANASONIC SC BTT460 czy ewentualnie SAMSUNG HT-F5550.
Zdaję sobie sprawę, że to sprzęt typowo budżetowy (chciałbym wydać do 1500 zł), ale będzie to grało kilka razy w tygodniu przy oglądaniu filmów (raczej .mkv niż z płyty) i z 3-4x w roku jakaś prywatka ;) .
Myślę, że i tak zagra to lepiej niż głośniki wbudowane w TV.
Wymiary pokoju 3,5m x 5m.
Mój TV to Panasonic TX-P50ST60.


Oto schemat pokoju (rysunek mocno poglądowy ;) ).
788449a68470a.jpg


Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

rysiul86

New member
skrobi2, najlepszy efekt kina domowego uzyska się:
-siedząc centralnie przed telewizorem,
-głośniki tylnie sourand powinny znajdować się za osobą odsłuchującą a nie równolegle z nią,
-więcej informacji jak to należy zrobić znajdziesz gdzieś na forum,

W obecnej sytuacji kino domowe nie uzyska 100 % efektu, pomyśl lepiej nad dobrym systemem 2.1.
 
Do góry